reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze obawy i pytania

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.

kakakarolina

Fanka BB :)
Dołączył(a)
4 Listopad 2009
Postów
9 369
Miasto
Katowice
Pomyślałam, że przyda nam się wątek, ma którym możemy pisać o wszystkim co nas niepokoi. Gdy wszystko będzie w kupie szybciej doczekamy się odpowiedzi bez wertowania 5 stron wątku pogaduszkowego;-)
czyli piszemy o kłuciach, wynikach bety, wielkościach pęcherzyków a potem dzieciaczków;-) Mam nadzieję, że wątek zaakceptujecie.
 
reklama
czy macie jakieś rady w zwiazku z pójsciem na L4?? żeby pracodawca mnie nie wykiwał z czymkolwiek, jakies haczyki, kruczki itp. Mam umowę na nieokreslony jakby co.
 
ja teraz siedzę na wychowaczym, więc dużo rzeczy zapomniałam jak to było.... nie jestem pewna, ale z tego co wiem prawo pracy chroni kobietę cieżarną dopiero od 3mies i dopiero od wtedy pracodawca nie ma prawa zwolnić kobiety. Ale nie jestem pewna czy dobrze pisze... może mamy tu jakąś kadrową??:-) na naszym wątku marcowym jest jedna kadrowa więc miałyśmy fajnie, wszystko na bieżąco, może i tu ktoś się znajdzie:blink:
 
haha no proszę jaka ja mądra jestem:-D.... za to czytałam o becikowym:-p i będzide w 2012 ale dla rodzin o dochodzie niższym niż 85tys rocznie i pierwsza wizyta u lekarza przed 10tyg.... mam nadzieję że naszego krakowskiego becikowego też nie zlikwidują :-)
 
moje Drogie:-)
na L4 możecie isc w każdej chwili nie ważne w jakim jestescie tygodniu, miesiącu ciązy.

Umowa na czas nieokreślony nie niesie za sobą żadnych konsekwencji tzn idziesz od razu i jestes na zwolnieniu do dnia porodu, potem macierzynski....dostaje 100% pensji, pierwsze 30dni płaci pracodawca potem ZUS

Umowa na czas określony, możesz być na zwolnieniu od samego początku ciąży do dnia porodu, jezeli umowa Ci się konczy wczesniej niż poród, pracodawca zobowiązany jest Ci przedłużyć do dnia porodu.

becikowe dostaje od panstwa kazda mama podegająca opiece lekarskiej od 10tyg ciąży. Są jeszcze dodatkowe becikowe od gminy ale to jest zalezne od zarobków.

na razie tyle:-)

była kadrowa, obecnie księgowa domowa i niania na zawołania no i oczywiscie mama:-)
 
teraz żaden pracodawca nam nie podskoczy :-)
mnie udało się dogadać z szefem że w zamian za to że nie jestem zarejestrowana na tyle ile zarabiam, poszłam na l4 i pracuję do kiedy mogę.
w tym miejscu pracuje od ponad 6 lat i nawet gdy byłam poważnie chora nie brałam l4 tylko wykorzystywałam dni z urlopu
 
Ostatnia edycja:
Sempe ale nam się udało na sierpniówkach. Mega mama i w dodatku była księgowa :-D Bardzo się cieszę że z nami jesteś:tak:
 
reklama
haha no proszę jaka ja mądra jestem:-D.... za to czytałam o becikowym:-p i będzide w 2012 ale dla rodzin o dochodzie niższym niż 85tys rocznie i pierwsza wizyta u lekarza przed 10tyg.... mam nadzieję że naszego krakowskiego becikowego też nie zlikwidują :-)

Gosia - w takiej sytuacji finansowej w jakiej jest teraz Kraków to powiem Ci, że jesteś duuuuuuużą optymistką!! :-D ja jestem prawie pewna na 100%, że zlikwidują, szczególnie, że już teraz wstrzymali wydawanie przysługujących..
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry