reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze hity ciążowe i z małym dzieckiem

Bez przesady z tymi emolientami, mowa jest tu o nakrętce płynu do kąpieli raz dziennie wymieszanej w kilkunastu litrach wody ;)a nie aplikowaniu całej serii na dziecko.

Powtórzę jeszcze raz, mieliśmy suchą skórę i to był u nas hit, nie używalismy ani jednego innego kosmetyku oprócz nakrętki do kąpieli i nie wiem nawet jak wygląda odparzenie,wątek jest o naszych hitach i kitach, nie musi to być u Was hit, jak kilka wcześniej wymienionych tu hitów u nas było kitem ;) Każdy jest inny.Jedym pasuje sama woda i spoko, innym nie.
Ale mieliście problemy ze skórą. W takim wypadku nie negujemy,negujemy używanie jak nie ma żadnych problemów ze skórą.
Ja nie używałam nic, poza woda i szarym mydelkiem i córka miała skórę równie delikatna jak inne dzieci po emolientach.

Jak nie ma potrzeby to nie ma sensu po prostu

Napisane na NEM-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Bez przesady z tymi emolientami, mowa jest tu o nakrętce płynu do kąpieli raz dziennie wymieszanej w kilkunastu litrach wody ;)a nie aplikowaniu całej serii na dziecko.

Powtórzę jeszcze raz, mieliśmy suchą skórę i to był u nas hit, nie używalismy ani jednego innego kosmetyku oprócz nakrętki do kąpieli i nie wiem nawet jak wygląda odparzenie,wątek jest o naszych hitach i kitach, nie musi to być u Was hit, jak kilka wcześniej wymienionych tu hitów u nas było kitem ;) Każdy jest inny.Jedym pasuje sama woda i spoko, innym nie.

Ja tylko napisałam o używaniu jak nie ma potrzeby. Dopiero w drugim komentarzu pisałaś o suchej skórze.
Jesteśmy różne i nie zawsze będziemy się zgadzać ze sobą.
Grunt to się nie stresować...[emoji6]
Nie odbieraj tego jako ataku.
Jak napisałaś dla jednych hit dla drugich kit.
 
mamaincognito - takie "kwiatki" mogę wyciągnąć z internetów na każdy opisany tu hit czy kit jak również artykuły które będą stanowiły kontry dla Twoich przytoczonych linków,ale po pierwsze szanuję Twoje inne zdanie i nie będę się w to bawiła, po drugie internet jest chory od informacji które szkodzą dziecku a naukowych dowodów brak. Mi wystarczają moje własne obserwacje, jeśli widzę że nie szkodzę dziecku dlaczego mam nie używać?

Ja rozumiem, że mój hit nie musi być Twoim,i wymieniając to wymieniałam w moich hitach, zupełnie nie rozumiem całej nagonki na mnie, u mnie był hitem, dzieci moje mają świetną skórę ( pomijając okres noworodkowy i strasznie suche stopy) mimo używania ich bez potrzeby nic im się złego nie wydarzyło. Kończąc bo nie widzę sensu - to że innym zaszkodziło nie znaczy ze szkodzi wszystkim i odwrotnie, to był wyłącznie mój hit.
Wspomniałaś, że Twoje dzieci miały suchą skórę, więc była potrzeba używania tych emolientow.
My tu z Michasia próbujemy właśnie uświadomić Ci, że jest różnica między używaniem gdy tej potrzeby nie ma, a używaniem gdy potrzeba jest.
Absolutnie żadna z nas nie enguje używania emolientow, gdy taka potrzeba jest. A Twoje dzieci skoro miały suchą skórę to taką potrzebę miały i dlatego u Ciebie to hit. I tego nikt nie neguje.

Nie ma po prostu potrzeby z góry zakładać, że emolienty są niezbędne i powinno się po nie sięgnąć jeśli okaże się, że faktycznie dziecko ma problemy ze skórą. A nie proflaktycznie stosować, bo to nie jest profilaktyka.

Napisane na NEM-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Tak wiec dziewczęta...
Wracając na właściwy tor...

Moim hitem były również takie puzzle piankowe, są różne nawet z literkami i cyferkami. Można do kupować je bez końca w zależności jaka maluch a potem dziecko ma potrzebę.
Sprawdziło się to u nas bardzo z racji ze mam panele,były niezbędne by mała mogła zacząć raczkować a potem chodzić. Można je łatwo wyczyścić, robić z nich tunele i inne rzeczy miarę jak dziecko rośnie i w zależności od kreatywności [emoji6]

1500645382-aaaaaa.jpeg
 
Polecam również bo pewnie kiedyś tez padnie takie pytanie biustonosze do karmienia z Avy
So mega wygodne, niedrogie i nie wyglądają jak babcine.
Minus jest taki ze bardzo ciężko je dostać a przynajmniej te najbardziej popularne rozmiary.
Ja na przykład mam między innymi ten i jest genialny.( ale są tez bardziej kolorowe [emoji12])
Link do: Biustonosz AV 1560 Beż - AVA Lingerie
 
Ostatnia edycja:
reklama
Ja lubię biustonosze z Avy, teraz jak mi biust urósł to też je noszę. Na kontri.pl widziałam że mają więcej tych do karmienia [emoji6]

Ps. I akurat jest promocja do -52%, damn :p

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry