reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze przepisy :)

reklama
Dziękuję sylka :)

Gosik od cZasu do czasu można poszaleć i coś upiec. Moja córka też lubi mafiny, kilka razy piekłam ale z gotowych opakowań :p
 
Ostatnia edycja:
Fajnie jest miec czas i z dziecmi piec gotować ja pamietam jak z tata pieklismy serniki a z mama gniotlam kopytka czy faworki to bardzo cieszy i zostaje w pamieci
 
Na osłodę przepis na blok :)
Składniki:

0,5 szklanki mleka (najlepiej łaciate 3,2)

1,szklanki cukru

200g masła osełkowego

4 płaskie łyżki stołowe kakao (wawel)

2 podwójne paczki herbatników (petit beurre, te grube i twarde)

400g mleka w proszku (koniecznie zwykłe, takie w granatowym opakowaniu 500g)

foremka foliowa jak na blok lub keks



Uwaga- ważna jest bardzo dokładna ilość składników bo to daje odpowiednią konsystencję - nie jest ani za miękki ani jak kamień.

Połamać herbatniki i odstawić w jakieś misce.

W dużym garnku rozpuścić masło, 0,5, szklanki mleka, cukier i kakao, na małym ogniu ( u mnie 3-4 na indukcji) żeby cukier się nie przypalił. Cały czas mieszamy żeby kakao roztopiło się w miarę równomiernie. Potem zdejmujemy garnek, miksujemy wszystko żeby kakao się roztopiło i stopniowo dodajemy mleko w proszku. Nie przejmuj się jeśli w pewnym momencie mikser będzie się przegrzewał albo kakao zmieni się w mega ciągnącą krówkę - tak ma być ;) Ale nie więcej niż 400 gram mleka - wtedy pi razy drzwi jest odpowiednia konsystencja ;) Wrzucamy połowę połamanych herbatników i staramy się dużą łyżką wymierzać z masą. Część z większą ilością herbatników przekładamy do formy a do garnka wrzucamy drugą część herbatników, mieszamy i znowu do formy. Na górę można ewentualnie położyć migdały lub orzechy choć u mnie w domu klasyka zdecydowanie rządzi ;) Zostawiamy na godzinkę do ostygnięcia a potem na min.6 godzin do lodówki żeby się ładnie zsiadło :) Przechowywać w lodówce, zjeść w przeciągu tygodnia
 
Kocham racuchy <3 często robię, dzieciaki się zajadają , mają frajdę przy posypywaniu ich cukrem pudrem. Mąż lubi ale jako deser, w formie obiadu twierdzi , że się nie najada :)
Z dzieciakami ostatnio w ramach atrakcji robiliśmy na obiad domowe hamburgery Link do: Domowe burgery – przepis krok po kroku – przepisy.pl . Każdy zadowolony, mógł do środka wsadzić to na co miał akurat ochotę no i fast food ominięty szerokim łukiem. Usmażyłam furę frytek i gotowe :D
 
reklama
reklama
Do góry