reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze dzieci i ich zwierzątka

reklama
Cześć my z naszą Nikolką mamy dwa pieski (owczarki niemieckie), kotkę - nowy nabytek ze schroniska, dwa akwariumy z rybkami i szynszylke, która bardzo polecam dla maluchów (nie gryzie)
 
Ja mam 6 letniego przemilego rotweilera. Akceptuje wszystko i wszystkich. Jest naprawde psem z marzen. Jednak po ostatnich przypadkach pogryzien i zagryzien zakladam mu lekki kaganiec kiedy nie moge miec moich wszystkich pociech na oku. Psu to nie przeszkadza, kaganiec jest lekki i przewiewny a ja mam pewnosc, ze jak mi znikna z pola widzenia, to nie dojdzie do zadnego dramatu. tfu, tfu oczywiscie.
 
kasiaN właśnie przeczytałam, ze masz rotwailera, mam pytanie. Moja koleżanka jest w ciąży ma 4-letnia sukę rot. czy jest to bezpieczne gdy na świecie pjawi się maluch? Duzo się teraz słyszy o wypadkach zagryzienia, zazdrośc itp. Na co zwrócić uwagę lub jak przyzwyczaić psa sonowej sytuacji?

A co do labków to są super, chciałabym mieć psiaka, a to zdjęcie napotkanego kocura :)

01181755mt.jpg


Pozdrawiam

 
Ruda. Kazdy pies inny to trudno mi cos doradzic. Nasz pies nigdy nie rzadzil w domu, zawsze sie podporzadkowuje. Czul juz nasze dzieciatko przez brzuszek, bo jak tylko mial sposobnosc to wylizywal mi caly. Chociaz w 2 ciazy tak nie robil. Jak wrocilismy ze szpitala, to on czekal na balkonie, bo tak to by nas zadeptal z radosci. Potem go wposcilismy i nie moglismy pohamowac jego emocji! Piszczal caly czas do dzidzi, nie odstepowal na krok. Chcial lizac, itp. Nie spal cala noc tylko chodzil i piszczal. Ale juz drugiego dnia mu troche przeszlo i z czasem sie przyzwyczail. Na drugie dziecko juz zupelnie spokojnie zareagowal, nie przejal sie tak. Dalam mu pieluche do powachania i ok. (Mozna mu zabawke piszczaca kupic i zabawiac, ale zapoznac sie musi: powachac, polizac, itp. )Teraz jak mysli, ze nie widze to idzie do malego, zeby go chociaz przez chwile polizac. Slyszalam, ze to pies powinien witac nowych mieszkancow , wtedy latwiej ich akceptuje w swoim stadzie, ale my go zamknelismy, bo by nas staranowal. I jeszcze jedno pomimo wielu obowazkow przy dzidzi nie wolno zapomniec o psie. Dzidzia przy cycu, to podrapac pieska za uchem. Zeby ograniczyc zazdrosc i nie dac mu odczuc odtracenia, bo z zazdrosci potrafia krzywde zrobic. No i polecam kaganiec materialowy, kiedy zostawia sie dziecko na chwile w towarzystwie psa. Jemu nie zaszkodzi a mozna uniknac dramatu. Powodzenia i oczu dookola glowy zycze kolezance. Pozdrawiam cie.
 
Dzięki kasiaN, trochę mi pomogłaś, bo z tego co piszesz, to ich suka jest też radosna, wesoła, a jak idziemy w odwiedziny to piszczy z radości. Jest fajowa, myślę, że chyba nie powinna mieć jakiś problemów większysz. Jednak o tym przekonamy się później. Dzięki jeszcze raz. :), weronisia gdzieś Ci chyba przepadło zdjęcie :)

Pozdrawiam

 
:) Na poczatku chcielibysmy sie przywitac :)
mam na imie Monika i dwie pociechy jedna skonczy 5 latek w czerwcu a druga
4 latka w listopadzie
Chcialabym wam przedstawic nasze pociechy wraz z czteronoznymi przyjaciolmi.
W domku mamy krolika i dwa psy : 2 letniego pitbulla Eddiego i 7 miesieczna amstaffke
Koke. Z gory chce uprzedzic wasze pytania.

Psy sa niesamowicie przyjacielskie do ludzi, no coz ze zwierzetami juz sprawa ma sie inaczej.
Moje dzieci moga zrobic z psami co tylko chca. Ja nie pracuje , mam towarzystwo na oku. I nie, nie boje sie ze moje psy kiedys zjedza moja rodzine.
grunt to psy z hodowli, o znanym pochodzeniu i uporzadkowanej psychice, a takze dobra znajomosc rasy i odpowiednie, fachowe szkolenie.
Dzieciaki z Eddiem






i z Koka

 
monia_se powiem Ci, że bardzo odważni jesteście. ja również lubię psiaki, ale niektóre rasy juz na samą nazwę przyprawiaja mnie o dreszcze. mam nadzieję, że cały czas będziesz tak zadowolona.

Pozdrawiam




 
reklama
doswiadczenie z rasa posiadam od 15 lat, wiec nie ma obaw.
Wiem jaka opinia ciesza sie te psy, jednak osobiscie bardziej obawialabym sie rotka.. niestety...
A co do rasy to naprawde Polska pozostaje daleko za innymi krajami jesli chodzi o zrozumienie i chec uczenia sie czegos nowego.
Wszystkich zainteresowanych zapraszam na fora , gdzie mozna naprawde zmienic swiatopoglad i dowiedziec sie czegos ciekawego.
A co do schematu psa mordercy- to nawet z kundla mozna zrobic morderce ( wychowanie , wychowanie i jeszcze raz wychowanie!!). aby zapobiegac sytuacjom pogryzien i atakow nalezy zlikwidowac nielegalne rozmnazalnie psow ras niebezpiecznych i doprowadzic do eliminacji w hodowlach osobnikow niestabilnych psychicznie..


uffff przepraszam ze sie rozpisalam ale i tu i w polsce zaangazowana jestem w zwalczanie nielegalnych rozmnazalni i razem z moimi znajomymi( wielu z nich to polscy hodowcy) staramy sie poprawic wizerunek rasy :)
zachecam do pytan . na wszystkie odpowiem

pozdrawiam mamuski

ps. Gwarancja bezpieczenstwa jest nie zostawianie NIGDY dziecka sam na sam z psem!!!
Nawet z yorkiem- pamietajcie kazde zwierze moze skrzywdzic lub zabic dziecko
 
Do góry