reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze CZTERY KĄTY!!!

ATsonia

Entuzjast(k)a
Dołączył(a)
25 Lipiec 2008
Postów
2 329
Przyjście na świat dziecka to prawdziwa rewolucja w naszych życiach ALE także w naszych mieszkaniach/domach/kawalerkach/stancjach :-)

Okazuje się, że potrzebna jest dodatkowa przestrzeń na ubranka, akcesoria dziecięce, gadżety...

Jak macie zamiar z tym sonie poradzić? Wasze dziecko dostanie swój włąsny pokój, czy kącik w sypialni rodziców? a może podzieli pokój ze starszym bratem/siostrą?

Urządzanie mieszkania, pokoju, wszelkie zmiany to moje prawdziwe HOBBY!
Gdy miał się urodzić nasz Syn-remontowaliścmy generalnie całe nasze 60 metrowe mieszkanie-tak aby synek mógł od razu dostać swój włąsny wykończony pokoik.

Teraz przy dziecku numer 2 czeka nas też remont, bo obecny nasz pokoj dzienny chcemy podzielić ścianką na dwa pomieszczenia- w ten sposób będziemy mieli pokoik dla drugiego bobasa i zrobi się przestrzeń na NASZĄ SYPIALNIĘ-HURRRA!!! minus takiego rozwiązania??? stracimy jadalnię, którą będzie trzeba przekształcić w pokój dzienny...no ale coś, za coś!!!

Proponuję, abyśmy w tym wątku wspierali się we wszelkich remontach i przemeblowaniach, radzili się co do tapety, mebli, koloru ścian....


Zachęcam do rozmowy!
 
reklama
My mamy 3 pokoje, z tym że pokój Piotrusia jest naprawdę maleńki. Więc łóżeczko kwietniowego Maleństwa będzie stało w naszej sypialni. Remontu żadnego nie będzie bo robiliśmy rok temu przy okazji przeprowadzki ;)
Łóżeczko Maluszka się zmieści ale gorzej będzie miejscem na ciuszki. No nic, czasu jeszcze trochę, będziemy myśleć.
 
ja miejsca w domu mam sporo-3 duże pokoje+kuchnia+łazienka z ubikacją+spory balkon+strych--nawet 1 pokój 30m stoi pusty i służy jako bajzlownik bo nie mamy na niego pomysłu ani pieniędzy:-( dzidziuś będzie miał swój kącik na razie w naszym pokoju-pewnie do ukończenia 3 lat tak jak to było z moimi starszakami które teraz zajmują swój wspólny pokój tylko kupimy im łóżko piętrowe aby miały więcej miejsca do robienia bałaganu:-D czeka nas malowanie sypialni i salonu... a mebli mam dość aby wszystko pomieścić-chyba :-D
 
Ostatnia edycja:
ja miejsca w domu mam sporo-3 duże pokoje+kuchnia+łazienka z ubikacją+spory balkon+strych--nawet 1 pokój 30m stoi pusty i służy jako bajzlownik bo nie mamy na niego pomysłu ani pieniędzy:-( dzidziuś będzie miał swój kącik na razie w naszym pokoju-pewnie do ukończenia 3 lat tak jak to było z moimi starszakami które teraz zajmują swój wspólny pokój tylko kupimy im łóżko piętrowe aby miały więcej miejsca do robienia bałaganu:-D czeka nas malowanie sypialni i salonu... a mebli mam dość aby wszystko pomieścić-chyba :-D



A może z tego niezagospodarowanego pokoju zrobić wspólną bawialnię dla dzieci? koszt niewielki, bo to kwestia pomalowania pokoju na jakieś dziecięce koloru i przerzucenia wszystkich zabawek, chodzików, jeździków, stolików do maolwania itp??? wtedy bałagana zabawkowy jest w jednym miejscu?
To tylko taki pomysł, ale ja gdybym miała duży dom to chyba bym tak zrobiła, ale mieszkam w bloku, więc narazie to tylko marzenia!

U nas, Synka pokój, a właściwie przydałoby się całe mieszkanie w marcu 2012 odmalować...pokoik Młodego urządzony jest na tip top-wszystkie mebelki są nowe-to był taki prezent od nas na 2 urodziny. A więc pozostaje urządzenie pokoju drugiego malucha, meble będą na pewno białe, więc mogę już teraz główkować co kupić, bo bez względu na to czy będzie chłopiec czy dziewczynka-białe meble będą pasować. Musimy kupić łóżeczko, bo nasz dwulatek połamał swoje drewniane i już nikt z niego nie skorzysta, mamy jeszcze turystyczne, ale nie chcę, aby taki niemowlak spał w turystycznym.
Na oku mam to łóżeczko:

HENSVIK Łóżko dziecięce - IKEA

albo to:

GULLIVER Łóżko dziecięce - IKEA


Gulliver byłby chyba lepszy, bo potem można go przerobić na łóżko dla starszaka!
 
A my właśnie nie wiemy gdzie będzie mieszkać drugie dziecko.Mamy 2 pokoje,Nati ma swój,jakby to była dziewczynka to mieszkałyby razem łożeczko się wstawi,ale nie mam pojęcia gdzie wstawić drugą komodę na ciuszki.A jakby to był synek to też mogliby na początku razem być w pokoju ale później to nie mam pojęcia co zrobić :confused:.E.tak bardzo chciał drugie dziecko teraz więc niech się martwi :-D
 
My mam 3 pokoje - 52m + ogródek 30m :)
Mała na swoj pokoj. Jak bedzie córeczka to bedą miały razem pokoj. A jak syn to bedziemy musieli w przyszłosci zrezygnowac ze swojej sypialni i przeniesc sie do salonu ;/
Jak narazie musimy na jesieni zrobic w sypialni remont zeby wszystko się pomiesciło. Łozeczko itp.
Bo tak to nie ma szans :(
 
U nas w sumie gdyby był drugi chłopak to też mógłby mieszkać z bratem ALE ja sobie tego logistycznie nie wyobrażam...wiadomo na początku takie maleństwo śpi jak najbliżej rodziców, ale około 3-6 miesiąca chciałabym aby zasypiało samo w swoim pokoju, i tu moje pytanie, jak wykąpać i poukładać takie dzieci do spania? aby się nie naszarpać i w miarę wcześnie, aby jeszcze wieczorem odpocząć?

np. nasz syn od początku spał sam- z perspektywy czasu uważam, że to było trochę lekkomyślne z naszej strony, ale na dłuższą metę wyszło nam wszystkim to na zdrowie. Zalet było mnóstwo! tak samo chciałabym żeby było teraz-jedyny kompromis na jaki mogę pójść to wstawienie na jakiś czas kołyski do sypialni, ale potem-do swojego pokoju i swojego łóżeczka.
 
My mamy mieszkanko 55m 2 pokoje kuchnia i łazienka.
Narazie jeszcze nie wiemy jak to ogarnąć. Sypialnie w zasadzie mamy małą także bedzie problem z wstawieniem nawet łożeczka.
na pewno jakoś się pomieścimy i będzie fajniusio:):)
 
reklama
Do góry