reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze przepisy ;-)

reklama
IMG_6093.jpg wyżej wspomniana szarlotka sypana:)
 
CHLEBEK BANANOWY (BANANA BREAD)

Składniki:
3 lub 4 dojrzałe banany, rozgnieść widelcem (nie miksować)
1/3 szklanki roztopionego masła
3/4 szklanki cukru (można dać mniej, chlebek jest dość słodki) - ja dałam ok pół szkl. cukru i 1 cukier z prawdziwą wanilią (taka saszetka)
1 roztrzepane jajko
1 łyżeczka ekstraktu z wanilii - pominęłam we względu na powyższy dodatek :)
1 łyżeczka sody oczyszczonej
szczypta soli
1,5 szklanki mąki

ja jeszcze dorzuciłam kilka kostek gorzkiej czekolady posiekanych na większe kawałeczki, w kuchni mi zalegały :)

W dużym naczyniu wymieszać roztopione masło z rozgniecionymi bananami. Wmieszać cukier, roztrzepane jajko, wanilię. Na końcu dodać mąkę wymieszaną z sodą i szczypta soli. Wymieszać.

Piec przez godzinę czasu w piekarniku nagrzanym do 170°C, w formie keksówce.
Smacznego :)

i oto efekt! jest przepyszne, nie za słodkie, takie idealne z masłem do herbatki:

IMG8753_hqhwwww.JPG

IMG8754_hqhwwws.JPG
 
reklama
Do góry