reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze przepisy na dania dla dzieci

reklama
krupnik

ok. 300ml wody
mały kawałek fileta z indyka
2 średnie ziemniaki
2 średnie marchewki
pół małej pietruszki(korzeń)
kawałeczek selera(korzeń)
mała gałązka lubczyku
1 ziele angielskie
1 liść laurowy
1 czubata łyżka kaszy jęczmiennej
pół łyżeczki suszonych warzyw do rosołu(coś takiego nabyłam w rossmannie)
koperek

Warzywa umyć, obrać, ziemniaki i marchew pokroić w kostkę. Wszystko wrzucić do wody i gotować ok. 30 min. Pod koniec gotowania dodać koper, wyciągnąć liścia, ziele ang., seler, pietruszkę i lubczyk. Resztę pognieść widelcem lub zmiksować

po wstępie dodanie przeze mnie przepisu niczego dobrego nie wróży;-) ale wyobraźcie sobie, że Maja zjadła dziś krupnik z apetytem:tak:
 
Ostatnia edycja:
dziewczyny pomysł super ale nie komentujmy, żeby było łatwo znaleźć i niech moderatorki usuną nasze zbedne posty, zrobimy tak jak na kulinarnym co ?
 
Manna bananowa
- dwie czubate łyżki kaszy manny
- szklanka wody
- 7 miarek mleka modyfikowanego
- pół dojrzałego banana

Szklankę wody podzielić na jedną połowę i dwie ćwiartki. Jedną ćwiartkę rozprowadić z kaszą i odstawić na chwilę.
Pół szklanki wody zagotować w rondelku. Gdy zacznie wrzeć, zamieszać raz jeszcze zawiesinę kaszy manny i wlać na wrzątek. Gotować na małym ogniu, ciągle mieszając, aż zgęstnieje. Odstawić, by kaszka przestygła.
Banana rozgnieść widelcem.
Ostatnią ćwiartką (najlepiej letniej) wody rozprowadzić z mlekiem modyfikowanym,
Banana, mleko i przestudzoną kaszkę wrzucić do wysokiego naczynia i zmiksować.
 
koktajl brzoskwiniowo-bananowy

pół banana
2 brzoskwinie
1 jogurt naturalny(mały)

Owoce umyć, obrać, pokroić na kawałki, wrzucić do blendera, zalać jogurtem i zmiksować, pyyycha
 
Pychotka cynamonowa

1 filet kurczaka
3 kruche jablka
3 łyżki brązowego ryżu
1 marchewka
1/3 szkl zielonego groszku
cynamon

groszek, marchewkę i ryż ugotować w jednym garnku. Po odcedzeniu wywar można przeznaczyć na przyrządzenie wcześniej obranych i pokrojonych w kostkę jabłek. Warzywa i miesko zmiksować. Jablka rozgnieść widelcem, wymieszać z ryżem. Całość doprawić szczyptą cynamonu.

Zupka ryżówka-dyniówka

1 szkl drobno pokrojonej dyni
1/2 marchewki
1/2 pietruszki
odrobina pora (ok.2cm dł.)
6 malin (ja dałam 3)
1 łyżeczka ryżu (dałam więcej)
1 łyżka masła
1 ugotowane żółtko
koperek
majeranek

Wszystkie warzywa ugotować w wodzie z koperkiem i majerankiem. Odcedzić, połączyć z żółtkiem, masłem i malinami, zmiksować. Do zupki dodać wcześniej ugotowany ryż.


Wariacja mus-malinka

1/2 szkl mieszanki malin jeżyn i porzeczek
1/2 słodkiego, miękkiego jabłka
1/2 banana
1/4 szkl naturalnego soku malinowego (ja dałam jabłkowo-malinowo typu bobofruit)

Składniki zmiksować i gotowe. Aby mus był bardziej gęsty można zrezygnować z soku. Zamiast soku można dać mleko modyfikowane (śniadanie).
Ja zrobiłam wersję uboższą, bo tylko maliny, jabłko i banan (cały).
 
kobitki, wiem, że miało być bez komentarzy, ale mam mnóstwo własnych jabłek i gruszek i nie wiem co z tym zrobić? jakieś pomysły/przepisy na deserki/przetwory dla Kubiego? zaznaczam, że poziom moich zdolności zerowy, przyznaję, ze jeszcze w życiu nic nie zawekowałam <lol> ale wiem, jak używać zamrażarkę:-)
 
trasiu wyżej masz zupkę z dynią (można zrobić bez malin oczywiście) a tutaj kolejna:

Indyk dyniowo-kabaczkowy

składniki
1 ziemniak
1 marchewka
2 łyżki posiekanego kabaczka
2 garstki groszku
2-3 garstki pokrojonej w kostkę dyni
1 łyżka oliwy z oliwek
kawałek mięsa z indyka
1 żółtko /1/2 żółtka
1 łyżka ryżu (może być brązowy:tak:)

Wszystko ugotować (ja gotuję ryż osobno, można na wywarze z warzyw, żółtko też osobno) i gotowe (przyprawić wg gustu):-)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry