reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze przepisy :)

owca121

Fanka BB :)
Dołączył(a)
7 Październik 2009
Postów
1 937
Miasto
Szczecin
Zgodnie z propozycją zakładam nowy wątek :-D

Paprykarz szczeciński :

1kg morszczuka/mintaja
włoszczyzna
makrela wędzona
przecier pomidorowy wg uznania
torebka ryżu
pieprz, sól, ostra i słodka papryka, liść laurowy i ziele angielskie ( przyprawy wg uznania )
cebula
ogórek kiszony ( opcjonalnie korniszon )

Rybę gotujemy z tarą włoszczyzną razem z zielem angielskim i liściem laurowym do miękkości, odcedzamy. Makrelę oddzielamy od ości dodajemy do odcedzonej ryby i warzyw ( warzywa można dodatkowo zgnieść widelcem po ugotowaniu ). Ugotowaną torebkę dodajemy do ryby i warzyw. Wszystko mieszamy i doprawiamy do smaku. Można zostawić trochę wywaru z ryby i warzyw i dodać jeśli danie okaże się za suche. Wkładamy do podłużnej formy na wierzch układamy pokrojoną w piórka cebulę i ogórek kiszony, zapiekamy 15-20 min w temp 160 stopni. Smacznego !
 
Ostatnia edycja:
reklama
owca dzieki!!! mmmmm tylko foteczki brakuje :)

To teraz czekamy na paszteciki ;-)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Kurczak w sosie kokosowo-curry

0,5 kg piersi z kurczaka
800 ml mleczka kokosowego
przyprawa curry
1 cebula średniej wielkości
sól, pieprz do smaku
ryż
marchewka z groszkiem ( mrożonka )

Kroimy cebulę w kostkę i szklimy na oliwie, kurczaka kroimy w kostkę i dodajemy do cebuli. Doprawiamy do smaku solą pieprzem i curry. Całość zalewamy mleczkiem kokosowym, dusimy 20 min. Pod koniec dodajemy wg uznania marchewki z groszkiem i dusimy aż warzywa będą miękkie. Podajemy z ryżem. Smacznego :tak:

Dziś wersja bez marchewki i groszku bo zapomniałam kupić :-p smakuje lepiej jak wygląda :tak:

DSCN4876.jpg
 

Załączniki

  • DSCN4876.jpg
    DSCN4876.jpg
    25,9 KB · Wyświetleń: 154
owca121 Pewnie pyszne :) !

Dziewczyny pytanie do Was, ktora robi jakas dobra zupke krem i moze polecic lub dac przepis???
Ja osobiscie nigdy nie robilam a chcialabym zrobic ale jakas sprawdzona.
 
reklama
Składniki na biszkopt do tortownicy 22 - 23 cm:
  • 5 jajek
  • 3/4 szklanki cukru
  • 3/4 szklanki mąki pszennej
  • 1/4 szklanki mąki ziemniaczanej
Białka oddzielić od żółtek, ubić na sztywną pianę. Pod koniec ubijania stopniowo dodawać cukier, dalej ubijając. Dodawać po kolei żółtka, nadal ubijając. Mąki wymieszać, przesiać i delikatnie wmieszać do ciasta (ja to robię na bardzo wolnych obrotach miksera).Tortownicę o średnicy 22 - 23 cm wyłożyć papierem do pieczenia (ja piekłam w 20 cm, biszkopt urósł do wysokości formy). Boków formy niczym nie smarować, papierem wykładamy tylko dno. Wyłożyć ciasto. Piec w temperaturze 160 - 170ºC około 30 - 40 minut (lub dłużej, do tzw. suchego patyczka).Gorące ciasto wyjąć z piekarnika, z wysokości około 60 cm opuścić je (w formie) na podłogę. Odstawić do uchylonego piekarnika do ostygnięcia. Całkowicie wystudzić. Przekroić na 3 - 4 blaty.Uwaga: boki biszkoptu oddzielać nożykiem od formy dopiero jak biszkopt będzie wystudzony.Smacznego :)


a to mój ostatni biszkopt
 

Załączniki

  • WP_20140314_001.jpg
    WP_20140314_001.jpg
    19,5 KB · Wyświetleń: 129
Do góry