reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze problemy zdrowotne, wizyty u lekarza

persefona - ja za toxo płaciłam jakoś po 30 zł
ypra - bedziesz miała cc na żelaznej?
 
reklama
Ypra zycze aby mala sie odwrocila no i trzymam kciuki za wyniki.

Ja kozystajac z pobytu w Polsce jutro wybieram sie do gina normalnego gina ktory mnie wymaca wybada zrobi usg i wszystko mi dokladnie opowie.
 
No więc tak. Byłam na wizycie ponieważ od wczoraj mniej czuję ruchy tzn. czuję czkawkę ale nie kopniaki a tu się okazuje że mały stanął na głowie i kopie mnie w łożysko i to ponoć bardzo. Ułożony już główkowo ale to jeszcze może się zmienić kilka razy. Ma już całe 18 cm ale to tylko od główki do pupci.
 
gag wybrałam szpital bliżej domu.
styna cieszę się, że wszystko ok. Tak trzymać :-)

Byliśmy na ktg i wszystko ok. Kolejne w nast. czwartek. Fajnie tak posłuchać serduszka:-)
 
Byliśmy wreszcie z Zochną u pediatry z "pupa boli", choć mała ostatnio biegała i mówiła sama do siebie "pupa boli? - nie". Pieluchy ma większe, żurawinkę dostaje, odpażenia nie ma...
Okazało się, że nie zauważyłam, choć oglądąłam niemal jak ginekolog, że mała ma na jednej wardze sromowej, wewnątrz sporą rankę. Dostaliśmy też zlecenie na bad. moczu (mamy pobrać koniecznie środkowy strumień...). No i w czasie gdy mała się skarży na ból zerknąć, czy nie widać owsików. To wszystkie ewentualności, choć w sumie już wiadomo dlaczego małą boli.
Mamy zalecone nasiadówki z kory dębu, rumianku i nagietka zamiennie z nasiadówkami z nadmanganianu potasu. I tu moje pytanie do Basi, bo w tym wszystkim nie dopytałam, może nie słyszałam - jak często w ciągu dnia i jak długo robic te nasiadówki. Małej się podobało, ale po 5 min stwierdziłam, ze wystarczy.
I mamy nie używać żadnych płynów do kąpieli, myć samą wodą i oczywiście wyrzucić gąbkę.
 
Lepi my robiliśmy raz dziennie. Przez około 10 min. Choć nasza pediatra mówiła, że może być nawet pół godzinki. Marti początkowo nie chciała usiąść w wodzie o takim zabarwieniu, ale wytłumaczyliśmy jej , że to taka herbatka i chętnie usiadła.
 
reklama
Zosia chętnie usiadła, mówiłam jej po prostu prawdę, że pupa przestanie boleć. Podobało jej się, a jak dolewałam ciepłej wody, to powtarzała "dobra, dobra":-), więc nie będzie problemu, żeby dłużej wysiedziała.

Poza tym dawno już nie byliśmy u lekarza. Te nasze dzieciaczki są już takie rozumne, że wystarczy wcześniej wszystko wytłumaczyć, uprzedzić i na wizycie jest ok.
Kupiłam książeczkę o wizycie u lekarza i do czasu bilansu Zochna będzie przygotowana psychicznie na wszystkie zabiegi :-D
 
Do góry