reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze przepisy ;-)

firanka

Fanka BB :)
Dołączył(a)
11 Marzec 2008
Postów
3 540
Miasto
Poznań
NASZE PRZEPISY

SPIS TREŚCI:



  1. Parówki,nieparówkowe (niekoniecznie dla ciężarnych); strona 1
  2. Tuńczyk z makaronem; strona 1
  3. Zapiekanka z makaronu; strona 1
  4. Bigos a'la Tajenka; strona 1
  5. Zupa botwinkowa; strona 1
  6. Muffinki z owocami; strona 1
  7. Ciasto czekoladowe doskonałe; strona 1
  8. Makaron z serem i szpinakiem, strona 2
  9. Najprostszy torcik; strona 2
  10. Ciastka ryżowe; strona 3
  11. Bananowy kurczak po arabsku; strona 3
  12. Wieprzowina słodko-kwaśna; strona 3
  13. Polędwiczki wieprzowe w sosie musztardowo miodowym; strona 3
  14. Cevap Cici - serbskie kiełbaski z mięsa mielonego; strona 3
  15. Morszczuk (lub dorsz) pod pierzynką; strona 3
  16. Racuszki z jabłkami; strona 4
  17. Kurczak z pesto; strona 4
  18. Makaron ze świeżymi pomidorami, mozzarellą i oliwkami; strona 4
  19. Torcik waflowy; strona 4
  20. Placek chałowowo - czekoladowy z bezami; strona 4
  21. Makaron ze szpinakiem i serem feta; strona 4
  22. Szybka sałatka z makaronu pieprzowego; strona 5
  23. "Duet" sałata do mięska z grilla; strona 5
  24. Racuchy z dynią; strona 5
  25. Zupa z dyni; strona 5
  26. Krokiety ziemniaczane; strona 5
  27. Szarlotka sypana; strona 5
  28. Chlebek bananowy; strona 6
  29. Chatka Baby Jagi; strona 6
  30. Ciasto ze śliwkami; strona 7
  31. Tęczowy serniczek na zimno; strona 7
  32. Kluski leniwe; strona 8
  33. Ptasie mleczko; strona 8
  34. Makaron po wietnamsku; strona 8
  35. Sałatka Męża naszej Freiya ;-) ; strona 8
  36. Ciasto zebra; strona 8
  37. Makaronowy obiadek w 10 minut; strona 9
  38. Pierniczki - ciasteczka Bożonarodzeniowe (3 przepisy); strona 9
  39. Czekoladowe brownies; strona 9
  40. Ciastka drożdżowe z marmoladą; strona 9
  41. Keks orzechowy; strona 9
  42. Placek z ptasim mleczkiem; strona 9
  43. Ryż po arabsku; strona 10
  44. Ryż z kurczakiem; strona 10
  45. Popapraniec; strona 10
  46. Puszysty sernik na zimno; strona 10
  47. Placuszki z piersi kurczaka; strona 10
  48. Sernik czekoladowy z mascarpone; strona 10
  49. Ekspresowe ciastka francuskie; strona 10
  50. Bawarskie pieczarki na grill; strona 11
  51. Kotlety z młodej kapusty i kaszy manny; strona 12,
  52. Kapusta na słodko; strona 13,
  53. Ziemniaczane krokieciki z pikantnym farszem; strona 13,
  54. Karkówka z piekarnika; strona 13,
  55. Poniedziałkowy placek z rabarbarem; strona 14,
  56. Spaghetti carbonara; strona 14,
  57. Rafaello; strona 14,
