reklama

Nasze przepisy na dania dla dzieci

Temat na forum 'Dzieci urodzone w czerwcu 2011' rozpoczęty przez mrsmoon, 14 Sierpień 2012.

1. mrsmoon

mrsmoon Fanka BB :)

pomysł nie mój a kasiwilde, bardzo dobry, bo często zastanawiam się, co robię nie tak, że Mai nie smakują moje obiady

2. kasiawilde

kasiawilde Fanka BB :)

dzięki moon, sama bym nie stworzyła tego wątku, bo nie mam się czym pochwalić, ale chętnie skorzystam z Waszych przepisów :) czekam na krupnik!

3. reklama
  4. mrsmoon

krupnik

ok. 300ml wody
    mały kawałek fileta z indyka
    2 średnie ziemniaki
    2 średnie marchewki
    pół małej pietruszki(korzeń)
    kawałeczek selera(korzeń)
    mała gałązka lubczyku
    1 ziele angielskie
    1 liść laurowy
    1 czubata łyżka kaszy jęczmiennej
    pół łyżeczki suszonych warzyw do rosołu(coś takiego nabyłam w rossmannie)
    koperek

Warzywa umyć, obrać, ziemniaki i marchew pokroić w kostkę. Wszystko wrzucić do wody i gotować ok. 30 min. Pod koniec gotowania dodać koper, wyciągnąć liścia, ziele ang., seler, pietruszkę i lubczyk. Resztę pognieść widelcem lub zmiksować

po wstępie dodanie przeze mnie przepisu niczego dobrego nie wróży;-) ale wyobraźcie sobie, że Maja zjadła dziś krupnik z apetytem:tak:

Ostatnia edycja: 14 Sierpień 2012
  5. kati83

kati83 Moderator

dziewczyny pomysł super ale nie komentujmy, żeby było łatwo znaleźć i niech moderatorki usuną nasze zbedne posty, zrobimy tak jak na kulinarnym co ?

6. dubeltówka86

dubeltówka86 Mama Emilki i Joasi

Manna bananowa
    - dwie czubate łyżki kaszy manny
    - szklanka wody
    - 7 miarek mleka modyfikowanego
    - pół dojrzałego banana

Szklankę wody podzielić na jedną połowę i dwie ćwiartki. Jedną ćwiartkę rozprowadić z kaszą i odstawić na chwilę.
    Pół szklanki wody zagotować w rondelku. Gdy zacznie wrzeć, zamieszać raz jeszcze zawiesinę kaszy manny i wlać na wrzątek. Gotować na małym ogniu, ciągle mieszając, aż zgęstnieje. Odstawić, by kaszka przestygła.
    Banana rozgnieść widelcem.
    Ostatnią ćwiartką (najlepiej letniej) wody rozprowadzić z mlekiem modyfikowanym,
    Banana, mleko i przestudzoną kaszkę wrzucić do wysokiego naczynia i zmiksować.

7. mrsmoon

koktajl brzoskwiniowo-bananowy

pół banana
    2 brzoskwinie
    1 jogurt naturalny(mały)

Owoce umyć, obrać, pokroić na kawałki, wrzucić do blendera, zalać jogurtem i zmiksować, pyyycha

8. Felkaa

Felkaa Fanka BB :)

Pychotka cynamonowa

1 filet kurczaka
    3 kruche jablka
    3 łyżki brązowego ryżu
    1 marchewka
    1/3 szkl zielonego groszku
    cynamon

groszek, marchewkę i ryż ugotować w jednym garnku. Po odcedzeniu wywar można przeznaczyć na przyrządzenie wcześniej obranych i pokrojonych w kostkę jabłek. Warzywa i miesko zmiksować. Jablka rozgnieść widelcem, wymieszać z ryżem. Całość doprawić szczyptą cynamonu.

Zupka ryżówka-dyniówka

1 szkl drobno pokrojonej dyni
    1/2 marchewki
    1/2 pietruszki
    odrobina pora (ok.2cm dł.)
    6 malin (ja dałam 3)
    1 łyżeczka ryżu (dałam więcej)
    1 łyżka masła
    1 ugotowane żółtko
    koperek
    majeranek

Wszystkie warzywa ugotować w wodzie z koperkiem i majerankiem. Odcedzić, połączyć z żółtkiem, masłem i malinami, zmiksować. Do zupki dodać wcześniej ugotowany ryż.

Wariacja mus-malinka

1/2 szkl mieszanki malin jeżyn i porzeczek
    1/2 słodkiego, miękkiego jabłka
    1/2 banana
    1/4 szkl naturalnego soku malinowego (ja dałam jabłkowo-malinowo typu bobofruit)

Składniki zmiksować i gotowe. Aby mus był bardziej gęsty można zrezygnować z soku. Zamiast soku można dać mleko modyfikowane (śniadanie).
    Ja zrobiłam wersję uboższą, bo tylko maliny, jabłko i banan (cały).

9. kasiawilde

kasiawilde Fanka BB :)

kobitki, wiem, że miało być bez komentarzy, ale mam mnóstwo własnych jabłek i gruszek i nie wiem co z tym zrobić? jakieś pomysły/przepisy na deserki/przetwory dla Kubiego? zaznaczam, że poziom moich zdolności zerowy, przyznaję, ze jeszcze w życiu nic nie zawekowałam <lol> ale wiem, jak używać zamrażarkę:-)

10. reklama
  11. Felkaa

Felkaa Fanka BB :)

trasiu wyżej masz zupkę z dynią (można zrobić bez malin oczywiście) a tutaj kolejna:

Indyk dyniowo-kabaczkowy

składniki
    1 ziemniak
    1 marchewka
    2 łyżki posiekanego kabaczka
    2 garstki groszku
    2-3 garstki pokrojonej w kostkę dyni
    1 łyżka oliwy z oliwek
    kawałek mięsa z indyka
    1 żółtko /1/2 żółtka
    1 łyżka ryżu (może być brązowy:tak:)

Wszystko ugotować (ja gotuję ryż osobno, można na wywarze z warzyw, żółtko też osobno) i gotowe (przyprawić wg gustu):-)

Ostatnia edycja: 30 Wrzesień 2012
  12. andariel

andariel mama super dwójki :]

martadelko czy ja jestem ślepa czy w przepisie dyni nie ma? ile jej dajesz? brzmi bardzo ciekawie:tak:

Poleć forum