reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

!!!Nasze Przedszkolaki!!!

u nas tez problem z przeczkolem czekamy od wrzesnia ubiegłego roku w kolejce lezy podanie teraz ponawiane i dostałysmy sie od lipca i juz mam w tym przedszkolu złozone podanie dla Szymka na przyszły rok. u nas tez koszmar z przedszkolami.
 
reklama
Kasiunka, nas podobnie - nabór elektroniczny o 16 marca do 24 kwietnia o przyjęciu dowiem się na początku maja...
 
Ja wczoraj składałam podanie w przedszkolu pierwszego wyboru. A nabór elektroniczny od 18 marca do 9 kwietnia. Wybraliśmy 9 przedszkoli i mam nikłe szanse raczej żeby sie dostał gdziekolwiek. Wprawdzie napisałam oswiadczenie ze od września bede pracowac na pełen etat bo inaczej to wogóle nie miałabym na co liczyc ale jak bedzie, tego nie wiem...Ali zasnął w samochodzie i nie był ze mną a potem wogóle sie okazało ze cos mu dolega bo rzygał i biegunka. Moze biedak wyczuł co go czeka...:sorry2: Ja to sie poryczałam jak wyszłam z tamtąd, wiem...jestem nienormalna ale poprostu sobie nie wyobrazam jak go tak rzucic na głeboką wodę i od razu na ok 9 godzin go tam zostawiac. Wyobrażałam sobie ze wpierw sobie pobędzie do 13 tej i tak stopniowo ale jak niby jesli musze pracowac na cały etat zeby miał jakiekolwiek szanse przyjęcia. W Wawie podobno 1\3 dzieci wogóle nie znajdzie miejsc:baffled: Zobaczymy jak to bedzie. Najgorsze jest to, że jak tylko mówie mu o przedszkolu, o dzieciach to krzyczy, ze on nie lubi dzieci i nie chce!! Masakra! Dlatego nigdy nie chciałam miec jedynaka a on juz sie zachowuje jak typowy jedynak i żadną siłą nie moge go przekonac bo obce dzieci sa dla niego jak jakies zagrożenie, nie wiem...boi sie ich czy cos:confused:
 
Witajcie,
mam nadzieję, że od września Ola bedzie chodziła juz do przedszkola, wyniki naboru na początku maja, jedynie pocieszająca rzeczą jest to, że jak byłyśm teraz na "drzwiach otwartych" takim potkani naszych malców z najmłodszą grupą to ona od drzwi pobiegła do dzieci, bawiła sie, słuchała poleceń Pani. W sumie nawet nie interesowało jej czy jestem , czy mnie nie ma.. i wkółko właściwie teraz powtarza że ona chce chodzić do przedszkola. Tak jak popatrzyłam na inne dzieci (które kleiły sie do mam, babć) to ta moja Olcia całkiem odważna jest i w sumie sobie dobrze radziła. Dobra zobaczymy co będzie jak ogłoszą listy przyjętnych , bo chętnych jest duuużoo więcej. A podania złożyliśmy do 2 przedszkoli :))
 
u mnie w Łodzi elektroniczna rejestracja trwała do 31 marca, wyniki pod koniec kwietnia. Max 3 przedszkola do wyboru. Mam nadzieję że Wiktora przyjmą bo strasznie się garnie do dzieci i już się doczekać nie może.
 
u nas nie ma czegos takiego mamy niewiele przedszkoli i do kazdego składa sie podanie osobno bo kazde przedszkole wydaje swoje karty (jak widac w linku do naszego przedszkola) jedne juz zakonczyły nabór inne dopiero wydaja karty 1-go kw. wydawali do panstwowego a kolejka stala juz od 3 rano- koszmar... dobrze ze nam sie udalo załapac.
 
Alek się przełamuje. Od kiedy zaczeło się robić ciepło i więcej dzieci bawi sie na placach zabaw i bez problemu zawsze można utrafić po kilka, kilkanaście na każdym placu, Ali coraz lepiej bawi się z dziećmi. Choć nadal jest dość nieufny to zauważyłam ze szybko wdraża w życie zasady wspólnych zabaw i nawet sam wychodzi z inicjatywą wymiany zabawki. Oczywiście czasem ma napady wycia, że mu ktoś zabrał łopatkę ale inne dzieci też potrafią być niestety nieczułe na jego prośby aby coś tam pożyczyły, więc norma. Ostatnio to go mama dziewczynki za którą chciał biec do domu z placu musiała namawiać zeby poszedł ze mną do domu bo oni też juz idą:baffled: Trochę mi kamień z serca spadł w związku z powyższym:tak:
 
to super Angie :-) mam nadzieję, że Nika też się przełamie - a nie będzie uciekać z piaskownicy, gdy inne dzieci się tam pojawią, co do tej pory robiła niestety
 
reklama
Alek sie dostał do przedszkola, które wybraliśmy na trzecim miejscu. I tak dobrze! Niestety prawie nic nie wiem na temat tego przedszkola, oprucz tego ze jest małe tzn ok 15 dzieci w 3 latkach. Miesci sie w budynku mieszkalnym i jest między mieszkaniem teściów, w którym mielibysmy zamieszkać jesli dostaniemy kredyt, na który czekamy juz ponad 2 miechy:wściekła/y:, a pracą męża. Trzymajcie kciuki bo umowę przedwstepną aneksowaliśmy juz do 30tego i narazie nie ma decyzji cały czas:crazy: Tymczasem mieszkanie, w którym obecnie mieszkamy juz jest prawie sprzedane i możemy tu mieszkać do konca maja. Nie wiem co bedzie jesli nas tak przekręcą w banku...znowu czeka nas tułaczka i to z długami:confused2: Mam jeszcze nadzieje, ze nie!!!
 
Do góry