  58. Papryka faszerowana ryżem; strona 15,
  59. Curry z kalafiorem i cieciorką; strona 16,
  60. Paszteciki z wędzoną rybą; strona 16,
  61. Tagiatelle z tuńczykiem; strona 16,
  62. Sos boloński do spaghetti; strona 16,
  63. Filety drobiowe z serem; strona 16,
  64. Mięso mielone z sosem bolognese w cieście francuskim; strona 16,
  65. Leczo z cukinii; strona 17,
  66. Meksykańskie naleśniki; strona 17,
  67. Panna cotta light; strona 18,
  68. Sałatka kalafiorowa; strona 18,
  69. Dip z awokado; strona 18,
  70. Salsa z pomidorów; strona 18,
  71. Sałatka z polędwicą wieprzową; strona 18,
  72. Ziemniaki po chłopsku; strona 18,
  73. Serek do smarowania chlebka; strona 19,
  74. Kotlety z kalafiora; strona 20,
  75. Ciasteczka maślane; strona 20,
  76. Ziemniaki faszerowane kuskusem; strona 20,
  77. Pieczarki faszerowane mięsem; strona 20,
  78. Sernik z serków kanapkowych; strona 20,
  79. Kotlety fasolowo-mięsne z sosem pomidorowym; strona 21,
  80. Jesienne naleśniki; strona 26,
  81. Warzywne trio z makaronem i bułką tartą; strona 26,
  82. Caipirinha; strona 26,
  83. Naleśniki; strona 26,
  84. Szuba ukraińska; strona 27,
  85. Ukraińska sałatka winegret; strona 27,
  86. Zapiekane piersi kurczaka; strona 27,
  87. Sos tatarski po mojemu; strona 27,
  88. 3Bit; strona 27,
  89. Pychotka - Placek pański; strona 27,
  90. Zupa cebulowa; strona 28,
  91. Pikantne paszteciki na szybko; strona 28,
  92. Szybkie ciastko z brzoskwinią; strona 28,
  93. Zapiekanka z brokułami i papryką; strona 29,
  94. Kapusta z grzybami; strona 29,
  95. Kapuśniaczki; strona 30,
  96. Spaghetti z sosem tuńczykowo-ananasowym; strona 30,
  97. Skrzyżowanie pierogów z krokietem i lasagne; strona 30,
  98. Przepyszne kokosanki; strona 31,
  99. Naleśniki po bolońsku; strona 31,
  100. Żeberka na 3 sposoby; strona 31,
  101. Ciasto nutelkowe z wiśniami; strona 31,
  102. Makaron z grzybami i pomidorami; strona 32,
  103. Krem maślany; strona 32,
  104. Krem tortowy; strona 32,
  105. Ciasto na pizzę; strona 32,
  106. Sałatka z makaronem z zupek chińskich; strona 32,
  107. Roladka makowo-marcepanowa; strona 33,
  108. Sałatka z makaronem; strona 35,
  109. Ślimaczki a'la pizza; strona 36,
  110. Makowe ślimaczki; strona 36,
  111. Sałatka grzybowa; strona 36,
  112. Sałatka pieczarkowa z szynką; strona 36,
  113. Sałatka ziemniaczana; strona 36,
  114. Ryba w cebuli; strona 36,
  115. Kulebiak z kapustą i grzybami; strona 37,
  116. Śledzie po kaszubsku; strona 38,
  117. Sałatka z serem; strona 38,
  118. Ciasto wiśniowe; strona 38,
  119. Malinowe ciasto lodowe "pink stuff"; strona 38.


