reklama

Nasze pytania- odpowiedzi- RADY:)!

Temat na forum 'Dzieci urodzone w czerwcu 2006r.' rozpoczęty przez Rusia, 16 Październik 2005.

1. Rusia

Rusia DORKA:)czerwiec06lipiec10

Ja przygotowałam sobie liste pytań w głowie,(ktore mam również zamiar zadać gin:) bo mam watpliwosci odnosnie kilku spraw:) m.in.:
    - Czy moge farbować wlosy, rozjaśniac pasemka itd... w pierwszym trymestrze ciazy?
    - Pic słabiutenką kawkę z mlekiem (pół na pół) na czczo?:/
    - Grac w tenisa?
    - Jexdzic na rowrku stacjonarnym?
    - Mys okna, wieszać firany, wykonywac czynnosci- frasjące- w uniesionymi rekoma(gdzies obiło mi sie o uszy, ze nie- i sama nie wiem?
    - i ..Na urodziny mam obiecanego szynszyla- jednak teraz mam wątpliwosci, czy moge takiego zwierzaka sobie zprawic?:)
    Pytań jest jeszcze wiecej, ale na wiekszosc mozna znaleźc odpowiedz ..m.in. tu na BB:).. ::) ::)
    Moze pytania tendencyjne..no, ale...:)- mam wątpliwośći i moze która z Was zna odpowiedzi?:)
    Pozdrawiam:)!

2. Agatatje

Agatatje MAJOWA MAMA 06` Fan(ka)

mama mojej przyszlej szwagierki pila w ciazy niesamowite ilosci kawy, pracowala w karetce pogotowia i pisala prace doktorska ;D
    dziewczynka urodzila sie jak najbardziej zdrowa........tylko jest lekko uzalezniona od kawy :p hehe

ale wszystko jest sprawa indywidualna, na pewno jak cos nas zmeczy, zle sie poczujemy to trzeba odpoczywac, polezec troszeczke, a najgorzej ze wszystkiego dziala stres. Na poczatku ciazy bylam poza domem.....co prawda u rodzicow, ale czulam sie fatalnie, a odkad jestem u siebie.......o niebo lepiej!

Moj gin powiedzial, ze wolno robic wlasciwie wszystko, ale np dentysta rzeczywiscie wspominal o tym, zebym nie wieszala prania ::) i powiedzial, ze w pierwszym trymestrze nie wolno zdejmowac kamienia z zebow, ale znieczulenia wolno stosowac(mialam leczenie kanalowe) i zabki nalezy koniecznie wyleczyc jak najszybciej!

farbowanie wlosow, cytat z poradnika przyszlych rodzicow polecanego przez polskie towarzystwo ginekologiczne:
    Mozesz korzystac z uslug fryzjera. Poinformuj jednak, ze jestes w ciazy i stosuj wylacznie lagodne preparaty z atestem.

sport,(to samo zrodlo)
    Gdy ciaza przebiega prawidlowo, a Ty masz odpowiednia kondycje, mozesz uprawiac ulubiony sport-oczywiscie nie wyczynowo. Powinnas zrezygnowac jednak z takiej aktywnosci fizycznej, ktora wiaze sie z naglymi przyspieszeniami, podskokami, duzym wysilkiem, wibracjami oraz duza mozliwoscia urazow. Tak wiec odradzamy jazde konna, skoki, podnoszenie ciezarow i gry zespolowe. Nie zalecamy jazdy rowerem szczegolnie w zaawansowanej ciazy. Natomiast godne polecenia jest plywanie.

3. reklama
  4. Agatatje

co do tego roweru, to w Belgii wszyscy jezdza i kobiety w ciazy rowniez!

5. baśka

baśka Mama Karola i Bartka

wydaje mi sie że chyba możesz farbować, ale pewna nie jestem...
    A ja mam przede wszystkim pytanie - też może oczywiste, czy mogę brać tabletki na gardło do ssania - pracuję głosem i czasami po paru godzinach bez nich ani rusz...
    Czasami też by się przydało coś na zgagę, odbijanie się- do ssania - jakieś manti czy coś - jeszcze nie brałam ale też zapytam czy mogę...
    No i o basen - w sumie wiem że ciężarne mogą a nawet powinny pływać ale chodzi mi raczej o czystość wody na basenie - co szczerze lekarz o tym myśli :)

O tym podnoszeniu rąk tez słyszałam że się niepowinno - koleżanka w pracy opowiadała mi, że weszla kiedyś na stół żeby otworzyć wysokie okno i coś ją strasznie w brzuchu jakby "pociągneło" - nic się nie stało ale nieźle się przestraszyła...

