reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze przepisy :)

reklama
Przepis na cudowny chleb mojej Mamy, w moim przypadku utrzymujący poziom cukru na właściwym poziomie ;-)

WYMIESZAĆ NA SUCHO:
- 1 kg mąki żytniej
- 1/2 szklanki mąki pszennej
- 3/4 szklanki płatków owsianych (żytnich lub pszennych w zależności od upodobania)
- 3/4 szklanki siemienia lnianego
- 3/4 szklanki słonecznika
- 1/2 szklanki dyni
- 1/2 szklanki otrąb (można nie dodawać)
- 3 łyżeczki soli
- 2 łyżeczki cukru

DODAĆ:
- 1 litr wody gazowanej

* wszystko dobrze wyrobić
* dodać zaczyn (ze słoiczka) i dalej wyrabiać
* zostawić do wyrośnięcia na 2 godziny
* odebrać 3 łyżki do słoiczka
* resztę chlebowego ciasta podzielić na dwie części i włożyć do foremek keksowych (wyłożonych papierem do pieczenia i wysmarowanych oliwą)
* pozostawić do wyrośnięcia na 10-12 godzin
* posmarować wierzch olejem i piec 1 godzinę i 15 minut w temp. 180*C
* w trakcie pieczenia po 30 minutach posmarować masłem i piec dalej
* po upieczeniu ciepłe posmarować masłem i wyjąć z foremek

- przepis na zaczyn/zakwas można znaleźć w Internecie, bo moja Mamuśka go od kogoś dostała
- proporcje mąki można odwrócić w zależności od upodobania (najważniejsze, żeby ilość się zgadzała)
 
Do góry