reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze przepisy ;-)

reklama
Ryba w sosie pomidorowym z cebulką


5 filetów z ryby
1 kg cebuli
koncentrat pomidorowy
ketchup
jajko
bulka tarta
sól, pieprz
olej
margaryna lub masło

Rozmrozone filety pokroic na kawalki kazdy ok 5-6cm, przyprawic solą i pieprzem, opanierowac w jajku i bułce tarej, usmażyc na oleju.
Cebulę pokroic w półplasterki, zeszklic na masle (margarynie). Przyprawic solą pieprzem, dodac koncentrat i ketchup- tak zeby bylo dobre w smaku, ja daję ok pol ketchupu pudliszki i jeden koncentrat. Polozyc na talerzu warstwę ryby, na to warstwa cebuli, znowu ryba i zas cebula i tak do konca. Jak ostygnie wsadzić do lodówki. Jesc na zimno, chociaz i na ciepło smakuje.
 
laski, napiszcie co szykujecie na Święta, na Wigilię.. jakie ryby, ciacha itd?
u nas w tym roku będzie dorada pieczona z czosnkiem i oliwą i podana z pieczonymi ziemniaczkami w ziołach, pstrąg pieczony w folii z warzywami (ziemniaki, marchew, groszek) i odrobina karpia smażonego tradycyjnie, to dla M. i szwagra, ja karpia nie lubię.
z ciast właśnie się piecze sernik z serków kanapkowych w musem malinowym i będzie pomarańczowo-czekoladowe ciasto Nigelli, tradycyjnie śląska moczka (makówki w tym roku odpuszczam), kupiłam od babeczki ze wsi 2 kg domowych ciasteczek, więc odpadło trochę roboty.
A pierwszy i drugi dzień świąt na szczęście spędzamy u moich rodziców ;)
 
U nas standardowo łosoś pieczony (karpia nikt nie jada), łosoś w cieście francuskim ze szpinakiem i płatkami migdałowymi- to po raz pierwszy, pierwszy raz robimy także śledzie w zalewie korzennej z jałowcem,oczywiscie ryba po grecku, sałatka sledziowa.
Ciasta: sernik, makowiec japoński, piernik, szarlotka z maki okriszowej-to specjalnie dla mnie, mnóstwo domowych ciasteczek (jakies 8 rożnych)

Standardowo barszcz, uszka, pierogi, kompot
 
U nas tez tradycyjnie karp smażony tradycyjnie, łosoś z piekarnika i z ryb tyle, bo poza mną to nikt ni przepada. Dodatkowo dorsz z sosem cebulowo pomidorowym, jak wrzuciłam wyżej, Kapusta z grochem, barszcz z uszkami, sałatka jarzynowa, pierogi z kapustą i grzybami. Kompot z suszu. Zastanawiam sie czy nie zrobić śledzi z przepisu który wrzuciła Milva, tylko ze u mnie ten problem ze poza mną nikt śledzi nie jada więc nie wiem czy jest sens robić. Z ciast tylko sernik, bo jak bedzie cała blacha no to więcej niz jedną nie zjemy.

Swięta spedzamy z moim tatą i siostrą, więc grono najbliższych niewielkie.
 
Ja robię rybę po grecku- dorsz, śledzie te co wrzuciłam i jeszcze drugie z buraczkami, ale to dzielę się z mamą , więc wyjdzie po małej miseczce. Sałatka z zupek chińskich i druga jajeczna. Potrawka z kurczaka i ananasa i cos tam jeszcze Tz wymyśli.
Na wigilię idziemy do moich rodziców, a potem na chwilę do teściów- więc tradycyjnie zupa makowa, karp smażony- uwielbiam;-), ryby w occie dla mojego taty , pierogi z kapusta i grzybami, sama kapusta z grzybami, krokiety ...

Z ciast zrobiłam teraz tylko zawijasy makowe z ciasta francuskiego- jaka pychota!! A piekę w I święto sernik na herbatnikach i tort na urodziny młodego.
 
reklama
Łazanki z kap. kiszoną i mięsem mielonym.
Szybko, sprawnie i ludzkie.
Składniki:
- kapusta kiszona, poszatkować i gotowac w garnku,
- mięso mielone podsmażyć na patelni z przyprawami,
- makaron łazanki ugotować.
Potem mieszam wszystko w dużym garnku, dodaje przyprawy, wegete i smacznego.
1393162516327.jpg
 

Załączniki

  • 1393162516327.jpg
    1393162516327.jpg
    24,3 KB · Wyświetleń: 526
reklama
Do góry