reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze dzieci u lekarza - szczepienia, choroby, kontrole

Agutku nie masz sie co martwić moja Natalka tez podobnie przybiera a pani doktor mówi że z wagą jest bardzo ładnie:tak:
i kto tu ma racje:confused:
 
reklama
Agutku, pomyśl jeszcze nad tą szczepionką na rotawirusy i poradz sie kogoś, bo mi pediatra powiedziała ze Ona poleca pneumokoki bardziej niz rotawirus, bo ten się łatwiej leczy, to biegunka którą ostatecznie kroplówka załatwia ( nie wiem czy to nie spłaszczenie tematu, ale tak mówiła) natomiast pneumokoki ( tak nagłośnione ostatnio) podobno mają duzo gorsze skutki....Ja sama nie wiem czy podamy którąś Boryskowi ale lekarka bardz namawiała mnie na pneumokoki.
 
Wiecie, ona pewnie by dużo więcej już ważyła gdyby nie to notoryczne ulewanie ;-)

kamilas o pneumokokach wiem :tak: będziemy jednak szczepić dopiero jak skończy 2 latka, bo wtedy tylko jedną dawkę się podaje. Gdy się szczepi wcześniej to jest kilka dawek koniecznych. Ponadto jest to bardzo przydatne dopiero kiedy dziecko zaczyna mieć kontakt z innymi dziećmi, np. w żłobku czy przedszkolu. Także jeszcze się wstrzymamy :-)
 
u nas pneumokoki naleza do szczepien podstawowyc, ale za to nie ma gruzlicy i czegos tam jeszcze...ogolnie pierwsze szczepienie bedziemy mieli jak mala skonczy 2 miesiace:-)
 
ja umówiłam dzisiaj Wikę do okulisty. Kumpela która w tamtym roku rodziła powiedziała, że ją skierował lekarz a mnie nic lekarka nie powiedziała, więc zadzwoniłam sama i umówiłam. Tym bardziej że ja też mam wadę wzroku i wole żeby ją sprawdzili.
 
Czy waszym dzieciom "stoją" łezki w oczach, czy ropieją im oczki? My byliśmy dwa razy u okulisty wszystko ok, poza tym że Wiktoria miała niedrożne kanaliki łzowe. Kilka dni temu jeden się udrożnił, ale drugi nadal nie. Co myślicie o zabiegu udrażniania kanalików łzowych? Ja czytałam, że do roku czasu one same mogą się udrożnić, ale nie muszą:-( A w Warszawie na Niekłańskiej takie zabiegi to rutyna i wykonuje się je u niemowląt od 3 miesiąca życia:szok: Wtedy nawet nie wiem czy dają jakieś znieczulenie, po prostu trzymają takie biedne dziecko i robią swoje, jak już dziecko ma np. rok to wtedy robią to w znieczuleniu ogólnym. Okulistka już dawno kazała nam się zapisać, bo czeka się ok. 1,5 miesiąca:szok: Ale ja to odwlekam, bo mam nadzieję, że to nie będzie potrzebne i już sama nie wiem co robić.
 
ja 4 czerwca idę na drugą dawkę 5w1:tak: ciekawe ile ta moja kluseczka waży już:confused: szkoda że u mmnie w przychodni nie mogę sobie iść ją zważyć bo pani doktor przyjmuje tylko godzinę na stronie zdrowej:wściekła/y: i są dzikie tłumy do szczepienia
 
Czy waszym dzieciom "stoją" łezki w oczach, czy ropieją im oczki? .

Wice nie ropieją już oczka, a łezki pokazują się w obu oczkach. Ja też słyszałam, że te kanaliki mogą się same udrożnić do roku czasu. Więc ja bym nie szła na ten zabieg, może twoja córeczka potrzebuje tylko czasu.
 
Olkowi co jakiś czas ropieje prawe oczko i tak od urodzenia:no: stosuję Biodacynę - dostałam w szpitalu. Na codzień przemywam oczka solą fizjologiczną ale i tak łzawią. Udrożnić kanaliki można poprzez uciskanie wewnetrznej częsci przy nosku - tak zaleciła pediatra:tak:
 
reklama
Jeśli mowa o oczkach to nie zauważyłam żeby coś się działo. Nie ropieją, a o co chodzi z tymi łzami?

ja 4 czerwca idę na drugą dawkę 5w1:tak: ciekawe ile ta moja kluseczka waży już:confused: szkoda że u mmnie w przychodni nie mogę sobie iść ją zważyć bo pani doktor przyjmuje tylko godzinę na stronie zdrowej:wściekła/y: i są dzikie tłumy do szczepienia

roksi u nas też tylko po stronie zdrowej w trakcie szczepień i lekarz powiedział, żeby nam do głowy nie przyszło przyprowadzić małą podczas wizyt po stronie chorych...jeśli tylko mamy pytania, wątpliwości, chcemy małą zważyć to mamy przychodzić w trakcie szczepień :tak:
 
Do góry