reklama

Nasze przepisy =)

Temat na forum 'Dzieci urodzone w październiku 2013' rozpoczęty przez żabcia_tbg, 27 Kwiecień 2013.

1. żabcia_tbg

żabcia_tbg Maciusowa Mama

Zakładam wątek do którego wklejajcie przepisy na pyszności :-)

2. joanna153

joanna153 Fanka BB :)

To ja daję sprawdzony przepis na tartę z truskawkami (niedługo sezon) rodem z czasów PRL-u. :) Dziecinnie proste i na pewno wyjdzie każdej. Można dodać inne owoce, np. jagody, morele, brzoskwinie. Poniżej dodaję zdjęcie swojego wypieku.

30902_1145434572675_6018916_n.jpg

Ciasto:

* 20 dag mąki (1 i 1/2 szklanki)
    * 1/2 kostki margaryny do pieczenia
    * 1 łyżka śmietany
    * 2 żółtka
    * 1/4 szklanki cukru
    * 1/2 płaskiej łyżeczki proszku do pieczenia

Warstwa owocowa:

* 2 szklanki truskawek
    * 2 białka
    * 1/2 szklanki cukru pudru
    * odrobina cukru wanilinowego

Sposób wykonania:

Mąkę przesianą wymieszać z proszkiem do pieczenia i posiekać z margaryną. Dodać żółtka (wcześniej oddzielić od nich białka do szklanki - będą do warstwy owocowej), śmietanę i cukier. Szybko zagnieść ciasto, a następnie ochłodzić przez 15 min. w lodówce. Wylepić nim natłuszczone foremki babkowe (lub specjalne do tarty; może też być blacha do pieczenia) i upiec w mocno nagrzanym piekarniku (ja dałam jakieś 180-190 C). W tym czasie ubić pianę z białek, dodając cukier puder (piana ma być gęsta). Umyte, osuszone i pokrojone w ćwiartki truskawki (jeśli są małe, nie kroić) wymieszać z pianą i cukrem wanilinowym, a gdy ciasto w piekarniku nabierze jasnożółtego koloru, ułożyć na nim przygotowaną warstwę owocową i jeszcze piec przez 10 min.

Czas przygotowania - 45 minut.

Smacznego!

Ostatnia edycja: 25 Maj 2013
  3. reklama
  4. die_perle

die_perle Fanka BB :)

to ja zapodam linka do mojego ulubionego bloga kulinarnego- czesto korzytam z przepisow- jest pysznie zdrowo i kolorowo polecam!!

Kwestia Smaku - Blog kulinarny

5. novaspace

novaspace Fanka BB :)

Tarta wygląda super, i uwielbiam truskawki więc dzięki za przepis, spróbuję zrobić. Dopiero się uczę, i na razie umiem biszkopt upiec któremu w sumie też daleko do ideału :)

6. nnatalie04

nnatalie04 Fanka BB :)

novaspace a jak robisz biszkopta? Bo ja nad para nie robię jak robiło sie kiedyś:) ale za to mam patent na to żeby nie opadł. Biorę i jak wyciągne z piekarnika pukam takim ciepłym o podloge z kilku cm upuszczam na płytki w kuchni i zawsze nie opada ;)

7. Kamcia2810

Kamcia2810 Fanka BB :)

nnatalie bardzo oryginalny pomysł - koniecznie muszę spróbować bo mi wszystkie dziady opadają :wściekła/y:

8. nnatalie04

Mi ten pomysł sprzedała teściowa siostry i tak robię;) ale tez fakt faktem bardzo długo ubijam jajka i cukier czasami nawet z pol godz mi wyjdzie zanim dodam mąkę

9. Kamcia2810

Kamcia2810 Fanka BB :)

A ubijasz ręcznie czy mikserem?

10. reklama
  11. nnatalie04

Mikserem:) należę do tych wygodnych którym raczej nie chciałoby sie mieszać ręcznie ;)

12. nnatalie04

przepis na ciasteczka owsiane:
    1kostka masla
    1cukier waniliowy
    2jajka
    3/4 szklanki cukru
    1lyzeczka proszku do pieczenia
    350g kleiku ryżowego i platkow owsianych(razem 350 , pol na pol)

to jest wersja podstawowa która możemy zmodyfikowac dodając: siemie lniane,sezam,pestki dyni, słonecznik, żurawine, rodzynki, skórke pomaranczowa, co kto lubi :) oraz przyprawy: imbir, cynamon, Gałka muszkatalowa(płaska lyzeczka).

dodajac dużo dodatków musimy zwiększyć ilośc tluszku oraz 1jajko wiecej i 0,5 lyzeczki proszku do pieczenia

wszystko mieszamy, formujemy w kuleczki i splaszczamy i na blaszke wyłożona papierem do pieczenia. Piec w temp 200stopni C aż ciastka bedą zlociste, nie przesadzić bo bedą na suche :)

smacznego kochane !!!

Poleć forum