********************************************
***********************************

Temat dla prawdziwych łasuchów ;-) wiadomo,że nie każda z Nas jest mistrzynią kuchni,ale gdy nie ma się czasu,bądź chęci sterczenia przy garach można skorzystać z któregoś z przepisów:-p:



Parówki,nieparówkowe (niekoniecznie dla ciężarnych)



1kg parówek drobiowych (w biedronce za 5,99)
2-4 duże cebule (w biedronce pakowane po 1kg 1,79)
2 duże twarde jabłka (około 2 złotych)
szklanka piwa (około 3 złote)
szklanka bulionu (w marketach na wagę około 20 groszy szt.)
2 łyżki oleju (5 złotych litr w biedronce)
łyżeczka majeranku (1,50zł paczka)
odrobina chilli (2 zł paczka)
pieprz (1 zł)

Parówki kroimy w plasterki około 1 cm. Podsmażam na rozgrzanym oleju z każdej strony,tak by się zarumieniły.Parówki wyciągam z garnka i na pozostały tłuszcz wrzucam cebulke pokrojoną w szerokie paski. Czekam,aż się zeszkli i wrzucam do tego parówki i jabłka pokrojone w plasterki,ale koniecznie ze skórką (bez gniazd nasiennych).Smażę tak około 2 minut . Po tym czasie wlewamy piwo i bulion. Przykrywamy garnek i dusimy na małym ogniu około 10 minut.Podajemy z pieczywem czosnkowym i dla małżonów ze szklaneczką piwa
wink2.gif
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
mmmmm pysznie brzmi.Ja uwielbiam tunczyka z makaronem:) Bardzo latwy,szybki i pozywny przepic.

2 puszki tunczyka w oleju
peczek koperku
smietana okolo pol litra (taka zeby zgestniala podczas gotowania)
makaron


Makaron gotujemy i solimy.W tym czasie odcedzamy 2 puszki tunczyka,ale tak zeby troche oleju w nim jednak zostalo.Potem tego tunczyka na patelnie i podsmazyc.Do tego wlac smietane i wrzucic posiekany koperek.Powstanie pyszny sosik :) Odcedzamy makaron,wykladamy na talerz i polewamy tunczykowym sosem. Ja nie dodaje podczas gotowania zadnych przypraw,troszke mocniej sole makaron i nic wiecej.Danie pyszne i szybkie ;-) Polecam:tak:
 
ZAPIEKANKA Z MAKARONU...
kg makaronu (np:świderki,kolanka)
1/2kg pieczarek
1/2kg mięsa mielonego(rodzaj dowolny)
przecier pomidorawy(najlepiej z kartonika...dostępny np.w Billi ,Lidlu)
4całe jaja
pół małej śmietany
zioła prowansalskie,sól ,pieprz ,ostra papryka.
4ząbki czosnku,cebula

Przecier ,jajka ,przyprawy,czosnek potraktować blenderem i podzielić na dwie części,do 2 dolać śmietanę. Mięsko podsmazyć na patelni z drobno kokrojoną cebulką.Pieczarki i ser zetrzeć na tarce-grube oczka.


Do wysmarowanego tłuszczem naczynia wsypać połowę ugotowanego na półtwardo makaronu posypując mięskiem i startymi pieczarkami.Na pieczarki wylać masę pomidorową (bez śmietany)
W zależności od upodobań robimy X warstw
.Na ostatnią warstwę pieczarek wylewamy masę pomidorową z dodatkiem śmietany posypując startym serem. Pieczemy wszystko pod przykryciem w piekarniku ok/40 min w 160*C

Potrawa tania ,łatwa,smaczna i podzielna ;) Zawsze w razie braku jakiegoś składnika możemy zastąpić go innym
P.S bez mięska też jest smaczna.
 
hmm....na bigos mowisz. Pamietaj, ze bigos kazda gospodyni inaczej gotuje. Podam Ci moj przepis jaki ja zawsze uzywam.

przepis na duzy garnek:-)

500dag kapusty kiszonej
1 srednia glowka kapusty, albo polowa z duzej.
400-500dag piersi z kurczaka
grzybki(pieczarki) ja zawsze biore gotowe z puszki, 1 puszka
1lub2 cebule
przecier pomodorowy
przyprawy

