reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze kilogramy - te duże i te małe.

No ja ostatnio bardzo dużo czytałam o tej diecie Dukana , nawet zastanawiałam się czy jej nie zaczać.
Ale jednak nie gdyż może zechce gdzieś wyjechać to nie bede specjalnie sobie robiła oddzielnie jedzenia. I uważam, że chyba najlepiej jeść wszytsko ale mniej . Przed ciążą schudłam i byłam taka zadowolona bo wazyłam 70 kg , mam 172 wiec waga taka nie za duża ale i nie za mała , no ale jakby na złość ta ciąża i kg wróciły ;-) no a jadłam wszystjko i chodziłam , duuzoo chodziłam na spacery oraz kilka miesięcy na basen , miałam wykupiony karnet ;P No ale jeden plus , zero wyrzeczeń , jadłam co chciałam tylko mniej :) a KTO LUBI SŁODYCZE TO WARTO WZIĄŚĆ PRZEPISY Z DIETY DUKANA SĄ NA PRAWDĘ BARDZO PYSZNE . NP. PTASIE MLECZKO ;-) ALBO PRZEPIS NA NUTELLE ;)
 
reklama
Wiesz co ja ogolnie diet nie lubie jako takich wlasnie z takich wzgledow o ktorych piszesz. Ale mysle nad dieta nielaczenia.
Czytalas cos moze o niej?
Szukalam jakichs gotowych przepisow ale nic nie zanalazlam
ja mam 170cm i 77 kg
 
, ale teraz to jem 1-2 razy ale głodna nie chodzę, tyle mi poprostu wystarcza:-)

Agatko bardzo zle robisz trzeba jesc 4-5 posiłkow dziennie tylko małych, jedzac 1-2 spowalniasz sobie metabolizm i doprowadzisz do tego ze organizm jak tylko dostanie troszke wiecej jedzonka to bedzie odrazu go magazynował na ciezsze chwile i juz nie chce mowic co sie stanie jak juz osiagniesz ta wage wymazona i zaczniesz podjac- kg bardzo szybko wroca :-(
Ja wiem ze trudno jest tak czesto jesc ale za posiłek mozna równiez uznac jabłko pomiedzy sniadaniem a obiadem albo jogurt. Przerwa miedzy posiłkami nie powinna byc dłuzsza niz 3-4 godziny:-)
 
A ja ,jak już napisałam na głównym,zaczynam post przy okazji Wielkiego Postu,który się zaczyna:tak: Nie będę stosowała jakichś specjalnych diet,tylko po prostu będę mniej jadła-o wiele mniej:tak: ,poza tym nie będę spożywała żadnego alkoholu przez ten cały czas-swoją drogą-alkohol też tuczy ,ale nie o to chodzi,np. ja bardzo lubię czerwone wino wytrawne,a skoro je lubię,to po prostu odmówię sobie przez ten czas-chodzi o pewne wyrzeczenia, w środy i piątki będę zachowywała post ścisły jakościowy i ilościowy-czyli wiadomo-zero mięsa,no i mało wszystkiego-może uda mi się w te dni tylko pić jakieś soki-tak będę się starała,w pozostałe dni oczywiście też dieta NŻW czy MŻ-jak kto woli :-) -efekty przyjdą szybko ,bo wiem po sobie,że jak się ograniczam,to od razu chudnę,ja chodze do tego jeszcze na aerobik 3razy w tyg,jak nie mogę to choć raz idę.Wielki Post ,to dobra okazja do takiej pracy nad sobą i będzie pożytek dla ducha i dla ciała po drodze-zachęcam:-)-chyba,że ktoś jest nie wierzący. Aaa i jeszcze zero słodyczy-zerooo! aż do wielkanocy.
 
no i mineło ponad dwa miesiące,przed świętami ważyłam jeszcze około 75kg,potem wzięłam się ostro za siebie,biegam-staram się codziennie,ale bywają przerwy kilkudniowe,mniej jem,nie jadam po 18tej-jak nie mogłam wytrzymać to jakąś sałatę,albo kapustę pekińską,albo jakiś sok-coś ,co ma mało kalorii i jest lekkie-nic tłustego.Dziś ważę 63kg:-):tak: może to i troszkę sporo zrzuciłam jak na taki krótki czas,ale po prostu było tak,że w pewnym momencie waga stała w miejscu,a potem jak już zaczęła spadać ,to systematycznie.Piję sporo czerwonej herbaty,piłam też tę "slim figura 30+"-ziołowa,ale teraz tamtej już nie piję.Jadłam też rano i wieczorem tabletki ziołowe linea detox-nie wiem,czy one coś dają,czy nie,ale jakby zapobiegają chyba zatrzymywaiu się wody w organizmie,bo odkąd je jadłam,to nie miałam problemu z takimi obrzmieniami przed miesiączką jak wcześniej.Czuję się świetnie i jestem szczupła i wszyscy mi wokoło mówią,że duzo schudłam ,ładnie wyglądam na twarzy i jest ok.:tak: Dużo dało mi ograniczenie ilości jedzenia,to,że zwracam uwagę na to,by jeść zdrowo i mało kalorii,no i ruch-bieganie wieczorne i spacery z dzieckiem.Chciałabym ważyć poniżej 60,tak 58kg,ie wiem ile powinnam,bo mam wzrost 165
 
odnośnie diet, to ja wkońcu zmotywowałam się i umówiłam się na wizytę do dietetyka. nie mam w ogóle pomysłu jak sobie samej dietę ustawić i pomyślałam, że to będzie najlepsze rozwiązanie (mam kilka koleżanek, które skorzystały z porad dietetyka i wyszło im to na mega plus). Dam znaka co i jak. Idę w piątek :)
 
reklama
Anne super Ci waga poleciała, gratuluję!!! i wezmę z Ciebie przykład z tą herbatą i tabletkami! świetnie świetnie :)))
wydaje mi się że już masz ok wagę na swój wzrost ale i te 58 to nie jest źle, poszukaj w necie kalkulatorów BMI..
edit:
ok poszukałam ja i wyszlo że masz idelną wagę :)))
Granice wagowe według BMI dla podanego wzrostu:
Wyniszczenie: poniżej 40.6 kg
Wychudzenie: od 40.8 kg do 47.4 kg
Niedowaga: od 47.6 kg do 52.8 kg
Waga prawidłowa: od 53.1 kg do 67.8 kg
Nadwaga: od 68.1 kg do 81.4 kg
I stopień otyłości: od 81.7 kg do 95 kg
II stopień otyłości: od 95.3 kg do 108.6 kg
Otyłość kliniczna: powyżej 108.9 kg
ale wg tego ja niby też mam idealną (w bardzo górnej granicy co prawda:p) a jednak wolałabym parę kg zrzucić...
 
Do góry