reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze przepisy ;-)

reklama
Mniam, zwłaszcza słodkości.
Zwracam tylko uwagę, ze o ile dobrze doczytałam, w cieście czekoladowym/ptasim mleczku, a konkretnie w tym musie na wierzch korzysta się z surowych jajek, czego teoretycznie powinno się w ciąży unikać:( ja wprawdzie nie trzymam się tak superściśle tych zaleceń jedzeniowych (przyznaję się do pożarcia sera koziego w 14 tygodniu), ale warto o tym wiedzieć, żeby świadomie podjąć decyzję:)
Mnie ogarnia ciążowe kulinarne lenistwo, ze słodkości produkuję jedynie ciasteczka z ciasta francuskiego z biedronki i owoców lub nutelli, zazdroszczę Wam zapału w kuchni!
 
Mniam, zwłaszcza słodkości.
Zwracam tylko uwagę, ze o ile dobrze doczytałam, w cieście czekoladowym/ptasim mleczku, a konkretnie w tym musie na wierzch korzysta się z surowych jajek, czego teoretycznie powinno się w ciąży unikać:( ja wprawdzie nie trzymam się tak superściśle tych zaleceń jedzeniowych (przyznaję się do pożarcia sera koziego w 14 tygodniu), ale warto o tym wiedzieć, żeby świadomie podjąć decyzję:)
Mnie ogarnia ciążowe kulinarne lenistwo, ze słodkości produkuję jedynie ciasteczka z ciasta francuskiego z biedronki i owoców lub nutelli, zazdroszczę Wam zapału w kuchni!

Tak, tak oczywiście jajka surowe są, ale nie pisałam tego tłustym drukiem bo myślę że każdy umie czytać ze zrozumieniem:),a poza tym zawsze mogą ciacho wcinać tylko goście, chociaz gwarantuję że cięzko byłoby się obejść, ja akurat robiłam je przed zajściem w ciążę, ale uważam że jest godne polecenia stąd wkleiłam tutaj:).
 
MAKARON Z SEREM I SZPINAKIEM

SKŁADNIKI :
450gram szpinaku mrożonego (z masłem)
z 300 gram Makaronu (świderki) siostra daje na oko ciut mniej niż paczuszka
dwie kostki serka topionego (gołda )
dwie średnie cebule
szczypta wegetty ,szczypta czosnku granulowanego,pieprz


sposób przyrządzania

na rozgrzana patelnie wrzucamy cebule pokrojona w kosteczkę
smażymy na złoto ,do cebulki dodajemy szpinak
przykrywamy patelnie i czekamy aż szpinak będzie miał gładką masę(czyli aż się w całości nie rozmrozi na patelni )
dodajemy ,na sam koniec wrzucamy serki topione i rozpuszczamy wraz ze szpinakiem
dodajemy ugotowany makaron ,chwilkę podsmażamy i GOTOWE .


do tego polecam kabaczka pokrojonego w cienkie plastry przyprawionego"przyprawą do warzyw"
obtoczonego w jajku z przyprawami i bułce tartej (tak jak robimy kotlety schabowe )

szybki i smaczny obiadek polecam
i życzę wszystkim smacznego :-)
 
co to znaczy prosty ?
najprostszy torcik: w dobrej - sprawdzonej cukierni kupić gotowy biszkopt + np puszka brzoskwiń + 30% śmietana + żelatyna lub galaretka np. cytrynowa / brzoskwiniowa
Biszkopt przekroic na 3 części - nasączyć syropem z brzoskwiń wymieszanym np. z wermutem
śmietanę ubić - dodać żelatynę (ja robie niestety na oko) lub galaretkę rozpuszczoną w 1/2 wody

blat biszkoptu - plastry brzoskwiń - śmietana - biszkopt - brzoskwinie - śmietana - biszkopt - śmietana
posypać wiórkami czekolady gorzkiej lub owocami
Lekki, szybki i smaczny :-)
wszystkie inne przepisy które kojarzę i robiłam są zdecydowanie bardziej pracochłonne

możesz wydrążyć biszkopt - żeby powstała taka ramka - śmietanę ubić ale nie zbyt sztywno dodać okruchy - te co zostały po wydrążeniu + owoce sezonowe - truskawki, maliny, poziomki, jagody ...
zapełnić tą masą środek
odzielnie ubić nieco śmietany i wykończyć na zewnątrz torcik ... + owoce których użyłaś do środka :-)
 
reklama
co to znaczy prosty ?
najprostszy torcik: w dobrej - sprawdzonej cukierni kupić gotowy biszkopt + np puszka brzoskwiń + 30% śmietana + żelatyna lub galaretka np. cytrynowa / brzoskwiniowa
Biszkopt przekroic na 3 części - nasączyć syropem z brzoskwiń wymieszanym np. z wermutem
śmietanę ubić - dodać żelatynę (ja robie niestety na oko) lub galaretkę rozpuszczoną w 1/2 wody

blat biszkoptu - plastry brzoskwiń - śmietana - biszkopt - brzoskwinie - śmietana - biszkopt - śmietana
posypać wiórkami czekolady gorzkiej lub owocami
Lekki, szybki i smaczny :-)
wszystkie inne przepisy które kojarzę i robiłam są zdecydowanie bardziej pracochłonne

możesz wydrążyć biszkopt - żeby powstała taka ramka - śmietanę ubić ale nie zbyt sztywno dodać okruchy - te co zostały po wydrążeniu + owoce sezonowe - truskawki, maliny, poziomki, jagody ...
zapełnić tą masą środek
odzielnie ubić nieco śmietany i wykończyć na zewnątrz torcik ... + owoce których użyłaś do środka :-)

Polecam twój przepis bo sama czasem robię taki torcik :-) zamiast śmietany można użyć kremu z torebki ale uwaga bo to sama chemia:no:
 
Do góry