reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze maleństwa - pediatra, problemy, radości, jak rosną nasze pociechy

Ja ruchy czuję od jakiegoś czasu, a dopiero od paru dni są mocniejsze:-) Bejbik daje o sobie znać głównie wieczorem i w nocy. W nocy akurat nie lubię, bo potem spać nie mogę...a zawsze o 6 pobudka. W pierwszej ciąży o wiele później poczułam ruchy, ale za to od razu mocne. Teraz wiedziałam bardziej czego się spodziewać i już te delikatne wyczuwałam. I teraz już nie przejmuję się jak jakiś ich nie czuję, wiem że to normalne na tym etapie ciąży.
 
reklama
a ja nie mam pewności czy to co czuje to już to... bo odczuwam czasem zwlaszcza miedzy godziną 15 a 18 takie jakby delikatne pukanie od "środka" ale czy to są własnie te ruchy?? To moja pierwsza ciąża i nie mam jeszcze żadnego porównaia jak to powinno być... ale silniejszego kopniaczka, może za tydzień lub dwa, na pewno rozpoznam i nie będę już mieć wątpliwości czy to rzeczywiście TO...
 
DZiewczyny , moja ginekolog powiedziała że wszystko co pod pępkiem to dzidzia, nad pępkiem jelita i inne kiszki. Ja czuję od 27 sierpnia, wtedy poczułam takie jakby wibracje, motyle ale w całym brzuchu, okropnie delikatne, prawie niewyczuwalne a jednak, potem długo nic i ze dwa tygodnie jestem regularnie kopana, choć też nie codziennie, ale za to bardzo wyczuwalnie. A jak macica mi się stawia, to zawsze czuję jakiegoś guza, i mój Michał też go wyczuwa i myślimy że to kolano albo łokieć. Często dostaję serię kopniaków jak zamierzam coś zjeść, chyba na zachętę.
 
Witam przyszłe mamy!!! Czy ruchy dziecka w 17 tygodniu powinnam czuć codziennie? Czy może się zdarzyć dzień bądź dwa przerwy? Zaczynam się denerwować bo od 2 dni jakoś nic nie czuję.
 
izulka jeżeli to twoje pierwsze malenstwo masz prawo jeszcze nie czuć ruchów tak wcześnie. Zwykle pierwsze ruchy odczuwalne sa ok. 20 tygodnia u pierworódek.Jeżeli odczuwasz ruchy maleństwa już, to nie denerwuj sie , na początku tak właśnie jest, że nie codziennie je możesz wyczuć.
 
Dziękuję za odpowiedź. Jest to mój drugi maluszek. Ruchy czuję już od tygodnia a dzisiaj i wczoraj nic. Dodam że jestem w 17 tygodniu.
 
a ja już kilka dni temu poczułam kopanie w pęcherz, ale potem jakoś się uspokoiło... aż do dziś... Dzi dziś jak pojechałam na Wydział tak się poruszało, ze aż sama nie mogłam w to uwierzyć!! mały student chyba tam mieszka... ;-)a to dopiero 18 tydzień...
 
Tak się składa, że tym razem ruchy poczułam wcześniej niż w pierwszej ciąży. Od jakichś dwóch tygodni są naprawdę intensywne;-) Aż się dziwię, że tak wcześnie:-D
 
reklama
"bąbelki" poczułam w 16 tc a pierwsze wyczuwalne kopniaczki w 19 tc.
Dziś pod koniec 20 dzidzia szaleje i kopie bez przerwy! :-) Mam wrażenie, że w ogóle nie śpi :-D
No i mój mąż miał okazję poczuć maleństwo! Obudził się i postanowił przywitać się z dzidzią. Położył głowę na moim brzuchu. Nie wiem czy dzidzi się to spodobało czy nie, ale postanowiła dać tacie do zrozumienia, że nie lubi być zgniatana. Dała kopniaka prosto w twarz tacie, który to poczuł! Ja oczywiście wewnętrznie poczułam to mocniej, ale w tej samej sekundzie widziałam jak mąż zdziwiony podskoczył i pyta "co to było?" :-D:-D
Mówi, że było bardzo delikatne ale jednak wyczuwalne. A ja gdybym nie poczuła kopniaka wewnętrznie w tej samej chwili to chyba nie uwierzyłabym, że to już możliwe, żeby to już wyczuł.
Trzymam kciuki za te mamy, które pierwszego kopniaka mają jeszcze przed sobą!
 
Do góry