reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze Przygotowania!!!

to przez chwilę na temat lol
zawzięłam się i zrobiłam pierwszy krok w kierunku odgracenia pokoiku Eryka. Wczoraj pojechalismy na urodziny siostry Kota ( ona tam mieszkała kiedys) i odwiezliśmy jej 2 kontenery ciuchów i książek, jeszcze troche zostało, ale mimo wszystko jest to jakis postep:p
 
reklama
Ja też przez chwilę w temacie.
Graciarnia uprzątnięta. Pokoik wysprzątany - nawet ściany umyte. Okazało się że nie ma potrzeby malować (malowanie było w zeszłym roku, ale przez graciarnie się ubrudziły ściany bardzo).
Teraz rozglądam się za karniszem który nadawałby się do tego okna (głupio usytuwane po w samym rogu pokoju i taki normalny nie ma szans). Chyba zdecydujemy sie na szynę. Będzie można przymierzyć się do jakichś ładnych firaneczek - od razu się przytulniej zrobi :-)
 
zazdroszcze efilo:) kiedy ja sie zabiore na powaznie? ehh, szkoda ze tak potrezbuje pomocy bo sama dzwigac nie moge ;/ to tez powoduje ze jestem uzalezniona od innych , no coz, trudno, trzeba byc optymistycznie nastawionym:)
 
Sorga, u nas udało się to zrobić systematycznie. Wynosiliśmy graty po kolei. Pierwsze wyleciały stosy książek z zarwanego regału (oczywiście najpierw musiała nastąpić naprawa tegoż czekająca od pół roku). To już naniosło trochę optymizmu. Na drugi rzut załapały się wielkie kartonowe pudła ze sprzętu których nie chcieliśmy wyrzucić - spakowane w folię wywędrowały do wyremontowanej piwnicy. Potem zabraliśmy się za sprzedanie na allegro starego sprzetu narciarskiego. Sprzęt letni (rolki itd) rodzice właśnie wywieźli do naszego domku w górach - będą tam czekać na zamianę z nartami :-) A potem to już poszło z górki bo zostały tylko jednostkowe sprawy. Do tej pory przesiaduje tam jeszcze prasowalnica i wieszak na pranie - ale myślę że to zostanie tam do porodu, bo po co sobie utrudniać życie i to chować (jest miejsce w szafie na to).
 
ja musze wszystko wyniesc zeby pomalowac /wytapetować i ec miejsce na mebelki, w tej chwili w tym pokoju susze , prasuje i skladuje oraz przesypiam gosci...
 
U mnie funkcje były niemal identyczne - oprócz przesypiania. Bo tam żadnego mebla nie było. Uparłam się że nie będziemy tam nic wstawiać bo od początku był to pokoik dla Kruszynki :-)
 
Efilo w pokoju juniora też mam okno prawie w rogu i kupiłam karnisz z malutką końcówką, tak żeby firankę można było zawiesić prawie do końca :tak:
polecam wizytę w marketach budowlanych. Warto spróbować, bo moim zdanem karnisz o wiele ładniejszy niż szyna :-)
 
fantazja ojej zalezy czy masz wszystkie dokumenty zlozone - to raczej szybko ale ich wytyczna to najkrocej 6 miesiecy. Mezus dostal w 7 miesiecy a ja w 2 miesiace. zalezy tez o jaki typ wizy skladacie. egzamin z jezyka zdajesz jesli skladasz o wize Skilled Independent - obowiazkowo IELTS w Warszawie lub Krakowie. trzeba miec conajmniej 6/9pkt. wiecej Ci napisze jak mi powiesz o jaka wize skladacie. aha i od kiedy dostaniecie wize macie 6-12 miesiecy (zalezy) zeby pierwszy raz wjechac do Australii. jesli nie zdecydujecie sie w ciagu tego czasu wiza przepada. pozdro!!
 
Jolu,
a nie chciałoby Ci się wkleić zdjecia tego karnisza? Nie bardzo mogę sobie to wyobrazić i nie wiem czego szukać :-(
 
reklama
Ależ proszę cię bardzo, może nie jest to nic wymyślnego, ale i tak moim zdaniem lepsze niż szyna :-)
I od razu wklejam zdjęcia firanki, na którą zachorował Junior no i mama musiała kupić :-D
I jeszcze dobra rada: Montując karnisz warto zostawić jedną lub dwie żabki z boku, unikniesz wtedy szpary między firanką, a oknem (patrz zdjęcie) :tak:
 
Do góry