reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze malusie problemy z Maluszkami

Pati :) ja tez sobie czasem myśle że jeszcze jedno...tylko niech się nasza polityka prorodzinna i moje zarobki zmienią - że ciężko to jakoś przeżyje, tym bardziej że moje dzieci obciażone do bezproblemowych nie należą ale nikt nie mówił że będzie lekko - ale pewnie na te wcześniej wymienione zmiany nie mam co liczyć ;)
 
reklama
Byłam dziś z WOjtkiem u ortodonty na kontroli. No i będzie aparat: zgryz otwarty, z lewej strony dodatkowo krzyżowy.
Dzis miał zrobiony wycisk, a za 2 tygodnie aparat do przymiarki.
 
o, szybko dali, pewnie i nas czeka....Karolowi zęby rosną w zastraszającym tempie,dpiero co wypadały gorne a już dobrze ponad połowę są, no i dolne dwójki też gonią a górne się chwieją
Mamoot a krzyżowy to jak? tzn domyślam się że jakoś częściowo góra, częściowo dół wystaje ale chyba nie do końca jednak ogarniam???
 
Pani ortodontka powiedziała, że nawet nie ma co czekać do po wakacjach, tylko od razu ruszać.
Zgryz krzyżowy to tak, że zeby z dolnej szczeki wystaja poza obrys zębów z górnej szczęki. A powinno być na odwrót. Wojtek ma tak tylko z jednej strony (z drugiej prawidłowo) i ortodontka podejrzewa, że to genetyczne. No i ma tez zgryz otwarty - po ssaniu kciuka. Al enie jest to pewne, bo Staś tez ssał kciuka i to dłużej niż Wojtek a ząbki ma proste. Może po prostu taka Wojtkowa uroda :-)
No i Wojtek ma bardzo małą szczękę, z resztą Stas też - pewnie po mnie. Ząbki u Wojtka już nie mają gdzie wychodzić.
 
Dobrze Mamoot ze szybka reakcja to i szybciej wszystko się poprawi, my mamy w planach wizytę u dentysty muszę się umówić bo wizyta nam jedna przepadła. Wojtek wraca teraz do formy po gorączce itp a przed nami ostatni tydzień w przedszkolu.
 
Do góry