reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze nocki z naszym potomstwem i wieczorne zasypianie

a ja się chciałam pochwalić że od 3 dni Wiktorek nie używa smoczka. Do tej pory nie zasnął bez niego. Przedwczoraj obudził się rano, wyjął smoczka z buzi i chciał nożyczki żeby go obciąć. Pytałam czy jest pewien swojej decyzji a on że tak :) Oczywiście na noc już zapomniał o tym ale stwierdziłam że tym razem się nie przełamię i nie dam mu zapasowego smoczka. Udało się, zasnął, przbebudził się kilka razy w nocy ale na krótko i tak przespał pierwszą noc. kolejne już były lightowe, nie budził się w ogóle. tak się cieszę bo to był mój największy problem ostatnio. No może oprócz tego że kupki nadal nie chce robić na nocnik tylko w pieluchę...
 
reklama
Kropecka, wielkie gratulacje dla kolejnego "odsmokowanego" Wiktorka. Z kupką nie pomogę, ale myślę, że czas zrobi swoje i podejdzie do tego jak do smoka:-).

A ja walczę ze zmianą nawyków jedzeniowych mojej córci. Koniec z jedzeniem przed TV, no i koniec z karmieniem, bo w przedszkolu pięknie sama je , a w domu udaje niemowlaczka i "karm mnie mamusi..."
 
kropecka wielkie gratulacje!!!

Moja Marysia ostatnio była strasznie niedobra cały dzień i troche ja skrzyczłam wiec na znak prostetsu zrobila kupe w majtki, tak sie wkurzyłam ze jej zalożyłam papmersa o wykąpaniu z kupy i wiecie co - jak ona zaczela płakac ze pieluska jest dla małych dzieci a ona jest duza i dama i nie chce pampersa. I darła sie mamo daj mi majtusie, Jak mi sie jej żal zorbiło, pewnie ze jej sciągnełam i dalam te majtki ale chyba juz powstrzymała na dobre robienie kupy w majtki na złosc. Jak sie duzo Michałem zajmuje to tez zauwazylam ze zrobi czasem ta kupe w majtki wiec widze ze to ewidentnie jest zwracanie uwagi na siebie.
 
Brawo dla Wiktora :tak:

U nas też juś smoczek poszedł w zapomnienie, w zamian dostał przytkę przedśionkową którą nazywamy lolkime ( smoczkiem ) ma za zadanie prostować ładnie łuk zębowy, Kacper z nią śpi prawie całą noc i w dzień również z nią śpi. Chodzić w ciągu dnia nie chodzi bo to bym mu przeszkadzało w ciągłym gadaniu:sorry2::blink:....
Pampers też poszedł całkowicie w odstawkę , już nie chodzi ani nie śpi w pampersie , od maraca zeszłego roku nie zesikał sie w nocy ani razu, tekże od mniej więcej 3 tygodni na noc też mu nie zakładam pampersa.

U nas póki co to jeszcze tyko pozostało rano o 6ej mleko na spaniu butelką:baffled: ale jak mu nie dam to się wierci z głodu i śpi góra do 7.00 albo i wcześniej się budzi. A po mleku śpi sobie spokojniutko tak do 8ej. Kolację wiczorem je koło 20ej dość sporo zjada ale co tam mleko rano musi być:baffled::sorry2:
 
brawo dla Wiktora :-)
Marysia sobie znalazła "świetny" sposób na zwrócenie uwagi ;-)
u nas smok odszedł w zapomnienie w czerwcu zeszłego roku - teraz nawet jak Nika zobaczyła smoka Julki (która tak naprawdę wcale go nie chce) to nie była nim zainteresowana
 
my nie mamy smoka od wrzesnia a pieluchy od lipca, spi bez pieluchy od wrzesnia a kupe od pazdziernika robi.
Uwierzycie ze dzis sobie zażyczyla pampersa na tyłek i zrobiła do niego kupe??? A wczesniej zorbiła dwie kupy w majtki. Normlanie :wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y: i kazała sobie tylek wycierac chusteczkami a nie myc. I powiedziala ze ona jest mala. Pierwszy raz tak powiedziala odkad mówic zaczela! i ze ona jest Michalek. ale jaja. Dziecko mi sie cofneło w rozwoju! Myslalam ze to sie dzieje jak sie rodzi rodzneństwo a nie jak ma juz 9 miesiecy.
 
o rzeczywiście dziwnie... ale może przechodzi teraz etap większej zazdrości, czy co... i dlatego chce być jak Michaś...
u nas 2 noce pod rząd zlane łóżko :-( ale pampersa nie chce... kurde, i śpi w tym mokrym aż do rana... nie wiem, co tu zrobić, żeby jej nie zniechęcić, ale żebym nie musiała codziennie pościeli prać...
 
reklama
Ola a duzo pije na noc??niewiem czy przed twoim pojsciem do spania jeszcze ja sadzasz na spiac na nocnik???

gluszek twoja Marysia jest agentka:-D:happy::-D
 
Do góry