reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze forumowe maluszki - radości i troski związane z wychowaniem bliźniąt.

Gemini ja zostaję w domu dokąd dziewczynki nie pójdą do przedszkola.

Iws moim zdaniem te wszystkie regulacje w krzesełkach do karmienia to zbędny bajer.
Ja też kupiłam używane po innych bliźniaczkach - naprawdę można trafić tanio rzeczy w niezłym stanie.

Dziewczyny czy u Was też jest tak zimno?? Ja już 3 dzień nie wyprowadzam małych na spacer, ale dzisiaj już postanowiłam gdzieś wyjść. Tylko nie mam pojęcia jak je ubrać, mam tylko cienkie kurteczki na podszewce :( Chyba ubiorę je na cebukę i wezmę kocyki na wszelki wypadek.
 
reklama
Gemini, na razie miejsca nie mamy by sobie studio zrobić ;) ale w planach je cały czas mamy ;)

Bura, u nas wiatr wieje dość silny ale słonko jest i chłopaków ubrałam po prostu w długie rękawy, rajstopy, bluzy i spodnie. Wprawdzie dużo teraz na dworzu nie byliśmy bo odwoziliśmy samochodem Wiki do szkoły i do sklepu wstąpiliśmy, ale mamy zamiar wyjść na normalny spacer mniej więcej podobnie ubrani.

Iws, piękna waga. U nas też jest różnica.Chociaż chyba się teraz trochę zmniejszyła, a była ponad 1,5 kg. We wtorek idziemy na szczepienie, to będziemy się ważyć.
 
hej
na szybko ja też myślałam,że mam 3 tygodnie i tak byłam zadowolona, a tu szefowa wyciąga najnowszy kodeks pracy i mówi,że w przypadku 2 8 tygodni, a urlop zaoszczędzony za zeszły rok bo pół byłam na zwolnieniu i za ten
o ile pamiętam to art.183 paragraf 3 punkt 3, wiem,że widziałam to w kodeksie karnym na strone Państwowej Inspekcji Pracy link:pip.gov.pl - Kodeks pracy dział 8
zajrzę wieczorem
 
witam i ja
u nas od kilku dni pada i zimno
Mi tez koncyz sie maciezynski i chetnie wrocila bym do pracy ale dzieci nie mam z kim zostawic wiec musze na wzchowawczy isc. Ja tez wiem o 3 tyg dodatkowych ale bardzo bym chciala zeby Gosia miela racje:tak:
 
Dziewczyny bo ja dziś właśnie złożyłam wniosek o dodatkowy urlop macierzyński i wnioskowałam o 3 tygodnie, zgodnie z pismem które dostałam z zakładu pracy że właśnie tyle mi się należy.
W tym linku co Gosia podała faktycznie jest napisane coś o 8 tyg, ale może to chodzi o to że docelowo w 2014 ma być 8 tyg? Co wy na to? Bo ja już sama nie wiem, nie chciałabym czegoś stracić co mi się należy...
 
Ja jakiś czas temu złożyłam wniosek o te dodatkowe 3 tygodnie i o jakiś 8 nic nie wiem choć nie powiem - byłabyto miła niespodzianka. Wiem jednak że nie jest w życiu aż tak kolorowo. POwinnam wrócić do pracy 16 listopada ale chyba zostanę w domu. Cały czas się bijemy z myslami czy damy radę - dodatkowo jeszcze w okresie grzewczym :)
 
Gemelo no właśnie też mi się tak wydaje, że te 8 tyg to będzie się należało w 2014. Ale w takim razie dlaczego Gosi powiedzieli że 8 i rozumiem że ona o te 8 złożyła wniosek. Zobaczymy czy w Zus-ie jej tego nie cofną...

Ja kończę macierzyński + urlop 10 grudnia, potem wezmę 1,5 roku wychowawczego tak aby moje bąble poszły do przedszkola. Po prostu nie mam ich z kim zostawić a opiekunka nie wchodzi w rachubę, bo mieszkam za miastem, musiałaby mieć samochód żeby dojechać, no i pewnie zawołałaby za dwójkę więcej niż ja zarabiam :(
 
Ja jestem na wychowawczym. Wzięłam na 3 lata, żeby ZUSu nie płacić (jestem zatrudniona u ojca i mam własną firmę), aczkolwiek cały czas pracuję w domu. W przyszłym tygodniu idę załatwiać zasiłek wychowawczy (kryterium to 504 zł dochodu na osobę, lecz zarobków matki się nie uwzględnia, bo jest to dochód utracony). Może nie dostaje się wielkich pieniędzy tylko przy dwójce dzieci (przy większej liczbie już jest dwa razy większa kwota), ale samego wychowawczego jest 400zł miesięcznie. Przysługuje on przez dwa lata.
 
reklama
Ostatnia edycja:
Do góry