reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze przepisy =)

reklama
To ja daję sprawdzony przepis na tartę z truskawkami (niedługo sezon) rodem z czasów PRL-u. :) Dziecinnie proste i na pewno wyjdzie każdej. Można dodać inne owoce, np. jagody, morele, brzoskwinie. Poniżej dodaję zdjęcie swojego wypieku.

30902_1145434572675_6018916_n.jpg

Ciasto:

* 20 dag mąki (1 i 1/2 szklanki)
* 1/2 kostki margaryny do pieczenia
* 1 łyżka śmietany
* 2 żółtka
* 1/4 szklanki cukru
* 1/2 płaskiej łyżeczki proszku do pieczenia

Warstwa owocowa:

* 2 szklanki truskawek
* 2 białka
* 1/2 szklanki cukru pudru
* odrobina cukru wanilinowego

Sposób wykonania:

Mąkę przesianą wymieszać z proszkiem do pieczenia i posiekać z margaryną. Dodać żółtka (wcześniej oddzielić od nich białka do szklanki - będą do warstwy owocowej), śmietanę i cukier. Szybko zagnieść ciasto, a następnie ochłodzić przez 15 min. w lodówce. Wylepić nim natłuszczone foremki babkowe (lub specjalne do tarty; może też być blacha do pieczenia) i upiec w mocno nagrzanym piekarniku (ja dałam jakieś 180-190 C). W tym czasie ubić pianę z białek, dodając cukier puder (piana ma być gęsta). Umyte, osuszone i pokrojone w ćwiartki truskawki (jeśli są małe, nie kroić) wymieszać z pianą i cukrem wanilinowym, a gdy ciasto w piekarniku nabierze jasnożółtego koloru, ułożyć na nim przygotowaną warstwę owocową i jeszcze piec przez 10 min.

Czas przygotowania - 45 minut.

Smacznego!
 

Załączniki

  • 30902_1145434572675_6018916_n.jpg
    30902_1145434572675_6018916_n.jpg
    26,8 KB · Wyświetleń: 188
Ostatnia edycja:
Tarta wygląda super, i uwielbiam truskawki więc dzięki za przepis, spróbuję zrobić. Dopiero się uczę, i na razie umiem biszkopt upiec któremu w sumie też daleko do ideału :)
 
novaspace a jak robisz biszkopta? Bo ja nad para nie robię jak robiło sie kiedyś:) ale za to mam patent na to żeby nie opadł. Biorę i jak wyciągne z piekarnika pukam takim ciepłym o podloge z kilku cm upuszczam na płytki w kuchni i zawsze nie opada ;)
 
Mi ten pomysł sprzedała teściowa siostry i tak robię;) ale tez fakt faktem bardzo długo ubijam jajka i cukier czasami nawet z pol godz mi wyjdzie zanim dodam mąkę
 
reklama
przepis na ciasteczka owsiane:
1kostka masla
1cukier waniliowy
2jajka
3/4 szklanki cukru
1lyzeczka proszku do pieczenia
350g kleiku ryżowego i platkow owsianych(razem 350 , pol na pol)

to jest wersja podstawowa która możemy zmodyfikowac dodając: siemie lniane,sezam,pestki dyni, słonecznik, żurawine, rodzynki, skórke pomaranczowa, co kto lubi :) oraz przyprawy: imbir, cynamon, Gałka muszkatalowa(płaska lyzeczka).

dodajac dużo dodatków musimy zwiększyć ilośc tluszku oraz 1jajko wiecej i 0,5 lyzeczki proszku do pieczenia

wszystko mieszamy, formujemy w kuleczki i splaszczamy i na blaszke wyłożona papierem do pieczenia. Piec w temp 200stopni C aż ciastka bedą zlociste, nie przesadzić bo bedą na suche :)

smacznego kochane !!!
 
Do góry