reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze Przygotowania!!!

hey monia. ja mam termin na 12 czerwca. a co do rozmiarow to tu jest jeszcze lepiej. 00000 - to wczesniak, 0000 - noworodek, 000 - 1-3 m-ce, 00 - 3-6 m-cy, 0 - 6-9 m-cy, 1 - 9-12m-cy, 2 - drugi rok zycia itd. co do ogolnie rozmiarow to i tu i w Polsce rozmiar rozmiarowi nierowny. a kosmetyki tu to johnson i huggies, nivea tez nie ma. z Polski mam krem na kazda pogode i na slonce Nivea Baby. kosmetyki do kapieli Nivea jednak nie przypadly mi do gustu tzn zapach i uzywalam Johnsona plyn na dobranoc lawendowy. pozdro. aha widzialam w sklepach on-line ze w Stanach sa ladne ubranka.... szczegolnie firmy Beyond Basics Kids i Disneya.
 
reklama
Hej Zolka! Fajnie ze wpadlas, jak widze tez jestes w miare nowe na tym forum hihi Ja mam date na 16 czerwca, juz sie tak nie moge doczekac!!! Wiesz mam wiele znajomych co urodzily w 7 miesiacu ciazy wiec nie chce czekac na ostatnia chwile by wszystko szykowac bo nigdy nic nie wiadomo. W ogole nie naleze do ludzi co lubia czekac:)) Moja wyprawka zaczyna sie powiekszac z dnia na dzien, wychodze z zalozenia ze juz teraz jak cos mi wpadnie w oko to kupuje bo przeciez w koncu to juz 5 miesiac.
Asylan to naprawde niezle z tymi waszymi rozmiarami, mnie az w oczyach by sie roilo od liczenia tych zer:)) Wiesz ja duzo zlego sie naczytalam na temat Johnsona choc sama kiedys uzywalam i nie mialam problemow. Z dzieckiem jednak nigdy nic nie wiadomo. Ja bede sobie sprowadzac z Nowego Jorku kosmetyki Nivea Baby bo tam przez polski sklep uda mi sie zalatwic. oczywiscie przeplace jak nie wiem co ale trudno. Asylan a jak ty z wyprawka? Masz juz w ogole cos kupione dla dzidziusia? Wiesz co bedzie?
 
Zapomnialam dodac Asylan ze tu sa ciuszki sliczne dla dzieci, niektore nawet ladniejsze niz w Polsce hihi. Jedna z najpopularniejszych firm jest Carters, robia sliczne kolekcje i do tego jakosc jest bardzo dobra:tak:
 
tak wiemy ze bedzie chlopczyk. duzo rzeczy mam po Cyrylce te mniejsze przysla nam dziadki z Polski (bo przyjechalam tu jak Ciri miala juz 7 miesiecy) a poza tym nic kupione nie mamy. rozgladam sie na razie i za wozkiem podwojnym i za rzeczami bo cosik mnie ciagnie. ostatnio robilam zakupy na poczatku 7 miesiaca i praktycznie wszystko mialam na 2 miesiace przed porodem. nawet mnie wyzywali ze zapaszam ale kto wie kiedy dzidzia sie wykluje?? a w tamtym czasie moja kumpela urodzila w 32 tygodniu wiec wolalam juz miec gotowe... teraz czekam az mnie dopadnie ta goraczka a dopadnie nas wszystkie. a Ty monia wiesz co bedzie? jak wyglada opieka nad ciezarna w Stanach? jestes zadowolona?
 
:tak: :tak: Hejka Asylan!
Wiesz ja mam bardzo dobre ubezpieczenie (platne z pracy) wiec pod tym wzgledem nie narzekam, jednak co do macierzynskiego itd to tu jest porazka!!!:-( Tylko 6 tygodni macierzynskiego po porodzie i to jeszcze platnego tylko w 60 procentach. Nawet nie chce mi sie wypowiadac na ten temat bo szkoda slow! Nie wyobrazam sobie by zostawic 6 tyg dzidzie u opiekunki i isc do pracy, no ale zobaczymy jak to bedzie...
Co do ciuszkow to ja powoli kupuje. To znaczy nie ze ide z nastawieniem ze dzis musze kupic to czy owo ale poprostu jak mi sie jakies body czy ubranko spodoba to kupuje. Jak narazie mam chyba ze 3 spioszki, sweterek i 3 czy 4 body. Potem mam juz smoczki i pare drobnostek.:-) To sprawia taka radosc!!! Wiesz ja tez na poczatku balam sie zapeszyc ale to nie znaczy ze trzeba czekac do 9 miesiaca. Duzo znajomych urodzilo w 7 miesiacu wiec ja chce byc przygotowana w razie czego, a nie zeby potem maz o wszystkim decydowal i sam na zakupy chodzil:szok: A tak to przynajmniej po trochu sobie wszystko skompletuje i nie bedzie ze od razu trzeba tyle siana wydac.
I oczywiscie ze wiem ze bedzie dziewczynka!!!!:tak: Nasza upragniona, wyczekiwana coreczka!!!:-) :-) :-)
A napisz jak tam jest u was z opieka dla ciezarnych, ubezpieczeniem itd. I czy w ogole pracujesz?
 