6. baśka

hihi - pisałam zanim jeszcze Agatatje napisała :) Mi też ciężko zrezygnować z jednej malusiej kawki dziennie po prostu dlatego że mam strasznie niskie ciśnienie i czasem w pracy by się skończyło chyba zaśnięciem z nosem na biurku ;) A pracę doktorską też piszę...a raczej powinnam bo mam totalny syndrom amotywacyjny ::)

7. Agatatje

basiu na tabletkach na gardlo zawsze pisza czy wolno je brac w ciazy...........mnie bolalo to w aptece dostalam jakies homeopatyczne. Najgorsze, ze mnie czasem glowa boli mocno i jedyne co mi pomaga to nurofen, a tego pod zadnym pozorem nie wolno brac :(

8. Rusia

Rusia DORKA:)czerwiec06lipiec10

Jeśli chodzi o leki- nie mam bladego pojęcia co wolno, a czego nie..hmm
    Koniki- to nawet nie pytalam, bo wiem, ze z tego muszę zrezygnowac. Kolo mnie jest stadnina koni..ba kilka..i uwielbiam jeździć na koniu. Maż zastanawial sie nad kupnem dla mnie, ale , zę zaczęlismy myslec o dzidziusiu to zeszło to na dalszy plan.
    Z ta kawa to mnie uspokoiłyście:)Nie potrafie z niej zrezygnowac...takiej pyszniutkiej rano:)
    Basiu- fajowo "widziec doktorowa mamusię".
    Ja marzę by isc na studia dr od paxdziernika przyszłego roku, ale nie wiem, czy dam radę z dzidziusiem. Od zawsze było to moje marzenie..tylko nie wiem, czy w czasie sie to nie przesunie. Póki co zobaczymy jak pojdzie obrona mgr(w czerwcu:):):), która nie wiem, czy nie bedę musiała przekładać... Mam pytanie- ile zaoczne(orientacyjnie) teraz kosztują?

9. baśka

Moje kosztują 1600 za semestr więc 3200 za rok...ale pewnie inne są droższe - tylko że my tak naprawdę nic za to nie dostajemy - śladowe ilości zajęć, trzeba na nie jeździć, ale nic sensownego, w sumie zupełnie praca indywidualna - a to mi jeszcze utrudnia bo ciezko sie mobilizować...Rusałko - nie przejmuj się - młoda jesteś, jak nie w 2006 na doktoranckie to później :) zresztą zależy jak wyglądają - bo u mnie jak mówię - praca indywidualna więc teoretycznie dzidziuś nie powinien przeszkadzać, tylko ta mobilizacja samodzielna strasznie trudna i brak czasu :(

10. reklama
  11. KA milka

KA milka mamy lipcowe'06 Fan(ka)

Rusałko co do kawy wyczytałam (mam takie specjalne wydanie claudii dotyczące tylko ciąży)
    że jeśli nie masz nadciśnienia możesz wypić filiżankę kawy z mleczkiem. specjaliści
    twierdzą że wypijanie powyżej czterech kaw na dobe podnosi ryzyko wystąpienia przedwczesnego porodu
    i niskiego cięźaru noworodka.
    co do tenisa wyczytałam że mogą mamy które wcześniej uprawiały te sporty (np. były zawodniczkami)
    w wersji rekreacyjnej bez dużego wysiłku z wyjątkiem ostatniego trymestru ale oto pewnie
    i tak zapytałabym też lekarza bo wydaje mi się że to kwestia indywidualna.
    jeśli chodzi o rower to piszą żeby nie jeździć więcej niż 15-20 minut przez pierwsze dwa trymestry
    o sprzątaniu natomiast piszą:
    jeśli myjesz podłogę używaj szczotki na odpowiednio długim kiju aby sie nie schylać
    gdy podnosisz coś z podłogi pamiętaj by przykucnąć na szeroko rozstawionych nogach (nie pochylaj się do przodu i nie
    zginaj kręgosłupa)
    podczas sprzątania rurę odkurzacza trzymaj tak aby plecy były wyprostowane
    nie przenoś ciężkich przedmiotów
    nie myj okien nie wieszaj firanek nie układaj rzeczy na najwyższych półkach -może to sprzyjać pojawieniu się
    pezwdwczesnych skurczów
    niestety Rusałko na temat farbowania włosów nie znalazłam żadnej wzmianki

12. cicha

cicha Mama VI.06 & III.08

Ja sobie tez kilka dni temu przejrzalam domowa apteczke i nie mam ani jedneko leku, ktory bylby dozwolony dla kobiet w ciazy. Jedyne pozytywne w tym, ze nie czesto choruje i mam taki charakter, ze raczej przeczekam a lykam jedynie w ostatecznosci. A co do reszty to mysle, ze prawidlowa ciaza tak naprawde niewiele zmienia a wymaga jedynie pewnej ostroznosci.

Poleć forum