reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze maleństwa u lekarza

my sie szczepielismy zwyklymi wiec nie mialam problemu z wyborem:p

a jesli jest juz ten watek to tylko napisze ze maly ma zapalenie oskrzeli:/pediatra powiedziala ze bakterie z tego chorego oczka sie rozniosly no i mamy teraz wesolo. oko ciagle sie paprze, raz jest lepiej raz gorzej. maly jest na antybiotyku, frida non stop w uzyciu, ale nie jest tak zle na szczescie, bo przynajmniej goraczki nie ma. we wtorek albo srode ide z malym na kontrole.
 
reklama
My wczoraj bylismy u lekarza w związku z tą plama na buzi. Okazało się, że to faktycznie zakażone potówki. Musiał się zadrapać a ja nie zauważyłam, bo przeważnie jak sie zadrapie to mu przemywam octaniseptem i zaraz się goi. Lekarz przepisał maśc Metronidazol i przemywanie buzi wodą przegotowaną. Wczoraj wieczorem mu posmarowałam i widzę dzisiaj poprawę.
 
Ja szczepiłam zwykłymi plus ta darowana (pneumokoki) Fakt były aż 4 wkłucia ale przy pierwszym zrobił tylko podkówkę przy drugim zaczął płakać i przy ostatnim już prawie nie płakał a z gabinetu jak wychodziliśmy to już się uśmiechał,żadnej gorączki nie było także spoko. Jak brzuszek boli to płacze gorzej i dłużej.

Blond,Monika zdrówka dla dzieciaczków:tak:
 
Wróciłyśmy ze szczepienia. Zaszczepiłam ją 5w1 plus wzwB i rotarix. Dlatego 5w1 a nie 6w1, bo okazuje się, że ta szczepionka wzwB w 6w1 jest inna od tej, którą dzieciaczki dostają w szpitalu. Ta, którą podaje się osobno (Eurax) jest tą, którą szczepią za pierwszym razem w szpitalu, więc jak dla mnie to chyba lepiej już kontynuować to, co się rozpoczęło. Malutka strasznie płakała...na szczęście uspokajacz CYC przyniósł ukojenie. Teraz smacznie śpi:-)

Niestety, okazało się, że musimy iść do chirurga, bo pępuszek nadal nie odpadł i trzeba mu w tym pomóc:-(

Czy Wasze maluszki były senne po szczepieniu? Gabi śpi i budzi się tylko na cyca, co w ciągu dnia już jej się raczej nie zdarza, no ale podobno tak może być.
 
Ostatnia edycja:
Muńka pytałam ostatnio czy ktoś męczy się jeszcze z pępuszkiem tak jak my :dry: bo nasz chociaż pięknie zasuszony to trzyma się wciąż niestety :crazy: a czemu wy musicie do chirurga? coś się dzieje niedobrego?
u nas po wczorajszym szczepieniu nie ma nawet śladów na nóżkach :happy:
 
Mój tez spał, prawie dobę z przerwami na jedzenie:tak:

Krew mu dziś pobierali z paluszka- darł się okropnie, ale u okulisty to już w niebogłosy:szok:
Okulista powiedział, że mamy się u niego stawić w grudniu, bo młody ma wadę wzroku i będziemy kontrolować. Mam się nie martwić bo podobno dużo dzieci tak ma i się może wyreguluje do grudnia...
Wyniki badań moczu i krwi odbiorę w poniedziałek i już będzie jasne jak z Julkową anemią- trzymajcie kciuki bo mam już dosyć tych witaminek!!!
 
Muńka pytałam ostatnio czy ktoś męczy się jeszcze z pępuszkiem tak jak my :dry: bo nasz chociaż pięknie zasuszony to trzyma się wciąż niestety :crazy: a czemu wy musicie do chirurga? coś się dzieje niedobrego?
u nas po wczorajszym szczepieniu nie ma nawet śladów na nóżkach :happy:

Ja też ostatnio o to pytałam i nie było odzewu. Musiałyśmy się minąć:-D No właśnie nic się nie dzieje. Kikut jest mały, suchy, nie śmierdzi, nic się nie sączy, ale tak poleciła pediatra i wypisała skierowanie...
 
rozumiem :tak: no nam powiedziała że jak nic się nie dzieje to żeby jeszcze poczekać chyba że byśmy bardzo chcieli to wypisze skierowanie do instytutu na powtórne podwiązanie ale sama widzę że już co raz cieńsza jest ta część łącząca więc czekamy
 
reklama
kasia mi połozna mówiła aby podłozyć pod pępuszek kawalek gazy. Pod tą część która jest bardziej oderwana. Dochodzi powietrze i ta reszta szybciej obsycha.
 
Do góry