reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze malusie problemy z Maluszkami

reklama
Może to toffi nie bedzie zle. sprobuje . Lekarka mowi ze nie przepisze mi suplementu wapnia bo maly dostanie jeszcze wiekszego zatwardzenia a tego bym nie chciala ;) Przez cala noc nie zrobil kupki i sie prezyl a rano plakal, teraz spi ale az sie boje co bedzie jak sie obudzi...
 
Och te kupki... Martusia robi kupkę co ok. 6 godzin, po strasznym płaczu i prężeniu się, ale jak już zrobi to pod takim ciśnieniem, że wylewa się z pieluchy na wszystkie strony, ubranko do prania, a moje przy okazji zwykle też.
Byłyśmy dziś na szczepieniu, przy okazji spytałam o tą przepuklinę. Lekarz jej wymacał porządnie brzuszek i stwierdził, że Marta przepukliny nie ma, te pionowe mięśnie brzuszka ma dość szeroko rozstawione i da się między nimi wyczuć dołek, co oznacza, że ma skłonności do przepukliny, ale na razie jej nie ma. Ufff... ulżyło mi!
 
Skazy białkowej też chyba nie ma- z premedytacją zjadłam wczoraj po południu jogurt, a wieczorem wypiłam prawie pół litra mleka, do tego jeszcze nie posmarowałam buzi alantanem, bo była strasznie głodna po kąpieli, urządziła dziką awanturę, i już nie chciałam jej męczyć, a potem zapomniałam. Dzisiaj buzia gładziutka, po szorstkości nie ma śladu, krostek tez już prawie nie ma.
 
Och dziewczyny to u nas zupełnie na odwort z tymi kupkami, teraz jak stosuje smecte to tak jest ich ok. 15 na dzień, na szczescie esputicon chyba zaczał dzialać bo mała już mniej płacze a kolka też krótsza. Dzisiaj dopiero po raz pierwszy zobaczyłam pieluche bez kupki jak na moje maleństwo to duży sukces!
 
Kasiu poobserwuj mala i pij codziennie jogurt bo uczulenie ma tendencje do objawiania sie w 3 - 4 dobie . U mojego synka nic specjalnego poza odpowiedzia ze strony ukladu pokarmowego nie ma. Jednak probuje bez nabialu, bede wprowadzac stopniowo, najpierw sprobuje serek danio codziennie od jutra i zobaczymy..
 
Właśnie o to chodzi, że ja od początku wcinam nabiał, bo kocham mleczko i wszystko co mleczne (no prawie...). Zrobiłam sobie przerwę na ponad tydzień jak zaczęły się problemy z brzuszkiem, ale to nie wina nabiału, bo nic się nie zmieniło. A buzia zrobiła się szorstka niecałe dwa tygodnie temu.
 
Witam po dłuższej przerwie.

U nas wszystko w porządku. Mała zdrowa, grzeczna i bezproblemowa w związku z czym całe dnie siedzę, patrzę na nią i się z nią bawię zamiast wchodzić na internet.

Co do wapnia, to słyszałam (i ja tak robię), że najlepiej jest dodawać odtłuszczone mleko w proszku do jogurtów, serków homogenizowanych albo normalnego mleka, bo w ten sposób dostarcza się dużo wapnia a nie trzeba jeść takich szokowych ilości nabiału. Podobno dzienna dawka, pokrywająca zapotrzebowanie kobiety karmiącej to 1,5 litra mleka - kto by to wypił??? :)

 
reklama
Aniu - tylko pojawił się też problem co jeść jeśli ze względu na skazę białkową właśnie nabiału nie można jeść. Jak sobie wtedy uzupełniać wapń...(przy czym np. soja u mnie odpada bo gdzieś ktoś mi już to radził)
 
Do góry