reklama

Nasze obawy i pytania

Temat na forum 'Archiwum sierpień 2012' rozpoczęty przez kakakarolina, 13 Grudzień 2011.

Status Tematu:
Zamknięty.
  1. kakakarolina

kakakarolina Moderator

Pomyślałam, że przyda nam się wątek, ma którym możemy pisać o wszystkim co nas niepokoi. Gdy wszystko będzie w kupie szybciej doczekamy się odpowiedzi bez wertowania 5 stron wątku pogaduszkowego;-)
    czyli piszemy o kłuciach, wynikach bety, wielkościach pęcherzyków a potem dzieciaczków;-) Mam nadzieję, że wątek zaakceptujecie.

2. flądra

flądra Fanka BB :)

czy macie jakieś rady w zwiazku z pójsciem na L4?? żeby pracodawca mnie nie wykiwał z czymkolwiek, jakies haczyki, kruczki itp. Mam umowę na nieokreslony jakby co.

3. reklama
  4. gosia88

gosia88 Gość

ja teraz siedzę na wychowaczym, więc dużo rzeczy zapomniałam jak to było.... nie jestem pewna, ale z tego co wiem prawo pracy chroni kobietę cieżarną dopiero od 3mies i dopiero od wtedy pracodawca nie ma prawa zwolnić kobiety. Ale nie jestem pewna czy dobrze pisze... może mamy tu jakąś kadrową??:-) na naszym wątku marcowym jest jedna kadrowa więc miałyśmy fajnie, wszystko na bieżąco, może i tu ktoś się znajdzie:blink:

5. kakakarolina

kakakarolina Moderator

6. gosia88

gosia88 Gość

haha no proszę jaka ja mądra jestem:-D.... za to czytałam o becikowym:-p i będzide w 2012 ale dla rodzin o dochodzie niższym niż 85tys rocznie i pierwsza wizyta u lekarza przed 10tyg.... mam nadzieję że naszego krakowskiego becikowego też nie zlikwidują :-)

7. sempe

sempe doświadczona mama

moje Drogie:-)
    na L4 możecie isc w każdej chwili nie ważne w jakim jestescie tygodniu, miesiącu ciązy.

Umowa na czas nieokreślony nie niesie za sobą żadnych konsekwencji tzn idziesz od razu i jestes na zwolnieniu do dnia porodu, potem macierzynski....dostaje 100% pensji, pierwsze 30dni płaci pracodawca potem ZUS

Umowa na czas określony, możesz być na zwolnieniu od samego początku ciąży do dnia porodu, jezeli umowa Ci się konczy wczesniej niż poród, pracodawca zobowiązany jest Ci przedłużyć do dnia porodu.

becikowe dostaje od panstwa kazda mama podegająca opiece lekarskiej od 10tyg ciąży. Są jeszcze dodatkowe becikowe od gminy ale to jest zalezne od zarobków.

na razie tyle:-)

była kadrowa, obecnie księgowa domowa i niania na zawołania no i oczywiscie mama:-)

8. flądra

flądra Fanka BB :)

ooo super, jak to dobrze miec Wasze wsparcie:blink:

9. kate212

kate212 Zaciekawiona BB

teraz żaden pracodawca nam nie podskoczy :-)
    mnie udało się dogadać z szefem że w zamian za to że nie jestem zarejestrowana na tyle ile zarabiam, poszłam na l4 i pracuję do kiedy mogę.
    w tym miejscu pracuje od ponad 6 lat i nawet gdy byłam poważnie chora nie brałam l4 tylko wykorzystywałam dni z urlopu

Ostatnia edycja: 13 Grudzień 2011
  10. reklama
  11. kakakarolina

kakakarolina Moderator

Sempe ale nam się udało na sierpniówkach. Mega mama i w dodatku była księgowa :-D Bardzo się cieszę że z nami jesteś:tak:

12. katjusza77

katjusza77 szczęśliwa mama :-)

Gosia - w takiej sytuacji finansowej w jakiej jest teraz Kraków to powiem Ci, że jesteś duuuuuuużą optymistką!! :-D ja jestem prawie pewna na 100%, że zlikwidują, szczególnie, że już teraz wstrzymali wydawanie przysługujących..

Status Tematu:
Zamknięty.

Poleć forum