reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze forumowe maluszki - radości i troski związane z wychowaniem bliźniąt.

Akosua to super Ci sie dzieciaczki trafily ale mysle ze nie czesto sie zdarza ze jest tak pieknie i to z dwojeczka..Moja mama mowi ze ja tez bylam spokojna i moj M niby tez a male wczesniej to cholera wie po kim tak wyly:D ale juz jest fajnie:)

Gemini co do szczepien to myslimy ze po skonczonym roku zaszczepimy czyli w styczniu, oczywiscie jak finanse pozwola.. A co do dziecka jeszcze jednego to uwazajcie z mezem bo moga znowu byc blizniaki:D i wlasnie dlatego ja sie chyba juz nigdy nie zdecyduje, tym bardziej ogladalam kiedys program gdzie mowili ze niektore kobiety sa stworzone do ciaz blizniaczych i kazda taka bedzie w jaka zajda..

Majka dla Ciebie to poprostu poklony! Jestes widac urodzona matka z powolania:) Ja sobie nie wyobrazam wiecej niz dwojki dzieci..dla mnie juz trojka to wydaje sie byc cala gromada:)Moj M myslal zawsze ze bedzie mial jedno to drugie ma gratis!:))

Lona to naprawde Twoja male duzo spia! Uwierz mi! Na pocieszenie - ja miaalm gorzej:)))
 
Ostatnia edycja:
reklama
ps 2 bebilon powinien byc pakowany w 50 kg workach:))))))))))

hahahhahaha :))))) dobre, też mam czasami takie wrażenie! My zamawiamy na allegro w ilościach hurtowych i tak starcza na krótki czas.

Dobrze że masz to skierowanie, bo a propos tego dźwigania głowy to moje dziewczynki też tak dźwigały i byłam zachwycona że takie silne, a okazało się że mają mega napięte mięśnie karku które ciągnęły im tą głowę do łopatek! To też była wskazówka że coś jest nie tak. Lepiej to spradzić, będziesz spokojiejsza!

Gemelo teraz będzie taki off topic :)))) Robiłam Shepherd Pie i wyszło super pyszne, rewelacja, wszyscy zachwyceni, a jak wyglądało! Cudo! Z wierzchu ziemniaczki na złoto, a smak - paluszki lizać! A w sumie taka prosta rzecz, mięso i ziemniaki... Dzięki za przepis :)
 
hej!! moi w nocy jeszcze jako tako spia, nawet nasz maly glod Tomus, z ktorym mamy krzyz panski, bo sie drze, boli go brzuszek, boki nie ida no i perzytulac tylko sie che i na raczki, Macius jest grzeczny czasem pomarudzi ale zje i zasypia, natomiast w dzien to porazka. Tomek nie spi po 5 godzin i coraz bardziej zmeczony. Masuje mu brzuszek ale to na marne bo chcwila spokoju a zaraz znow sie drze. Juz nie wiem co z nim robic, zjada butle a potem znow miele pyszczkiem ze glodny daje mu cyca to wszystko wypluwa i mu sie ulewa, wiec glodny nie jest, a bledne kolo bo jak sie tak najada to brzuch boli no koszmar z nim.ehhh
 
Luckaa, na bliźniaki możesz brać do trzech lat. Ale nie później niż do ukończenia bodajże 4 roku życia. Możesz go zacząć w dowolnym momencie. I skończyć też możesz przed czasem. Ja od razu po macierzyńskim poszłam na wychowawczy i mam go na 3 lata. Dzisiaj jadę do US po papiery i złożyć o zasiłek wychowawczy. Przysługuje on każdej o ile dochód na osobę w rodzinie nie przekracza 504 zł. Do wyliczenia jego nie wlicza się dochodu matki, gdyż jest to tzw dochód utracony (chociaż papiery o dochodzie trzeba złożyć). Przysługuje go 400 zł miesięcznie plus rodzinne na każde dziecko (po 68 zł). Jeśli rodzina ma więcej niż dwójkę dzieci, to jeszcze dolicza się dodatek na wielodzietność.

Yenefer, cieszę się, że tak Wam posmakowało. Ja niedługo wracam do pisania bloga. Tylko teraz to raczej będą przepisy dietetyczne, bo w końcu trzeba schudnąć po tej ciąży ;)
 
Gemelo ja chętnie bym skorzystała z dietetycznych przepisów, usiłuję się odchudzićod kiedy skończyłam karmienie piersią i coś strasznie powoli idzie... Dobrze, że w ogóle ruszyło :-p
 
Gemini, ja jestem na diecie Dukana 9 dzień i... zeszło mi 4,2 kg przez ten czas. Najadam się, jedzenie jest naprawdę dobre. Wg jego testu swoją "dobrą" wagę ustabilizuję pod koniec kwietnia przyszłego roku. Dzisiaj na obiad zrobię dietetyczną tartę z kurczakiem i kurkami. Obcykam ją i wrzucam na bloga. Od dzisiaj tylko takie przepisy będą tam widniały. Przynajmniej do momentu aż nie schudnę porządnie ;)
 
Wiesz, że też chcę zacząć tą dietę, tylko dopiero po weselu, na które jadę za dwa tygodnie. Kolega mojego męża schudł 20kg na Dukanie i w ogóle nie czuł głodu - to jest chyba w tej diecie najlepsze.
 
reklama
Dziewczyny ja stosowałam Dukana, właściwie nadal stosuję tylko już mniej rygorystycznie niż na początku. Od czerwca schudłam 15kg. Dietka jest fajna bo możesz jeść do woli produkty z listy, ale po pewnym czasie nudzi się to jedzenie. Na szczęście w necie jest dużo przepisów i codziennie można coś nowego kombinować.
 
Do góry