gratuluje coreczki monia!! to juz druga na naszym forum!!

w zadnym wypadku nie chcialabym zostawiac zakupow tatusiowi bo raz ze sie nie zna na nazwach i rozmiarach a dwa ze ubranko to ubranko a nie ladne ubranko ;)))) jak to faceci!!

ja na razie nie pracuje zajmuje sie Cyrylka i domem no i soba jak mam troche czasu. wierzcie mi wszystkie ze dziecko jest baaardzo absorbujace. do childcare sa zapisy wiec od razu dziecko nie dostanie sie do 'zlobka' to samo do przedszkola. myslimy zeby dac ja do przedszkola a na razie ja bede w domu bo planujemy jeszcze jedno dziecko.

my nie mamy prywatnego ubezpieczenia tylko Medicare ale wszystko jest za darmo oprocz nieobowiazkowych badan (np. mialam robiony combined test w 12 tyg i tylko drobna czesc mi zwrocili chyba z 300 dolarow dostalismy ok 50dol zwrotu). niebawem jednak zdecydujemy sie na jakies prywatne bo dzieci beda rosly koszty dentysty itp to jednak sporo. na poczatku ciazy bylam troche zdziwiona a wrecz oburzona bo tu sie idzie do lekarza rodzinnego ktory robi test z siusiu i gratuluje ciazy. daje skierowanie na badanie krwi i moczu i to wszystko. aha przesyla moje dane do szpitala i szpitala umawia mnie na spotkanie w klinice (oddzial szpitala) pregnancy booking clinic nie wczesniej niz po 12 tyg ciazy. a potem wizyty co 4-5 tyg bez badania wewnetrznego tylko obmacanie brzucha wysokosc macicy sluchanie serca plodu i cisnienie. waga jest nie wazna bo na nic nie wskazuje .... wiem jak to jest w Polsce wiec na poczatku bylam zla ze tak nie chuchaja nie dmuchaja tu na wszystko i to od poczatku.

co do rodzenia wczesniej w Stanach to slyszalam ze tam jest wrecz moda zeby rodzic w 7 miesiacu przez cesarke hmmm. mniejsze rozstepy mniejsza waga mniejsze dziecko.....

cos chcialam jeszcze napisac ale mi wylecialo. buuuu. innym razem.

aha czyli Ty pracujesz. a mozesz isc na zwolnienie ciazowe 100% tak jak w Polsce??
 
Asylan to fajnie masz ze jestes "domowa mama" hihi Ja niestety pracuje i bede pracowac chyba ze cos sie zmieni... Ubezpieczenie mamy przez moja prace dlatego nie mam innego wyjscia. No i tu nie ma 100 procentowego macierzynskiego. To znaczy masz 6 tygodni calego macierzynskiego. Z tego (w zaleznosci gdzie pracujesz) masz 2 tygodnie placonego w 100 procentach a reszte w 60 procent. Zatem mowie ci syf na calego. Ubezpieczenia darmowego tu nie ma, medicare jest tylko dla ludzi starszych, chyba po 65 lat.
A co do mody by rodzic w 7 miesiacu to pierwsze slysze ale wiem ze mozna rodzic (dadza ci na wywolanie) jakies 2 tygodnie przed terminem. Znajoma z pracy wlasnie tak miala. Ja jednak stale wierze w stare poglady i mam nadzieje ze na porodowke pojde jak "bedzie wlasciwy moment" a nie ze sobie wybiore date bo juz chce urodzic.
Asylan to ty zabieraj sie do roboty skoro nie pracujesz i idz na zakupy dla dzidziusia. Aha! jakie macie duze martkety bo chcialabym sobie poogladac co macie online. Moze podasz jakies stronki??
 
Dzieki Za Linki:-) Zaraz Zaczne Ogladac, Jestem W Pracy Wiec Musze Tak Z Tajniaka :-d :-d Ale Juz Widze Ze U Was Podobne Sklepy Do Naszych Ale Napisze Wiecej Jak Poogladam.
 
reklama
No to sobie troche poogladalam:-) No wiec Target i babysrus tez mamy. Co prawda u nas jakos latwiej ogladac co maja w sklepie przez internet. jakos tak u was trudno cos znalezc. Ale widze ze Target ma ladne ciuszki u was, u nas tez maja bardzo ladne! Widze tez za popularne sa u was te takie pol spiworki. To juz chyba kwestia gustu, mnie sie to podoba do wozka ale w domu nie chcialabym by moja dzidzia w tym spala. Asylan a ty naprawde jeszcze nic nie masz??? Nie masz ochoty isc i zaczac kupowac, bo wiesz czas leci szybko a nigdy nic nie wiadomo. I nie mowie ze masz od razu kupic cala wyprawke w tydzien ale wiesz po troszku. ja zaraz kupuje jak cos mi wpadnie w oko:-)
 
Do góry