reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze dzieci u lekarza - szczepienia, choroby, kontrole

ewo nam lekarz powiedział, że możemy w trakcie szczepień przychodzić jeśli mamy jakieś wątpliwości czy chcemy sprawdzić jak dziecko przybiera :tak: nie kazał przychodzić w godzinach przyjęć dzieci chorych, żeby czegoś nie podłapać ;-)
jutro idziemy na ważenie, bo podczas szczepienia doktor uznał, że córka mogłaby trochę więcej już ważyć i lepiej przybierać, dlatego uznał, że po 2 tygodniach mamy przyjść na kontrolę wagi i być może wprowadzimy dokarmianie mieszanką - dodam, że córa bardzo mocno nam ulewa i to może być przyczyną słabszego przybierania na wadze :happy:
Aczkolwiek z wszelkich źródeł dowiaduję się, że mimo wszystko przybiera zgodnie z normami - 700-800g na 4 tygodnie :-)
 
reklama
:-Dnio a my mamy klocka :-D

bylismy dzisiaj w przychodni i wazylismy miezylismy i wogule sprawdzalismy wszystko
wiec Niuniek ma juz 65 cm a wazy uwaga 6980 :szok::szok::szok:

a ja widze ze on schudl jak to mozliwe ze tyle wazy
 
:-Dnio a my mamy klocka :-D

bylismy dzisiaj w przychodni i wazylismy miezylismy i wogule sprawdzalismy wszystko
wiec Niuniek ma juz 65 cm a wazy uwaga 6980 :szok::szok::szok:

a ja widze ze on schudl jak to mozliwe ze tyle wazy

Książkowo - w ciągu 3 miesięcy podwoił swoją wagę, a jak twój kręgosłup bo w końcu jest już co nosić? Jak był długi jak się urodził?

Najlepsze życzenia dla MAmy i Tristana z okazji jutrzejszych urodzinek:-)
 
:-Dnio a my mamy klocka :-D

bylismy dzisiaj w przychodni i wazylismy miezylismy i wogule sprawdzalismy wszystko
wiec Niuniek ma juz 65 cm a wazy uwaga 6980 :szok::szok::szok:

a ja widze ze on schudl jak to mozliwe ze tyle wazy
:szok::szok::szok: no no no :-D to faktycznie "klocek" Tristanek :laugh2:;-)

Co tam nasze kręgosłupy :baffled:;-)- dzidzie nie będą coraz lżejsze :-D:-D:-D
Moja Laurka w piątek ważyła 5200 :-) czyli przez tydzień przybrała 200 :happy:.jak tak dalej pójdzie to niedługo ręce będą mi zwisały do kolan:baffled:;-)
:cool2:wszystkiego naj naj dla Tristanka i mamci:cool2:
 
Wróciłyśmy od lekarza.
Córka zaczęła coraz mniej przybierać na wadze - w ciągu 2 tygodni przybrała ledwo lekko ponad 200g - to stanowczo za mało.
Także zaczynamy dokarmiać.
Lekarz kazał podawać NAN HA lub Beblion HA, tylko ja nie rozumiem po co HA? Przeciez do tej pory nie wyszło nic, żeby była uczulona na białko mleka krowiego, a wiadomo na pewno, że mocno ulewa :baffled: Postanowiłam więc sama, że kupię jednak Bebiko Omneo, ale nigdzie u nas go nie ma. Byłam w 3 aptekach i nigdzie nie mieli :no: Wszędzie za to mieli Enfamil. Zaczęłam więc się podpytywać dlaczego co i jak i pani aptekarka powiedziala, że ponoć to mleko najbardziej jest zbliżone do mleka matki (nota bene to mleko polecał mi neonatolog ze szpitala). Kupiłam więc Enfamil AR (dla dzieci ulewających) i trzeba będzie zacząc podawać butlę.
Musimy też iść zrobić badanie moczu - lekarz szuka przyczyny dlaczego ostatnio mała płacze podczas jedzenia.
A przed chwilą podałam jej cyca i chyba wszystko z powrotem ulała :sick: Ona, ja, łóżko i podłoga jest mokre :baffled:
 
My byliśmy dziś na drugim szczepieniu :happy: Mały był kłuty w nóżkę - zapłakał lekko i po sprawie :happy: Mam nadzieję, że szczepionka dobrze się przyjmie i nie będzie przebojów w nocy..

Zważyliśmy się przy okazji - Piotruś waży już 5700 gram :happy: Urodził się z wagą 3030 gram, więc nie jest źle :-) Od piątku przybrał 200 gram :tak:


U nas nie ma problemu z ważeniem, kiedy bym nie poszła (a np. byłam w piątek, zaniepokojona tymi zaparciami) pytają, czy chcę Piotrusia zważyć :tak:


Pani doktor dziś stwierdziła, że buzia czysta (pozbyliśmy się pleśniawki), główka też (ciemieniucha zeszła, przynajmniej na razie, bo słyszałam, że lubi wracać :eek:), główkę młody pięknie dźwigał i trzymany w pionie na rękach i leżąc na brzuszku :-)
Jedynie pani doktor zaniepokoiła się, że potylica jest bardzo miękka.. Kazała nam zwiększyć dawkę witaminy D3 z jednej kropli dziennie na 3 krople przez dwa tygodnie.. Po 3 tygodniach idziemy do kontroli :tak:
 
Lekarz kazał podawać NAN HA lub Beblion HA, tylko ja nie rozumiem po co HA? Przeciez do tej pory nie wyszło nic, żeby była uczulona na białko mleka krowiego, a wiadomo na pewno, że mocno ulewa :baffled:
Mleko HA nie jest przeznaczone dla dzieci ze stwierdzoną alergią na białko mleka krowiego, dla takich dzieci są specjalne mieszanki na receptę. HA jest dla dzieci, które potencjalnie mogą mieć skłonność do alergii pokarmowych, np. rodzice są alergikami. Poza tym ulewanie też może być objawem alergii pokarmowej.
 
reklama
Ja właśnie wróciłam od kolejnej lekarki. Powiedziała, że wysypka na buzi Małego wygląda faktycznie na skazę białkową i poleciła mi nadal nie jeść nabiału (buuuu) oraz przepisala Bebilon Pepti (wcześniej dokarmialiśmy jak trzeba było Nanem HA). Teraz to będę musiała mleko i jego przetwory zastąpić wapnem musującym, mięchem i rybami...
Nawet lodów w te upały nie będę jeść....:( no chyba, że sorbety.

A konsystencja kupki, o której wspominałam w wątku "o wszystkim" to najprawdopodobniej efekt kiełbasek i szaszłyków z grila....
 
Do góry