reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze dzieci u lekarza - szczepienia, choroby, kontrole

Tristanowi 2 miesiace ropialy oczka i to tak mocno ze po nocy nie mogl rzes rozkleic
sol fizjologoczna wogule nie pomagala ale za to pomogla zwykla czarna herbata
przeciera sie ja od zewnatrz do wewnatrz i wywala wacik i tak do skurku
tych wacikow troche zurzula ale oczko po 3 dniach przestalo ropiec
polecam :tak:
a na ten zabiek to ja bym nie szla
nie moge sie zmusic zeby isc na wazenie bo Tristan placze strasznie a co dopiero jak mieli by go bidule meczyc :-(
 
reklama
My już jesteśmy po pierwszej szczepionce, Wika prawie nie płakała. Po 6 tygodniach waży 4800gr i ma 58 cm. Myślałam, że waży więcej bo jak ją noszę to mi trochę cięzko na ręku.
 
Nasze wizyty u lekarza wyglądają dość standardowo - 10 min i załatwione :confused:. O tyle jest fajnie, że nasz doktor ma u siebie USG i bioderka załatwiliśmy na miejscu. A co do szczepionek, to wybrałam skojarzoną z HIB, ale dopiero od następnego razu - tak mi poradziła pielęgniarka, bo przy pierwszym szczepieniu i tak są zawsze dwa zastrzyki.
 
no własnie, nam też tego nie powiedziała, wręcz przeciwnie powiedziała, że są 3 wkłucia. Trudno, najwazniejsze że Wika jest zaszczepiona.
 
no to zafundowałam córeczce dodatkowe kłucie, :)
Nie, zastrzyków będzie tyle samo :-D. Po prostu pielęgniarka stwierdziła, że się nie opłaca kupować szczepionki skojarzonej przy pierwszym szczepieniu, bo i tak dziecko jest kłute dwa razy, a można zacząć podawać HIB dopiero następnym razem. Chyba trochę zamotałam :-) :-).
 
Byliśmy dzisiaj na usg bioderek.
Doktor powiedział, że młoda ma piękne bioderka i że z reguły nie chwali, ale tym razem musi :-D Powiedział, że ma je zbudowane już jak 5-cio miesięczne dziecko. :-)
Ulżyło mi ;-)
Jak na dziewczynkę powinna mieć tylko troszkę większe odwodzenie więc powiedział jak mamy ją nosić i kłaść żeby zawsze nóżki w "żabkę" miała :-)

Jutro idziemy na ważenie :happy:
 
reklama
Agutek chodzicie na ważenie bo chcesz zobaczyć ile waży? Zastanawiam się czy jakbym poszła do naszej przychodni to zważyłyby małą czy olałyby mnie. Kiedyś jak byłam z córeczką u lekarza to chciałam, żeby pielęgniarka zważyła małą - ona na to że ważą przy szczepieniu. Czyli raz na 1,5 - 2 miesiące. Nawet nie robią takiego bilansu jak mam w książeczce.
 
Do góry