reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze forumowe maluszki - radości i troski związane z wychowaniem bliźniąt.

gastone - gratulacje dla córeczek:)
mam pytanko do tych leżaczków i karmienia maluchów w nich, więc podaję butle i je trzymam i teraz pytanie jak w trakcie karmienia biorę do odbicia bo niestety córcia kilka razy jest odbijana bo sporo ulewa to wtedy niestety przestają karmić małego a on nie chce czekać i ryk....czy jest jakiś sposób zeby odbić a zarazem karmić bez przerwy???

i jeszcze mam pytanie do mam co przeszły przez kolki, my zaczeliśmy podawać żelazo i zaczęły się kolki przynajmniej tak nam się wydaje???? ok godz 18 jak karmimy maluchy to się wiją i płaczą w trakcie jedzenia tak że trudno ich nakarmić wiec je odkładamy a oni dalej płaczą, są momenty przerw na 5 min i znów i trwa to ok 1 godz potem przechodzi czy to właśnie te cholerne kolki? i do kiedy one trwają???
 
reklama
Z tym wypadaniem tak już jest, mi tez troszke wypadło, nie było mie z tym fajnie :no:
Karola ja podkładałam pieluche żeby butla leżała na odpowiedniej wysokości

Gratuluje wszystkim świezym mamom i witam na wątku :-)
 
gastone - gratulacje dla córeczek:)
mam pytanko do tych leżaczków i karmienia maluchów w nich, więc podaję butle i je trzymam i teraz pytanie jak w trakcie karmienia biorę do odbicia bo niestety córcia kilka razy jest odbijana bo sporo ulewa to wtedy niestety przestają karmić małego a on nie chce czekać i ryk....czy jest jakiś sposób zeby odbić a zarazem karmić bez przerwy???

i jeszcze mam pytanie do mam co przeszły przez kolki, my zaczeliśmy podawać żelazo i zaczęły się kolki przynajmniej tak nam się wydaje???? ok godz 18 jak karmimy maluchy to się wiją i płaczą w trakcie jedzenia tak że trudno ich nakarmić wiec je odkładamy a oni dalej płaczą, są momenty przerw na 5 min i znów i trwa to ok 1 godz potem przechodzi czy to właśnie te cholerne kolki? i do kiedy one trwają???
Wydaje mi sie ze to właśnie objawy kolki, jak pójdziesz do lekarza to mur beton ci powie ze to kolka bo lekarze na takie objawy mają jedną diagnozę. Spróbuj włączyć w pobliżu dziecka suszarkę albo ciepłym nie gorącym powietrzem ocieplaj brzuszek. powinny się uspokoić. Podawaj kropelki na kolkę i niestety powinno minąć dopiero koło 3 miesiąca. leki mogą pomóc ale całkiem objawów nie zlikwidują a przy suszarce dziecko się uspokaja. powodzenia
 
madzia dzięki:) włączylismy suszarke i po 2godz przeszło ale było masakrycznie:( do tego wszystkiego sąsiedzi pukali w ścianę żeby było ciszej - tu już myslałam że mnie szlag trafi.....
to mniej więcej kończą się kolki na początku 3 miesiąca czy pod koniec - nie wiem jak tu się nastawiać
i czy codziennie? czy są jakieś przerwy?
 
madzia dzięki:) włączylismy suszarke i po 2godz przeszło ale było masakrycznie:( do tego wszystkiego sąsiedzi pukali w ścianę żeby było ciszej - tu już myslałam że mnie szlag trafi.....
to mniej więcej kończą się kolki na początku 3 miesiąca czy pod koniec - nie wiem jak tu się nastawiać
i czy codziennie? czy są jakieś przerwy?
Jesli to kolka to raczej codziennie. Ciężko powiedziec czy do końca 3 m-ca czy wcześniej, każde dziecko jest inne. Moim pomogły krople sab-simplex i wszystko się skończyło jak mieli chyba 3 m-ce i kilka dni ale jak zaczęłam podawać to było lepiej. Ale u mnie to było pół godziny po każdym posiłku.Jak zaczęło mleko sie trawić to był wrzask. Inne mamy miały jazdy tak jak ty wieczorem, to wszystko sprawa indywidualna. Możesz próbować różnych rzeczy ale całkiem problemu raczej nie wytępisz.
Podobno dobre efekty dają krople probiotyczne biogaya ale dość drogie i na dwójke to zbankrutujesz. Musisz uzbroić się w cierpliwość wiem, że to nie łatwe. Może ciepła pieluszka na brzuszek albo odpowiednie noszenie masaż a może zapytaj pediatre o zmianę mleka. Powodzenia
 
Witajcie.
Jestem nowa na forum:)
Jestem mamą dwóch ślicznych dziewczynek.
Bliźniczki mają prawie 3 latka.
 
Na kolki:)
Moje córki też miały kolkę podawałam im wodę angielską to specyfik kupowany w aptece i można niemowlętom podawać na nie to działało, ale nie którzy kupowali krople z Niemiec nie pamiętam nazwy. Ale proponuję spróbować tej wody nie jest droga a może pomóc:)
 
Witam nowe mamusie!

Ostatnio nie mialam weny jakiejs do pisania. Albo czasu brak. Korzystamy z ostatnich promieni slonecznych i duzo czasu na dworze spedzamy:) dzisiaj tez wybieraja sie do nas kolezanki blizniaczki, male spia a ja szykuje jakies jedzonko dla naszych gosci:)

Yen widzialam ze na FB sie pojawilas kochana! opowiadaj jak tam bylo?! po zdjeciach widze ze cudnie:)stesknilysmy sie za Toba:)

A gdzie nasz Jola sie podziewa?
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny jestem juz w domu...:-) i ciesze sie niezmiernie...
Jak tylko sie ogarne ze wszytkim...( a juz prawie wszystko zrobilam)..wracam na lono bb...bo stesknilam sie i nie wiem co u Was slychac...:sorry2:
 
reklama
Ania jestem i na razie "rozkręcam sie". Muszę się oswoić z nową sytuacją:-D czyli z powrotem do rzeczywistości. Zimno tu jakoś, musiałam zrobić reorganizację w szafie i schować letnie rzeczy. Ale cieszę się że juz jestem w domku.

Było super, cieplutko, miło, wesoło, troszkę leniwie, ale nie za bardzo bo dziewczynki się rozbrykały. Powiem wam tylko tyle że nie mam już tych moich grzecznych dziewczynek:szok::-D To są już dwa ludzkie istnienia które mają swoje zdanie i chcą rządzić wszystkimi dookoła:szok: Czy to możliwe aby bunt dwulatka nastapił w 19 m-cu?

Jola w domku najlepiej:cool2:
 
Do góry