reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze dzieci u lekarza - szczepienia, choroby, kontrole

reklama
ja mam zaufanie do tej pani doktor bo jest najbardziej polecana u nas w mieście:tak: wiec będą kapcie po mieszkaniu:tak: polecam sprawdzenie dzieciaczków postawy u ortopedy bo na bilansie pani doktor tak rzuciła okiem a tu pani dokładnie zbadała stopy, nogi, biodra i kręgosłup:tak: ze względu na wzrost córci mamy co roku się pokazywać:tak:
 
Roksi moja też stawiała stopy do środka w czasie chodzenia i skierowano nas do ortopedy. Powiedział nam to samo czyli żeby nie siadać z nogami na boki tylko z wyprostowanymi albo po turecku. Byliśmy rok temu i teraz jest już ok. ale za każdym razem jak siada niestety musimy zwracać jej uwagę. Po domu chodzi przeważnie w ciapach.

Madzik współczuję twojej córeczce. Moją co jakiś czas muszę smarować jakimiś kremami bo jej wyskakują różne uczulenia i się drapie.:baffled:
 
A ja się muszę pochwalić, dotarliśmy dziś na bilans dwulatka :-p
pani zwróciła uwagę na płaskostopie a potem doszła do wniosku że to fizjologiczne.
Tak mi się przypomniało co nam mówił rok temu ortopeda, że dzieci mają różne etapy i że będzie płaskostopie, szpotowatość kolan i jeszcze coś o kolanach ale nie pamiętam jak to się zwało. Czyli ok, tak ma być.

Mierzymy 88 cm i ważymy 12,2 kg i mamy 25 centyl. Moje dziecko nie tyje :confused2:
za to w czasie wizyty pożegnało panią dwa razy i w ekspresowym tempie oddaliło się z gabinetu:eek: w kierunku schodów coby pobiegać sobie

A no i pani dr była zachwycona bo robił AAAA i pokazywał gardło i ząbki. Szczerze powiedziawszy sama byłam w szoku, wcześniej przy tego typu zabiegach raczej miał skłonności do odgryzania ręki ale fajnie, że nauka nie idzie w las:tak:

Pytałam tez o szczepionkę na żółtaczkę typ A (choroba brudnych rąk) ale pani jakoś sugerowała, ze mało jest teraz zachorowań i ona nie specjalnie widzi sens. A wy szczepiłyście?
To jest z serii dodatkowych szczepień.

 
Fredzik my na razie na żadne dodatkowe nie szczepiliśmy. Zastanawiam się tylko nad pneumokokami i meningokokami, ale to pewnie dopiero za rok jeśli się zdecyduję.

My czekamy na ospę. Okazało się, że znajomi przyśli na dzień dziecka ze swoimi dziećmi, z których jedno właśnie z ospy wyszło,a drugie 4 dni po imprezce zostało wysypane. Byliśmy źli, bo to było nieodpowiedzialne przyprowadzić dzieci na masową imprezę...a w przyszłym tygodniu mamy wizytę u pulmonologa, na którą czekamy od 3 miesięcy, jak małą wysypie akurat wtedy to się wścieknę. Nie wspomnę, że koleżanka chce z tym swoim chorym dzieckiem też przyjść :angry:
 
reklama
Agutku ospa wylęga się ok 2 tygodni:baffled: moja siostra przyniosła ze szkoły to ja w tym samym dniu wyprowadziłam się do mojego m:tak: po 2 tygodniach wywaliło mnie:baffled: miałam wtedy 20 lat i masakrycznie przechodziłam po prostu wszędzie miałam bąble:szok: na całym ciele:szok: a moja siostra tylko na twarzy:tak: miała wtedy 12 lat:tak: znajomych córcia jak miała 5 lat dostał ospy i miała bąble tylko na stopie:-D
 
Do góry