A wiec tak...
Do sredniego garnka wrzucam pokrojona glowke kapusty, zalewam woda i sypie sola i gotujemy. Musi byc dosc miekka, bo moze pozniej troszke stwardnac w polaczeniu z kapusta kiszona. A w duzym garnku kapusta kiszona+piersi z kurczaka i liscie laurowe i te czarne kulki(zawsze zapomne jak sie nazywaja;)) zalewam woda, ale tylko tak aby zakryla lekko zawatosc garnka. Nie lac za duzo wody i gotowac. Gdy piersi z kurczaka beda juz ugotowane, wyjmuje je kroje na mniejszce kawalki. A teraz patelnia...na niej podsmarzam cebulke (jak polejesz na nia maggi to bedzie miala lepszy smak) jak cebulka bedzie w miare gotowa, dodaje grzybki (jesli dasz tak jak ja z puszki, toszybciej dojda, a jak swierze to potrzebujesz dluzej) i na koncu dodajesz piersi z kurczaka w kawalkach (czasami piersi z kurczaka zastepuje tez innym miesem, to zalezy kto co woli). Wszystko razem ladnie podsmazam. W miedzy czasie kapusty w garkach powinny juz byc gotowe go polaczenia. Ja zostawiam wode, ktora jest w kapuscie kiszonej, bo bigos ma wtedy lepszy smak. Ale z tej drugiej kapusty to wode wylej, a sama kapuste dodaj do kapusty kiszonej. Pozniej dodaj podsmazona cebule z grzybami i kurczakiem. Teraz tez mozesz porzadnie przyprawic nasz bigos (sol lub kucharek, pieprz, maggi i majeranek(majeranek jest dobry na trawienie, szczegolnie pomaga przy bigosie, bo kapusta kiszona jest dosc ciezko strawna, mozesz tez go dodawac do kapusniaku)) Kolejnym dodatkiem jest przeciez pomodorowy, cieko mi tu okreslic ile, bo zawsze daje na oko. Musi miec taki ladny, ale nie za intensywny kolor. Ja zawsze biore te w tubkach, bo sa bardziej geste. Bardzo wazne jest zagescic nasz bigos, zeby nie byl za bardzo wodnisty. Ja zawsze biore do tego zimna wode + make przenna. Mieszam w kubku i pozniej dodaje do bigosu, uwazaj zeby nie bylo grudkow. Nieraz przyda sie powtorzyc ta czynnosc z maka, ale za drugim razem powinno spokojnie wystarczyc( na pol szklanki zimnej wody wsyp okolo 3 lub 2 czubate lyzki maki). Bigos bedzie oczywiscie smakowal lepiej na drugi dzien, dlatego ja przewaznie gotuje go wieczorem.

Mam nadzieje, ze troszke pomogla:) jesli cos zamieszalam to pytaj...mam nadzieje, ze bedzie smakowal:D
 
wrzucam przepis na moją ulubioną zupę botwinkową.

ugotować 2L bulionu warzywnego
wrzucić 1 dużą marchewkę i 1 piertuszkę (drobniutko pokrojone)
pogotować kilka minut
dorzucić pół kg botwinki (razem z buraczkami, ale żeby nie były za małe) - buraczki drobno pokrojone, liście poszatkowane
pogotować, aż warzywa zmiękną
w miseczce wymieszać 250ml greckiego jogurtu lub śmietany (co kto lubi) z 1 łyżeczką wody i 1 łyżeczką mąki
przelać do gotującej się zupy i dokładnie wymieszać
zagotować
dodać 2 łyżki soku z cytryny i 1 łyżkę cukru, doprawić wg uznania

ja uwielbiam tą zupę z jajkiem na twardo albo z czosnkowymi grzankami, już mi w brzuchu burczy :-D

smacznego!
 
Kota kurczę ja na jajka nie mogę patrzeć mam przed oczami siebie zaraz z wystającymi nóżkami i dziubkiem kurczaczka...nie wiem naprawdę...przez święta wielkanocne zjadłam ćwiartkę jajka,od święconki i to z wielkim bólem...
 
Zobacz załącznik 369391muffinki z malinami(owoce do wyboru)

Składniki na około 12 dużych babeczek(mi wyszło 15):
2 szklanki mąki
3/4 szklanki cukru
1 łyżeczka proszku do pieczenia
1/2 łyżeczki sody oczyszczonej
1/4 łyżeczki soli
2 jajka
100 g roztopionej KASI lub masła
1 szklanka mleka
1,5 szklanki malin lub innych ulubionych owoców
brązowy cukier do posypania babeczek lub cukier puder

Przygotowanie:
W jednym naczyniu połączyć suche składniki: mąkę, cukier, proszek, sodę, sól. W drugim składniki mokre: roztrzepać jajka, wlać mleko i roztopioną, ostudzoną KASIĘ. Wymieszane mokre składniki wlać do suchych i lekko wymieszać, tylko do połączenia się składników. Dodać owoce i wymieszać.

