reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze piersi - siara, laktacja, karmienie itd.

Ja mam taki 'spust' jezeli chodzi o zuzycie kosmetykow typu balsamy i oliwki, ze sie przerzucilam sie na te z nizszej polki. Teraz wlasnie zamierzam kupic Ziaje, bo tez slyszalam, ze fajnie nawilza i uelastycznia skore - a o to chodzi. Mnie sie na szczescie tez rozstepy nie zrobily jeszcze i mam nadzieje, ze sie nie pjawia - podobno to dziedziczne, wiec sie tym pocieszam, bo moja mama po 2 ciazach nie miala ani jednego rozstepu.
 
reklama
No miejmy nadzieje ze ominą nas te wstretne rozstępy...moja mama tez nie miała a mi sie zrobiły mendy :mad: ...moja bratowa to była taka chudzina w ciązy przytyła tylko z 5kg urósł jej tylko brzuch i to niewielki...i do konca zadnych nie miała a w 8 miesiącu zrobiły jej sie na brzuchu na samym dole i tez dupa...nie ma reguły...a co do kremow to fakt ida starsznie syzbko i jakby tak kupował te najdrozsze to cżłowiek by zbakrutował dlatego ja dzis kupiłam ziajke za 13zł
 
Ziajki tez uzuwam, sporadycznie, bo ostatnio mam ten z rossmana i mi bardzo pasuje, ziajka jest duzo mniej wydajna, no i tlustsza, jakos za nia nie przepadam. Jak juz to wole oliwki zwyklej dla niemowlat uzywac :) A mi skore fajnie odzywia balsam pod prysznic z jakims tam olejkiem Dove - rewelacyjna skora jest bezposrednio po kapieli, jakbym juz czegos uzyla. A jesli chodzi o rozstepy to mam juz od dwoch miesiecy i na razie mi sie nie powiekszaja, ale na pewno to zrobia za czas jakis. No i przyczyn tutaj jest wiele - raz, ze genetyka, a dwa - elastycznosc skory, jak skore mamy w ogole nieelastyczna to jest tez niewytrzymala i sie robia takie chamskie blizny. Ponoc zeby tego uniknac (przynajmniej w jakims stopniu) to trzeba by bardzo skore hartowac, wpierdzielac krzem, smarowac sie itd, i to dlugo przed zajsciem w ciaze...
 
Ja "jadę" na oliwce J&J na zmianę z oliwką dla dzieci z Rossmanna, a w zeszłym tygodniu zakupiłam Ziajkę i, jak oliwka się skończy, to będę testować. Żadnych rozstępów nie mam i mam nadzieję, że mieć nie będę (moja mama też po 2 ciążach nie miała ani jednego).

Co do biustu, to z atroficznego 75B skoczył mi na 80C i już nawet w takich stanikach ledwo się mieści, więc będę musiała w najbliższym czasie kupić sobie już większe (i szersze w obwodzie, bo już też mnie ciśnie pod cyckami). Może nie widać tego aż tak bardzo, bo brzuch mam jednak sporawy ;), ale i tak się cieszę, bo zawsze chciałam wiedzieć jak to jest mieć duże bufory ;) Pewnie przejdzie mi ta radość, jak będę karmić i odczuwać związane z tym różne nieprzyjemne dolegliwości...
 
Ja używam Ziajki własnie od 3 miesiąca ciąży i mimo, że dużo juz przytyłam to rozstępów ani widu ani słychu :) Smaruję kremem nie tylko brzuchol ale biust i uda też. Mi odpowiada jej konsystencja oraz zapach. Jedyny minus zauważam, że jak się kończy opakowanie to ciężko wycisnąć z butelki resztkę, bo gęstnieje. No i cena około 14 zł za 150 ml. Jak porównać z Rossmanem to drogo, ale jak do tych wszystkich zagrabanicznych produktów za 80 zł albo i więcej, które polecają w gazetach to taniocha.
Rossmana mam żel pod prysznic dla kobiet w ciąży.

Co zaś do rozmiarów biustu. Z 75C szybko przeszłam na 80D. A ponieważ utyło mi się w obwodzie a miseczki sa nadal dobre, to żeby nie wydawać kasy na kolejny stanik kupiłam sobie takie przedłużacze obwodu i jest git.
powiekszacz_3__rzedowy.jpg


co zaś do siary, to tylko raz znalazłam zaschniętą plamę na piżamce. na razie nic nie leci, nawet po naciśnięciu ;)
 
Sandra kupowałam na allegro. W komplecie jest biały i czarny. Ja mam akurat na szerokość 2 haftek, żeby do staników pasowało.

Wczoraj pisałam, że nic mi z cycków nie cieknie a dziś się obudziłam z mokrą piżamą na prawym cycu, nie mówiąc o tym, że obok mokrej plamy były też 2 zaschnięte.
 
Ciekawe czemu nasze prawe cyce jakos mocniej pracuja?;)
Musze poszukac na Allegro tych przedluzaczy, bo cos mi sie staniki ciasne w obwodzie robia.
 
Moze zadam glupie pytanie, ale nie znam sie, niektore uzywaja na rozstepy kosmetykow z Rossmanna-to jest firma tych kosmetykow czy mowicie ze mozna je kupic w tych sklepach? mam nadzieje ze tym pytaniem zbytnio sie nie wyglupilam. aaaa, a jesli to jest firma to napiszcie gdzie kupujecie te kosmetylki, w aptece czy gdzie?
ja jeszcze niczego nie uzywam i jak narazie nic nie ma...oby tak zostalo
 
reklama
Asmodis, te kosmetyki dla kobiet w ciazy z Rossmana kupuje sie w sklepach Rossman. Opakowanie jest takie bladolososiowe z obrazkiem kobitki z duzym brzuszkiem :) Fajne sa - dobrze sie wchlaniaja i ladnie pachna. A kremik (taki maly) do ochrony sutkow uzywam do ust, bo super nawilza :) :) :)
 
Do góry