reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze maleństwa - pediatra, problemy, radości, jak rosną nasze pociechy

reklama
Moj Skarb:
-14t 2d - BPD 25,1mm, FL 13,7mm
to wyniki z usg z Polski wyk. tydz. temu, a na wczorajszym pani doktor nie podala wymiarow, tylko okreslila maluszka na 16 tydz.;-)
 
Ja może zadam głupie pytanie, ale mój lekarz choć fachowy jest bardzo małomówny a ja nie zawsze wiem dokładnie o co mam pytać. Dopiero jak czytam na forum to widzę, że np. ja nie wiem ile moje Maleństwo ma cm.. Zawsze dostaję zdjęcia USG, ale nie umiem ich odczytać. Stąd moje pytanie skąd Wy wiecie jak duża jest Wasza Dzidzia? Lekarz Wam to mówi czy sprawdzacie na zdjęciach? Z góry dziękuję za odpowiedź i życzę miłego dnia :-)
 
Lil_maja nie przejmuj sie, oto lista oznaczen, ktore moze znalezc na usg, najczesciej podawane jest CRL (tulow + glowka) i BPD (glowka), powodzenia w rozszyfrowywaniu i daj znac jak duze jest Twoje Malenstwo:happy:

AC - Abdominal Circumference Obwód jamy brzusznej
AFI - Amniotic Fluid IndexWskaźnik płynu owodniowego
AUA - Average Ultrasound AgeŚredni wiek wg USG
BPD - Biparietal Diameter Wymiar dwuciemieniowy
CRL - Crown-Rump Length Długość ciemieniowo-siedzeniowa
CUA - Composite Ultrasound Age Wiek ciążowy na podstawie kilku parametrów USG
EDD - Estimated Day of Delivery Przybliżony dzień porodu
EFW - Estimated Fetal Weight Przybliżona waga płodu
FHR - Fetal Heart Rate Częstość pracy serca płodu
FL - Femur Length Długość kości udowej
FW - Fetal Weight Waga płodu
GA - Gestational Age Wiek ciążowy
GS - etational Sac Pęcherzyk ciążowy
HC - H.ircumference Obwód głowy
HR - eart Rate Częstość pracy serca
LMP -Last Menstrual Period Data ostatniej miesiączki
 
Ostatnia edycja:
Emkamek dziękuję!

Ja ostatnie USG mialam pod koniec lipca i wtedy Maleństwo miało CRL 6,67 cm (długość ciemieniowo-siedzeniowa) . Teraz czekam do 1 września bo na pewno już sporo Maleństwo urosło :-)

Mam jeszcze pytanie co do badania "Przezierność karkowa - NT" - nie mam takiego wyniku, a słyszałam, że jest ono bardzo ważne między 11 a 14 tygodniem - u mnie kończy się tydzień 16.. Czy Wy miałyście takie badania? I czy Wasz lekarz opowiada Wam dokładnie o tych wszystkich wymiarach? Mój lekarz owszem pokazał mi nóżki, rączki i serduszko - ale nic poza tym.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry