reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze podwójne wózki

My kupiliśmy teraz spacerówkę BJ city select. Nie chciałam już wózka jeden obok drugiego. Bardzo dużą zaletą city select jest to, że można zrobić z niego pojedynczy wózek. I tak często ja zabieram jedno dziecko za zakupy a mąż zostaje z drugim.
 
reklama
Witam, nasze dziewczynki mają już kilkanaście dni, zbliża się wiosna i postanowiliśmy bardzo konkretnie ruszyć z tematem zakupu wózka dla bliźniąt. Kieruje tu do Was, zaprawionych w bojach mam i tatusiów? pytanie, jaki będzie najlepszy według was zakup? Na pewno nie byłby to wózek jeden obok drugiego ze względów logistycznych (blok, wąskie futryny, brak windy), a ten, którego gondole/spacerówki można umieścić jedna za drugą lub na wprost. Budżet jaki chcielibyśmy przeznaczyć to do 3 tys, raczej wózek ma być nowy. BJ i inne bajeranckie za kilka grubych tysięcy odpadają. Co sądzicie o Zoomie? Ewentualnie polecacie z pełnym sumieniem jakieś inne modele, a których koniecznie unikać? Mogą być takie, które można obejrzeć w sklepach w Warszawie.
 
My przerobiliśmy w sumie 3 wózki i oto wnioski:
Pierwszy wózek TFK twinner twist duo :
- fajny wózek jeden obok drugiego wg mnie taki trochę wóz terenowy (koła pompowane), ale to jego plus
- gondole oddzielne, nie są jakieś wąski, są zwężane w nóżkach i tylko sprawiają wrażenie wąskich
- fajne spacerówki, regulowane podnóżki, rozkładane na płasko
- jak dla mnie minusem małym może być tylko to że spacerówki są montowane tylko w jedną stronę
Sprzedanie tego wózka było poniekąd moją fanaberią i chęcią zmiany. :-D

Drugi wózek BABY JOGGER CITY SELECT
- fajny dopóki nie trzeba było założyć dzieciom butów, a później włożyć śpiworów. Kupiliśmy ten wózek jak dzieci miały 14 miesięcy była to wiosna, a w listopadzie decyzja że trzeba go sprzedać. Jak zaczęliśmy zakładać pełne buty to okazało się że jak siedzą jeden za drugim to synowi z tyłu (na górze siedział) nie mieszczą się stopy, jak siedzieli twarzami do siebie (syn na górze) to kopał siostrę i machał jej butami przed twarzą. Z kolei jak siedział z przodu to ciężko się wózkiem manewrowało. W momencie kiedy trzeba było włożyć śpiwory do wózka do sadzanie dzieci to był koszmar aby je posadzić.
- minus jeszcze taki że dzieci chciały same wchodzić do wózka a na to siedzenie z tyłu było trudno wejść i był strach że sobie dziecko coś zrobi wspinając się na wózek.
- uważam że wózek fajny dla mniejszych dzieci,
- plus również za duży kosz na zakupy

Nasz obecny wózek BABY JOGGER CITY MINI
- jest to dla mnie wózek coś w stylu parasolki tylko bliźniaczej
- zwrotny, lekko się prowadzi, maluchy bez problemu wsiadają same do wózka, rozkłada się na płasko, wąski więc wszędzie wjedzie

Dziś jeśli bym miała kupować jeszcze raz wózki to nie kupiłabym już CITY SELECTA.

YOURDESIRE ale zoom też jest drogi tak samo jak bj i inne bajeranckie. A pomyśl nad rozwiązaniem takim żeby kupić wersję spacerową wózka nową, a gondole dokupić używane. Ja tak zrobiłam z TFK za gondole zapłaciłam 500 zł, za nową spacerówkę 2200. Maluszki gondoli nie zniszczą, a najważniejsze wg mnie to porządny czyli nowy stelaż wózka. Może choć troszkę pomogłam.:-)
 
Dzięki za opinię. Po wielu burzliwych ;) przemyśleniach zdecydowaliśmy się na 99% na zakup zooma 2w1 (gondola+spacerówka). W internecie nie ma dostępnych samych gondol w zestawie 2 sztuk w cenie niższej niż te ze sklepów/salonów, dlatego nie będziemy kombinować. Pozostała tylko kwestia koloru i przy tym ceny - klasyczny czarny model Granit 2014 na allegro kosztuje 3090zł, a te z tego roku, żywo kolorowe modele to koszty rzędu 3,5tys (spacerówka 2500+ 2xgondole ok 950zł). 1% to baby jogger city select, ale przeraża mnie w nim tak nisko umiejscowione siedzisko dla tego dziecka, które ma być niżej. Z kolei na + możliwość zrobienia pojedynczego wózka w razie wyjścia z jednym dzieckiem. Chyba jednak pozostaniemy przy decyzji odnośnie Zooma. Bardzo mało jest dostępnych wózków dla bliźniaków tych w konfiguracji siedzisk/gondol jedna za drugą, a nie obok siebie. Tak na prawdę poza tych dwoma producentami na nic nie trafiłem w moich poszukiwaniach.
Dlatego pytanie, który z tych wózków zdecydowalibyście się wybrać dla swoich pociech?
 
Zdecydowaliśmy się na zakup spacerówki ABC Design Zoom z katalogu 2015, kolor desert i dokupiliśmy do tego 2 gondoki i adaptery do podwyższenia gondoli. Całość wyszła po rabacie ok 3400zl, ale myślę że warto. Na pewno dzieciom będzie wygodniej w większej gondoli niż w tej z city selecta, nie mówiąc o późniejszej przesiadce do spacerówek - w BJ ta dolna jest dramatycznie nisko osadzona, dziecko mam wrażenie że by praktycznie po ziemi szurało butkami w niej, takie juz troszkę większe niż 80cm. W ogóle jakość wykonania Zooma, to że ma osobne gondole, a nie przerabiane ze stelaża spacerówki jak w BJ... i inne aspekty działają na korzyść niemieckiego producenta. A cena była raptem o 250zł większa za model z tego roku, który będzie bardzo łatwo odsprzedać innym rodzicom za jakieś 1,5-2 lata.
 
Ja po raz kolejny stoje przed wyborem wozka co prawda nie bedzie blizniat ale jak wszystko dobrze pojdzie to beda corcie rok po roku. Ogladalam rozne wozki i blizniacze i wlasnie rok po roku . Wozki jeden obok drugiego odpadaja kategorycznie bo sa bardzo malutkie gondole i spacerowki mimo ze wozek szeroki . Hania ma 10 mc a ledwo sie miescila w spacerowke jedna obok drugiego . Taki wozek dlugo nie posluzy. Zdecydowalismy sie na wozek jeden za drugim ale z zakupem poczekam do blizszego terminu porodu. Wybralam bebetto jest super duze i szerokie spacerowki spora gondola pompowane kola i super amortyzacja. Slyszalam tez ze w wozkach jeden obok drugiego jak maluchy sa wieksze to robia sobie krzywde bo maja latwy dostep do siebie. Pewnie jakbym miala zostac mama po raz pierwsxy zdecydowalabym sie na blizniaczy jeden obok drugiego ale ze mam juz corcie to znam potrzeby dziecka i dlatego taki wozek odpada. Wystarczylby maxymalnie na 9 mc i musialabym zmienic na inny bo dzieci by sie nie miescily. Takie moje spostrzezenia :-)
 
Yourdesire
Tez bralam pod uwage abc ale musialam zrezygnowac bo nie ma w ogole amortyzacji i druga sprawa ktora skreslila ten wozek to bardzo plytkie budki przy spacerowce ni jak nie oslonia dziecka przed sloncem czy wiatrem.
 
reklama
A ja mam pytanie do mam które posiadają jedo fyn duo.

Jak sprawował się wózek? Warto go kupić? Prowadziłam go i pod tym względem to bajka. Ale jak z wchodzenie do samochodu? Jak ze składaniem? Ile dzieci pojeźdza w gondolach?
Jak spacerówka? Sprawdza się dobrze?

Ja myślałam by wersje głęboką kupić jedo, a spacerowa baby jogger city mini GT.
Ale to narazie tylko luźne przemyślenia, szukam w każdym razie opinii o tym jedo wiec proszę by mamusie które go miały napisały coś więcej.

Pozdrawiam
 
Do góry