reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze brzuszki i ich brak - wracamy do formy po porodzie

obie mądrze piszecie, ja moze niekiedy robię duuzo brzuszków ale one sa takie lekkie , później staram sie robic inne ćwiczenia na różne mięśnie brzucha. Ale skorzystam z rady i bede bardziej zwracać uwagę na jakość. Ja nigdy nie bede miała mocno widocznych mięśni bo ja uwielbiam jesc i to dużo (ale raczej zdrowo i nie tłusto) , jedynie na wieczór juz nie jem bo później mi sie źle ćwiczy. A te ciężarki 3 kilowe sa dobre, nie moge miec większych bo juz i tak mam za bardzo rozbudowane ramiona bo odkąd w dzieciństwie dosięgnęłam do drążka z huśtawki to sie na nim dźwigam....
Kiedys jak miałam 15-16 lat to przeszła obok mnie dziewczyna która miała pięknie delikatnie umięśnione ramiona... do dzisiaj mam ten obraz w pamięci i do teko dążę, mięśnie mam..tylko jeszcze troszkę za duzo tłuszczyku i ich tak nie widać, myślę ze masaż i ciężarki załatwią sprawę. A wczoraj siłowałam sie z mężem na rękę..no wiadomo ze wygrał bo to jednak facet ale na prawdę niewiele mi brakowało , i chyba sie wystraszył...chyba go wzięło na ćwiczenia hehe Ciesze sie bo wyszłoby mu to na zdrowie.
 
reklama
piszcie dziewczyny - piszczie- moze sie w koncu wezme za siebie w tym temacie:) - ja odkąd pamietam ma w domu takie 3 kilówki- leżą sobie w kącie - tez doluja mnie moje ramiona - jak cwiczylam na silce to zrobily sie ladne, ale niestety mam taka genetyke, ze jak przestalam to wrocily do stanu przed :-(

steper tez mam ale taki na boki i qrde- moze sie myle , ale jak na nim swego czasu intensywnie cwiczylam, to mialam wrazenie ze jakby rozszerzaja mi sie biodra:szok: - pewnie bzdura , ale jakos tak ...
na pewno zamierzam regularnie krecic brzuszkiem - jak przy hula-hop- i ja to jeszcze robie z uniesionymi rekami - tak je pdonosze , aby jednoczesnie napinac miesnie brzucha - zauwazylam tez ze zwykle sklony z wyrzutem ramion w gorę i jednoczesnym napieciem miesni brzucha - daje dobre efekty na ujedrnienie brzucha wlasnie :) - proste, niemeczoce cwiczonka - tylko checi brak :-(
 
czy są wśród nas dziewczyny którym się rozeszły mięśnie brzucha po ciąży? bo ja nadal mam jakieś 2 cm przerwy i nie chce się to zejśc:wściekła/y: i boję się robić jakiś ciężkich "brzuszków" żeby mi przepuklina nie wyskoczyła. Na necie przeczytałam że można tylko robić brzuszki skośne ale nie wiem jak je robić dobrze musiałabym iść do jakiegoś specjalisty
 
czy są wśród nas dziewczyny którym się rozeszły mięśnie brzucha po ciąży? bo ja nadal mam jakieś 2 cm przerwy i nie chce się to zejśc:wściekła/y: i boję się robić jakiś ciężkich "brzuszków" żeby mi przepuklina nie wyskoczyła. Na necie przeczytałam że można tylko robić brzuszki skośne ale nie wiem jak je robić dobrze musiałabym iść do jakiegoś specjalisty


jak to rozeszły mięsnie??- jak to sie uwidacznia??
 
Vikiigus ja przez przypadek o tym sie dowiedzialam, wlasnie o tym, ze moga sie rozejsc miesnie brzucha!! o tym powinni mowic , bo cwiczac z przerwa na wiecej niz 2 palce mozna sobie tylko szkody narobic i powiekszyc przerwe. Przerwa na jeden palec jest normalna czy na poltora ale na 2 palce to juz sie mowi o separacji miesni brzucha

Latwo mozna sprawdzic czy rozeszly sie nam miesnie brzucha: Sprawdza sie to w taki sposob, ze w lezeniu na plecach nalezy podniesc glowe i gorna czesc ciala jak do robienia "brzuszkow", a dwoma palcami sprawdzic zaraz powyzej pepka czy jest szpara. Jesli tak, to nalezy wykonywac odpowiednie cwiczenie az do "zagojenia" rozstepu i dopiero kiedy to nastapi mozna rozpoczac cwiczenia na miesnie brzucha.

podaje link , sorry ze po angielsku ale niestety po polsku nie moglam znalezc na youtube. Mozecie wpisac tez abdominal separation after pregnancy albo diastis recti. Na youtube mozna tez znalezc mnostwo cwiczen
YouTube - ‪Personal Fitness Tips : Exercises for Abdominal Separation‬‏
 
lizzy mi sie rozeszly-polozna po porodzie mi stwierdzila. Ostatnio sprawdzalam sobie sama i szpara jeszcze jest. Przez to po kazdym posilku brzuszek robi sie coraz wiekszy bo miesnie nie utrzymuja narzadow trawiennych na miejscu. Brzuszki cwicze i mam nadzieje ze z czasem to minie.
 
Ja też mam i to dość dużą, na dwa palce to na pewno. Juz po pierwszej ciąży miałam i ćwiczenia nic nie dały, a teraz mam chyba jeszcze większą.
 
sunshine nie wiesz skąd wziac jakiś fajny filmik z najlepszymi ćwiczeniami callanetics ?
albo jakieś zestawienie tych ćwiczeń ale z wersją obrazkową (same opisy to dla mnie czarna magia)?
czy najlepiej sobie kupić cala płytkę ?
 
Nixie, ja Cię podziwiam, że przy dwójce dzieci znajdujesz czas i siłę na ćwiczenia.

A ja już zbliżam się do 50kg. Może waga trochę przystopuje, bo zaczynam normalnie jeść. Tyłek mam już jak dwa orzeszki (określenie mojego męża). I pomyśleć, że kiedyś nie lubiłam jak mi sterczał. Teraz jest w zaniku ;-)
 
reklama
sunshine nie wiesz skąd wziac jakiś fajny filmik z najlepszymi ćwiczeniami callanetics ?
albo jakieś zestawienie tych ćwiczeń ale z wersją obrazkową (same opisy to dla mnie czarna magia)?
czy najlepiej sobie kupić cala płytkę ?

Nixie ja jako nastolatka cwiczylam callanetics, ale pamietam, ze moja mama miala kasete i ksero cwiczen z obrazkami i opisem. Potem gdzies to sie zapodzialo. Na studiach w ramach gimnastyki wybralam sobie callanetics , cwiczylam przez 2 lata 2 razt w tygodniu. Jakbys byla zainteresowana to lepiej kupic kasete, zebys widziala jak sie cwiczy. tuatj znalazlam cos z obrazkami i opisem

CALLANETICS sposób na piękne ciało w dwa tygodnie Ćwiczenia (opisy+obrazki).doc - Dokumenty - znykan - Chomikuj.pl

wejdz na callanetics sposob na piekne cialo w 2 tygodnie

Zanim kupisz to poczytaj torche o callanetics, bo te cwiczenia sa monotonne i nie kazdy lubi taki rodzaj cwiczen
 
Do góry