Formę do muffinek wyłożyć papilotkami, wypełnić ciastem do 2/3 wysokości. Posypać brązowym cukrem każdą z babeczek przed włożeniem do piekarnika lub posypać cukrem pudrem po ostudzeniu. Jeśli ktoś nie lubi kwaskowatych ciastek to można dodać więcej cukru:)

Piec około 25 minut w 180°C (wstawiać do nagrzanego piekarnika).
 
reklama
Obraz 010.jpgciasto czekoladowe doskonałe:) (opis skopiowałam z bloga gdzie go znalazłam ale zdjęcie moje własne-ciasto było rewelacyjne a w smaku przypominało oryginalne ptasie mleczko)

Bardzo proste w przygotowaniu. Składa się z dwóch części: miękkiego i wilgotnego czekoladowego spodu, który opada po upieczeniu, aby zrobić miejsce na drugą część ciasta - czekoladowy mus. Do obydwu części deseru używa się podobnych składników i podobnie się je łączy ze sobą. Różnica polega na tym, że pierwszą część ciasta na spód się piecze, a druga część pozostaje w postaci musu i z dodatkiem żelatyny tężeje w lodówce.

Spód:

150 g masła
150 g połamanej na kostki ciemnej czekolady
5 dużych jajek
1 łyżka kakao
175 g drobnego cukru do wypieków

Mus:

100 g masła
100 g połamanej na kostki ciemnej czekolady
3 duże jajka
2 łyżeczki kakao
115 g drobnego cukru do wypieków
2 łyżeczki żelatyny w proszku, rozpuszczonej w 80 ml ciepłej wody

Wykonanie:

Piekarnik nagrzać do 180 stopni. Formę z odpinaną obręczą o średnicy 20 - 23 cm wysmarować masłem i wyłożyć papierem do pieczenia.

Spód:

  • W rondelku z grubym dnem, ciągle mieszając rozpuścić masło z czekoladą. Jeśli nie masz takiego rondelka umieść czekoladę i masło w miseczce i zawieś ją na garnku z gotującą się wodą. Ostudzić. Zmiksować żółtka z kakao, dodać do ostudzonej czekolady i wymieszać.
  • Mikserem ubić białka na sztywną pianę, dodawać partiami cukier i miksować przez 2 - 3 minuty, aż piana będzie gęsta, sztywna i błyszcząca.
  • Ubite białka wymieszać z masą czekoladową i wlać do przygotowanej formy, piec przez 25 - 30 minut. Wyjąć z piekarnika i ostudzić w formie (ciasto opadnie, tworząc wgłębienie, które wypełnimy musem, moje ciasto opadło jeszcze będąc w piekarniku). Nie wyjmować z formy.
Mus:

  • Przygotowujemy podobnie jak powyżej, po wystudzeniu upieczonego spodu. W rondelku z grubym dnem, ciągle mieszając rozpuścić masło z czekoladą. Ostudzić. Zmiksować żółtka z kakao, dodać do ostudzonej czekolady i wymieszać. Mikserem ubić białka na bardzo sztywną pianę, dodawać stopniowo cukier i miksować przez 2 - 3 minuty, aż piana będzie gęsta, sztywna i błyszcząca.
  • Ubite białka wymieszać bardzo delikatnie (nie niszcząc piany) z ostudzoną masą czekoladową oraz rozpuszczoną w wodzie żelatyną (również ostudzoną). Masę wylać na środek upieczonego spodu. Dekoracja z ciemniejszych smug na musie powstała z reszty masy czekoladowej. Ciasto przykryć, uważając, aby nie naruszyć delikatnego wierzchu musu czekoladowego. Wstawić do lodówki na minimum 4 godziny lub najlepiej na noc. Kroić gorącym nożem (sparzonym wrzątkiem).
 
Do góry