reklama

Nasze Maluszki ( USG )

Temat na forum 'Dzieci urodzone w kwietniu 2008' rozpoczęty przez Silka, 22 Sierpień 2007.

1. Silka

Silka Szczęśliwa Mamusia Alanka

Zakładam ten wąteczek, bo może któraś z Nas już ma zdjęcie Maluszka.
    Chwalmy się Nimi!!! Ja dołączę 31 sierpnia ze zdjęciem :-):tak::happy::yes::rofl:

Pozdrawiam Kwietnióweczki 2008 :-)

2. Renata79

Renata79 Potrojna szczesciara:)

dobry pomysl:-)

jak bede miala to postaram sie zamiescic bo ze znajomoscia kompa to u mnie roznie:wściekła/y:;-):tak:

jeszcze trzeba by pomyslec Silka:-) o naszych brzuszkach:-D bo jeszcze troche i juz bedziemy widoczne:tak:

BUZKA

3. reklama
  4. Silka

No muszę Ci powiedzieć Renata79, że ja chyba już mogłabym wkleić spory brzuszek :tak: ( albo tylko tak mi się wydaje ;-) )
    Dobra... To zakładam wątek Brzuszki
    A jak już będziesz miała zdjęcie, to pisz... Pomożemy z wklejeniem!!!

Pozdrawiam!!!!!!!!!

5. ka32sia

ka32sia Mamusia z piekła rodem

Ja mam wizyte na 29 sierpnia :-)zobaczymy co mi doktorek powie ciekawego, jak bylam w drugiej ciazy to wiedzialam plec juz w 12 tygodniu dla tego chcialam sie umowic do tego samego lekarza ale coz jest to nie mozliwe do doktora Pawluka rejstracja z wyprzedzeniem 3 miesiecznym:szok:Teraz mam w planie zrobic usg genetyczne - moze ktoras z Was cos o tym slyszala....

6. Sol

Sol Gość

Ja wkleję zdjęcie mojego szkraba jak poczuję się na tyle dobrze, żeby podłączyć skaner do kompa. A widać główkę i resztę ciałka :cool2::tak:

kasia - chodzi o to 3D lub 4D?

7. ka32sia

ka32sia Mamusia z piekła rodem

dokladnie nie wiem gdzies w necie czytalam o genetycznym usg a dzis jak sie zapisywalam na usg to mi pielegniarka powiedzial ze musze porozmawiac z lekarzem na ten temat ale niby on robi cos takiego moze to jest 3d albo 4d nie wiem jestem zielona jak chodzilam w ostatniej ciazy to takich cudow nie bylo jak teraz, moj maz sie smieje ze stara juz jestem i dla tego sie nie orientuje w tych nowosciach :-D

8. Ataata

Ataata Grudniowa Mama '07

Dziewczyny przepraszam, że sie wtrące, ale widze ka32sia że piszecie o USG Genetycznym...
    Jakiś czas temu siedziałam w tym temacie i powiem wam szczerze, że jak możecie to sobie zróbcie to badanie.
    To nie musi być koniecznie 4D czy 3D, wystarczy 2D ale musi być Genetyczne. Robi sie je miedzy 10 a 14tc a dokładniej to max do 13tygodnia(+6dni)
    Jest to badanie przesiewowe głównie w kierunku zespołu Downa, zespołu Edwardsa i zespołu Patau u płodu.
    Lekarz robi takie pomiary:
    CRL -długość płodu (ciemieniowo-siedzeniowa)
    NT - przezierność karkowa
    NB - długość kości nosowej
    I teraz tak: Przezierność karkowa NT. maksymalnie może mieć 2,6 mm przy długości płodu CRL 85 mm A kość nosowa NB im dłuższa tym lepiej ;-):tak:
    Polecam to badanko bo można wcześnie wykryć choroby genetyczne i wady płodu, dzieki czemu można podjąc leczenie dzidziusia jeszcze za życia płodowego.
    Ja niestety nie zdążyłam, spóźniłam sie o dosłownie 2 dni i pomiarów juz sie nie dało zrobić...:-(

Życze wam jednak zdrowiusieńkich dzidziusiów:tak:

P.S.
    Shiraaine mam nadzieje, że już się lepiej czujesz i tego też Ci życzę;-)

9. izis

izis Fanka BB :)

Witam
    Wczoraj miałam pierwsze usg:tak:
    usłyszałam serduszko i zobaczyłam malą fasolkę u której juz wyróznić mozna było główke,lekarz ocenia że wszystko ok;-)
    nawet sobie troche brykała ta fasolka:-D
    teraz niemoge się doczekać 20 tygodnia wtedy sobie zrobie 4d i się okaże czy mój Kubuś będzie miał brata czy siorkę;-)

10. reklama
  11. Silka

Dziewuszki to ja wstawiam zdjęcie mojego Aniołeczka :-) Jakość kiepska, ale widać moją kropeczkę.
    Zdjęcie dzidziusia jest zrobione od tyłu.... Widać główkę, rączki i tułów :-) Wg pani doktor 9t5d ciąży 31.09.2007

Pozdrawiam!!!!!

12. izis

izis Fanka BB :)

sILUS piekna duża dzidzizunia też juz swoja widziałam i wiem jaka jestes szczęsliwa:-)
    to piekne i niezapopmniane uczucie do końca życia jak pierwszy raz słyszysz bicie serduszka dziecka które nosisz w sobie;-)
    a potem nastepne niezapomniane chwile i kolejne usg;-)
    i w końcu dowiemy się co tam w brzuchalu sie rozwija;-)

Poleć forum