reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze przepisy kulinarne

reklama
Ja kiedyś robiłam to ciasto ale jak dla mnie jest już za słodkie, przejadło mi się :-)
 
Ja polecam blog Link do: Qchenne-Inspiracje! Jak schudnąć bez jojo. Jak leczyć się dietą. można znaleźć wiele fajnych przepisów, poza tym uwielbiam Link do: Kwestia Smaku | Wyjątkowo na co dzień!.

Któraś z Was pisała o blogu Moje Wypieki i powiem szczerze że uwielbiałam ten blog, nadal z niego czasami korzystam ale wkurzają mnie przepisy ze składnikami które jedynie można dostać za granicą, poza tym są bardzo drogie. Wiele ciast które robiłam wychodziły bardzoooooo słodkie a wieczny krem z mascarpone już mi się znudził, ale na pewno jeszcze powrócę na ten blog.
 
@neilaaa ja pisalam o mojewypieki.com
Ja robię tak, że jak mi ciasto za pierwszym razem jest za słodkie to zmieniam przepis i daje wg swojego gustu. Składniki w wiekszosci mam lub stosuje zamienniki. Pomyślałam, że jest wsrod nas kilka dziewczyn z uk i może im się przydac taka inspiracja na święta ;)
ps.probowalas od niej jesiennej szarlotki? moja rodzina(7osob) na 1 posiedzenie zjada cale ciasto. :)

zgadzam się z Tobą kwestia smaku to bardzo dobra strona.
 
Patka też lubię to ciasto, ale tylko dwa razy dotąd robiłam. Z krowka to wszystkie słodkie. Ja najczesciej zagladam na kotlet.tv, ale na kwestia smaku również.
 
Po wytrawne dania też sięgam do Kwestii Smaku :) Czasem zaglądam też na przepisy Magdy Gessler.

W kwestii wypieków, już zresztą o tym pisałam kiedyś, mam swoją jedną mistrzynię właśnie Panią Dorotkę z mojewypieki.com

Neilaaa, Marta, dla mnie większość tych przepisów jest przesłodzonych, zawsze w ciemno odejmuję 1/3 cukru, często też czytam wszystkie komentarze pod przepisem, żeby sprawdzić jak ludzie oceniają poziom słodkości. A już zwłaszcza jak są to przepisy inspirowane Nigellą, wtedy to 1/2 słodyczy odejmuję :D Poza kwestią ilości cukru, która jest bardzo indywidualna i na szczęście stopniowalna, nie mam zastrzeżeń do jej przepisów, zawsze wszystko wychodzi i to od najprostszych ciasteczek po wielowarstwowe torty :) Tych niektórych produktów trzeba się czasem naszukać, ale zwykle inwestuję w nie, jak wystarczają na kilka razy.
 
reklama
Do góry