reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze dzieci w cm i kg

a Kubus wazy dzis 3960 :-) bylismy w rzychodni bo nie podobal mi sie charczacy jego oddech ale to tylko przewrazliwione ucho mlodej mamuski ;-)
 
reklama
Moje Młode przez sen wydaje przerózne smieszne odgłosy: sapie, piszczy, wzdycha, śmieje się w głos, mruczy i wiele innych ;)
Wczoraj ją ważyłam i od najniższej wagi po porodzie (bo ponoc od tej liczymy ile dziecku przybywa) czyli 3490 wczoraj było już 4260!!
Mam pytanko, a ja Wasze dzieci trzymają dłonie? Wszędzie, gdzie czytam jest napisane, że przez pierwszy miesiąc maja zaciśnięte w piąstki, a moja duzo częściej ma otwarte. Ostatnio złapała mnie za włosy i tatę za korale i nie chciała puścić, hiohih. Często też składa ręce, robi "figę" pokazuje srodkowy palec lub po kolei wysuwa...Czy Wasze też tak dokazują?
A co z główką? Kiedy zaczęły podnosić?
 
moje male z 3500 skoczylo juz na 4100 w ciagu 2,5 tyg takze niezle mu si przybralo glowke juz podnosi niezle piastki ma zacisniete ale czasem tez pokazuje fige i srodkowy palec tak jak twoja mala pola
 
Pola z raczkami to u nas podobnie Chomiczek ma otwarte lapki zadko zaciska w piastke fige to po zdjeciu rekawiczek najczesciej zastaje..... a srodkowy jest niezly jak sie przeciaga robi straszna mine i taki paluch wyciagniety ale nie udalo mi sie tego uchwycic....nadal nie wiem ile wazy bo nie kontrolowalam moglam pojsc teraz jakos w tym tyg. ale mi sie nie chiclao faldki rosna ciuszki maleja swetreki sie nie dopinaja wiec chyab nie tak tragicznie ... zobaczymi a co do glowki to do 6 tyg powinna chwiejnie przekladac z boku na bok i utrzymac min. 5sek przed soba ... ale to polskie wytyczne wiec nie wiem jak tam u was?:baffled: :-) :-)
 
moja raczki zaciska a ze paznokietki ma bardzo ostre wiec zakladamy jej bluzeczki z "rekawiczkami"
GLowe podnosi prawie od samego poczatku- wszystcy zadziwieni ze bardzo silna. A mnie interesujace wydaja sie jej nozki... sa bardzo bardzo silne- jak je wyprostuje zadna sila ani podstep nie jest w stanie ich zgiac.
 
mpnika z tymi nozkami to i moja nuna ma podobnie. czasami jak sie wkurza to z 15 min ja przewijam bo nie chce zgiac girek albo zgina nie ta girke co potrzeba i jak mamusia zalapie to ona juz prostuje...:zawstydzona/y:
 
Wczoraj byłam na szczepieniu. Przez 6 tyg od wagi z dnia wyjścia ze szpitala przytył 2,15 i waży 5,45.:szok: Jestem w szoku bo on tak mało je, tzn z 15 razy na dobe ale possie 5 minut i tyle. A może mi sie tylko wydaje że mało je bo Ola była inna i wisiała cały czas na cycusiu. W nocy mi już nawet mleko nie wycieka a z Olą to mi leciało chyba przez 8 miesięcy:baffled: W przychodni były jeszcze inne dzieci, i był jeden 4 miesięczny chłopiec i ważył 50g więcej niz mój Krecik. Ale te dzieci róznie rosną:cool2:
 
Patija ja tez bylam dzisiaj z Paula na szczepieniu i mała wazy juz 5kg:szok: jeju te nasze dziateczki to grubiutkie sa;-) w 6 tyg cale 2kg w przod:-) po szczepieniu to wyszlam cala spocona bo mala taka opere dala a ja glupia nie wzielam smoczka:confused:
 
my wazymy juz 5100 g i wczoraj sie szczepilismy- INFANRIXEM hexa (opisałam szczepienie w watku Klopociki....)...widac jak dzieci rózne sa- inne 5 kg waza nie majac jeszcze 2 m-cy.. i nie ma sie co przejmowac- wazne ze rosna- a kazde jest inne- a dla swej mamy najukochansze pod słoncem:-) :-) :-)
 
reklama
Moja kluska też waży już 5 kg i 100 gram :szok: (coś tak czulam, że na rączkach mi coraz ciężej i ciężej :-D).
 
Do góry