reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze obawy i pytania

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Witam,
powiedzcie, czy któraś z Was (tych, które już rodziły) miała cesarkę. Ja wiem, że będę miała i mam pełno obaw. Napiszcie coś, jeśli doświadczyłyście. Proszę...:szok:
 
reklama
anikaaa, a mogę wiedzieć dlaczego będziesz miała cesarkę?? Jakie są w ogóle wskazania do cc??
 
Witam,
powiedzcie, czy któraś z Was (tych, które już rodziły) miała cesarkę. Ja wiem, że będę miała i mam pełno obaw. Napiszcie coś, jeśli doświadczyłyście. Proszę...:szok:
Ja w tej kwestii niestety nie pomogę, oba porody były SN.
Chyba nie ma się czego obawiać, wiele kobiet rodzi i nawet chce czy też płaci za cc.
Ja osobiście też raczej bym jej nie chciała, wolę naturalnie urodzić, no chyba że względy zdrowotne do tego by mnie zmusiły to ok.
 
U mnie względy zdrowotne są górą. Już od bardzo dawna wiem, że nigdy nie będę mogła rodzić siłami natury.
Niestety, nieraz tak jest, a niewiedza w tej kwestii jest najgorsza.
 
Ja pierwsze sn drugie cesarka . Powiem tak umie nie bylo wyjścia miałam lozysko centralnie przodujace. Po cesarka czułam sie swietnie jedyne czego mi brakowało to nie miałam jakiegoś takiego instynktu do dziecka nie czułam wygodę ze urodziłam. Po porodzie sn jakoś tak wszystko odrazu puściło i byłam mama od pierwszej sekundy.natomiast jeżeli chodzi o ból to dla mnie bez porównania cesarka -fizycznie czułam sie swietnie. Wiem ze to operacja i jest ryzyko ale nie wiem czy sie w tej ciazy ńie zdecyduje jak będzie mi to dane.
 
Taka gęsta, zwiększona wydzielina jest normalna. Oczywiście jeśli nic cię nie swędzi, nie piecze i nie boli. Ja mam tej wydzieliny bardzo dużo ale lekarz powiedział ze tak ma być.

No ale oczywiście lekarz potwierdzi czy wszystko ok. Jeśli nic nie swędzi to nie ma się czym niepokoić za pewne.

Dzięki za pocieszenie :* Ale powiedz mi - masz tą wydzielinę taką "kolorową" czy bezbarwną?

Ja zadzwoniłam dzisiaj do lekarza i powiedziałam mu o tych upławach i pytałam czy powinnam się niepokoić i przyjechać na wizytę - powiedział, że jeśli nie ma krwi i nic mnie nie boli to nie ma takiej potrzeby. mam kupić ABIOFEN i go stosować i zobaczyć czy pomoże. Jak nie to przyjść na wizytę.

Czy któraś z was to stosowała?
 
U mnie tak jak u zylci dominuje kremowa, mniej lub bardziej intensywnie zabarwiona na żółtawo, gęsta, lekko ciągnąca, w ilości znacznej ;-) Myślę, że dopóki nie pojawia się faktycznie krew, nie ma sensu się stresować. Jak lekarz był spokojny, znaczy, że nic wymagającego pilnej interwencji się nie dzieje raczej :tak:
 
reklama
Dzięki za pocieszenie :* Ale powiedz mi - masz tą wydzielinę taką "kolorową" czy bezbarwną?

Ja zadzwoniłam dzisiaj do lekarza i powiedziałam mu o tych upławach i pytałam czy powinnam się niepokoić i przyjechać na wizytę - powiedział, że jeśli nie ma krwi i nic mnie nie boli to nie ma takiej potrzeby. mam kupić ABIOFEN i go stosować i zobaczyć czy pomoże. Jak nie to przyjść na wizytę.

Czy któraś z was to stosowała?

Ze względu na infekcje miałam przepisany antybiotyk a po nim Abiofem. To taki żel dopochwowy, który można stosować w ciąży, ja jakoś przez święta go używałam. Abiofem zwalcza nieprzyjemny zapach, nieprawidłową wydzielinę i uczucie dyskomfortu oraz przywraca pH do prawidłowego poziomu. Najlepiej stosować przed snem i założyć sobie wkładkę bo troszkę tego żelu może wypłynąć, ale wszystko będziesz miała dokładnie opisane na ulotce.
Myślę że jeszcze nie raz z niego skorzystam (nie koniecznie w ciąży) bo u mnie notorycznie problemy z obfitymi upławami :baffled:
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry