reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze maleństwa u lekarza

Addiena

MAMUNIA KWIATUNIA
Dołączył(a)
16 Październik 2011
Postów
668
Jestem własnie przed decyzja odnośnie szczepien. bardzo prosze i Wasze spostrzeżenia. czym szczepilyscie i jak dzieciaczki to zniosły.

Moze wpisujmy w tym topiku jak nasze dzieciatka się rozwijają, ewentualne problemy zdrowotne etc.
 
reklama
Ja szczepiłam 6w1 i pneumokoki na raz. Julek zniósł to dobrze- przespał cały dzień i całą noc prawie non stop. Za tydzień idę na 2 turę i się boję bo dużo słyszałam, że dzieci pierwszą szczepionke znoszą ok a drugą lub 3 już nie...
 
Dziś mamy za sobą pierwszą wizytę u pediatry.
Gosia waży 4100 przybrała 850 od narodzin więc fajnie.
Długości nie sprawdzali bo stwierdziła pielęgniarka, że jeszcze podgięte nóżki i lepiej na siłę nie prostować. Powiedziałam, że Gosia prostuje już normalnie ale nie.

Krostki na twarzy raczej alergiczne mam zrezygnować z: mleka, sera, jogurtów itd. czyli nabiał ale na razie bez szaleństwa zobaczymy czy będzie jakaś reakcja.
No i ma małą przepuklinę pępkową na co trzeba kupić plaster i przykleją w przychodni.
Na pleśniawki - całe 2 - na razie cebion po 2 krople raz dziennie.

To na tyle:)

jeśli chodzi o szczepionki to zgłupiałam dziś kompletnie.
Pediatra mówi, że łączone są delikatniejsze jeśli dzieci są np chore na padaczkę lub mają jakieś neurologiczne zastrzeżenia to wtedy szczepi się łączonymi, zwykle 5w1. W 6w1 jest jedna dawka wzw b za dużo i niepotrzebnie.

Żadnych dodatkowych szczepień na razie nie mam zamiaru podawać, Gosia do żłobka nie idzie na razie, nie mieszkamy z żadnym dzieckiem więc potrzeby nie widzę.
 
my właśnie dziś byliśmy na pierwszym szczepieniu :tak: długo się zastanawialiśmy i ostatecznie wzięliśmy 5 w 1 bo tak jak pisze MsMickey 6 w 1 ma niepotrzebnie dodatkową dawkę wzw b no i całościowo to tylko dwa ukłucia mniej więc uznaliśmy że nie warto :sorry2: z rota zrezygnowaliśmy bo to tylko łagodzi przebieg :dry: ale nastawiamy się na pneumokoki po 6 m-cu

no i Misia waży 4980 czyli w ciągu miesiąca przybrała ponad 850
 
ja szczepiłam 5w1 i żółtaczka osobno tak mi pediatra poleciła, a na rotawirusy nie ma sensu nie szczepię, szczepię tylko na pneumokoki i może na meningokoki
wczoraj właśnie byłyśmy na szczepieniu, moja Niuśka nawet nieźle zniosła te szczepionki troszkę mało spała ale ogólnie nie było tak źle
 
Ja też w końcu wczoraj zaszczepiłam 5 w 1 Pentaxim. Mnie pediatra powiedziała, że decyzja należy do mnie i żadnej nie polecała ( ale nie w sensie żeby w ogóle nie szczepić). Mam zamiar jeszcze zaszczepić tylko na pneumokoki, natomiast na rota i na meningokoki na pewno nie będę szczepić.
Mała po szczepieniu dużo mi śpi nawet wyspaliśmy się tej nocy i zrobił jej się odczyn poszczepienny na nóżce, mam nadzieję że żadnej gorączki już nie dostanie
 
reklama
No u nas dzisiaj byla lekarka pisalam o tym na ogolnym no ale skoro mamy ten watek to napisze jeszcze raz.
MIA wazy 4500g , przybrala przez tydz 400g, a lacznie od narodzin 950g czyli super.
Poza krwawiacym pepkiem :-( to wsio ok. Czasami potowka gdzies sie pojawi ale jakos dajemy rade.

Jesli chodzi o szczepienia to ja nawet nie mam pojecia o czym wy piszecie :baffled: te wszystkie nazwy sa mi totalnie obce:rofl2: jednym slowem starosc nie radosc.
Tu w Szkocji z tego co mi powiedzieli to mala bedzie miala
w 8tyg - 5w1 i te pneumokoki
w 12tyg - druga dawka 5w1 i meningitis C
w 16tyg - trzecia dawka 5w1 i druga dawka pneumokoki i meningitis C
w 12miesiacu - meningitis C trzecia dawka i
w 13miesiacu - pneumokoki trzecia dawka i MMR czyli odra, świnka, różyczka
i to tyle :tak:, nastepne za kilka lat
 
Do góry