reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze pytania- odpowiedzi- RADY:)!

Rusia

DORKA:)czerwiec06lipiec10
Dołączył(a)
7 Kwiecień 2005
Postów
12 956
Miasto
PL/UK
Ja przygotowałam sobie liste pytań w głowie,(ktore mam również zamiar zadać gin:) bo mam watpliwosci odnosnie kilku spraw:) m.in.:
- Czy moge farbować wlosy, rozjaśniac pasemka itd... w pierwszym trymestrze ciazy?
- Pic słabiutenką kawkę z mlekiem (pół na pół) na czczo?:/
- Grac w tenisa?
- Jexdzic na rowrku stacjonarnym?
- Mys okna, wieszać firany, wykonywac czynnosci- frasjące- w uniesionymi rekoma(gdzies obiło mi sie o uszy, ze nie- i sama nie wiem?
- i ..Na urodziny mam obiecanego szynszyla- jednak teraz mam wątpliwosci, czy moge takiego zwierzaka sobie zprawic?:)
Pytań jest jeszcze wiecej, ale na wiekszosc mozna znaleźc odpowiedz ..m.in. tu na BB:).. ::) ::)
Moze pytania tendencyjne..no, ale...:)- mam wątpliwośći i moze która z Was zna odpowiedzi?:)
Pozdrawiam:)!
 
reklama
mama mojej przyszlej szwagierki pila w ciazy niesamowite ilosci kawy, pracowala w karetce pogotowia i pisala prace doktorska ;D
dziewczynka urodzila sie jak najbardziej zdrowa........tylko jest lekko uzalezniona od kawy :p hehe

ale wszystko jest sprawa indywidualna, na pewno jak cos nas zmeczy, zle sie poczujemy to trzeba odpoczywac, polezec troszeczke, a najgorzej ze wszystkiego dziala stres. Na poczatku ciazy bylam poza domem.....co prawda u rodzicow, ale czulam sie fatalnie, a odkad jestem u siebie.......o niebo lepiej!

Moj gin powiedzial, ze wolno robic wlasciwie wszystko, ale np dentysta rzeczywiscie wspominal o tym, zebym nie wieszala prania ::) i powiedzial, ze w pierwszym trymestrze nie wolno zdejmowac kamienia z zebow, ale znieczulenia wolno stosowac(mialam leczenie kanalowe) i zabki nalezy koniecznie wyleczyc jak najszybciej!

farbowanie wlosow, cytat z poradnika przyszlych rodzicow polecanego przez polskie towarzystwo ginekologiczne:
Mozesz korzystac z uslug fryzjera. Poinformuj jednak, ze jestes w ciazy i stosuj wylacznie lagodne preparaty z atestem.

sport,(to samo zrodlo)
Gdy ciaza przebiega prawidlowo, a Ty masz odpowiednia kondycje, mozesz uprawiac ulubiony sport-oczywiscie nie wyczynowo. Powinnas zrezygnowac jednak z takiej aktywnosci fizycznej, ktora wiaze sie z naglymi przyspieszeniami, podskokami, duzym wysilkiem, wibracjami oraz duza mozliwoscia urazow. Tak wiec odradzamy jazde konna, skoki, podnoszenie ciezarow i gry zespolowe. Nie zalecamy jazdy rowerem szczegolnie w zaawansowanej ciazy. Natomiast godne polecenia jest plywanie.
 
wydaje mi sie że chyba możesz farbować, ale pewna nie jestem...
A ja mam przede wszystkim pytanie - też może oczywiste, czy mogę brać tabletki na gardło do ssania - pracuję głosem i czasami po paru godzinach bez nich ani rusz...
Czasami też by się przydało coś na zgagę, odbijanie się- do ssania - jakieś manti czy coś - jeszcze nie brałam ale też zapytam czy mogę...
No i o basen - w sumie wiem że ciężarne mogą a nawet powinny pływać ale chodzi mi raczej o czystość wody na basenie - co szczerze lekarz o tym myśli :)

O tym podnoszeniu rąk tez słyszałam że się niepowinno - koleżanka w pracy opowiadała mi, że weszla kiedyś na stół żeby otworzyć wysokie okno i coś ją strasznie w brzuchu jakby "pociągneło" - nic się nie stało ale nieźle się przestraszyła...
 
hihi - pisałam zanim jeszcze Agatatje napisała :) Mi też ciężko zrezygnować z jednej malusiej kawki dziennie po prostu dlatego że mam strasznie niskie ciśnienie i czasem w pracy by się skończyło chyba zaśnięciem z nosem na biurku ;) A pracę doktorską też piszę...a raczej powinnam bo mam totalny syndrom amotywacyjny ::)
 
basiu na tabletkach na gardlo zawsze pisza czy wolno je brac w ciazy...........mnie bolalo to w aptece dostalam jakies homeopatyczne. Najgorsze, ze mnie czasem glowa boli mocno i jedyne co mi pomaga to nurofen, a tego pod zadnym pozorem nie wolno brac :(
 
Jeśli chodzi o leki- nie mam bladego pojęcia co wolno, a czego nie..hmm
Koniki- to nawet nie pytalam, bo wiem, ze z tego muszę zrezygnowac. Kolo mnie jest stadnina koni..ba kilka..i uwielbiam jeździć na koniu. Maż zastanawial sie nad kupnem dla mnie, ale , zę zaczęlismy myslec o dzidziusiu to zeszło to na dalszy plan.
Z ta kawa to mnie uspokoiłyście:)Nie potrafie z niej zrezygnowac...takiej pyszniutkiej rano:)
Basiu- fajowo "widziec doktorowa mamusię".
Ja marzę by isc na studia dr od paxdziernika przyszłego roku, ale nie wiem, czy dam radę z dzidziusiem. Od zawsze było to moje marzenie..tylko nie wiem, czy w czasie sie to nie przesunie. Póki co zobaczymy jak pojdzie obrona mgr(w czerwcu:):):), która nie wiem, czy nie bedę musiała przekładać... Mam pytanie- ile zaoczne(orientacyjnie) teraz kosztują?
 
Moje kosztują 1600 za semestr więc 3200 za rok...ale pewnie inne są droższe - tylko że my tak naprawdę nic za to nie dostajemy - śladowe ilości zajęć, trzeba na nie jeździć, ale nic sensownego, w sumie zupełnie praca indywidualna - a to mi jeszcze utrudnia bo ciezko sie mobilizować...Rusałko - nie przejmuj się - młoda jesteś, jak nie w 2006 na doktoranckie to później :) zresztą zależy jak wyglądają - bo u mnie jak mówię - praca indywidualna więc teoretycznie dzidziuś nie powinien przeszkadzać, tylko ta mobilizacja samodzielna strasznie trudna i brak czasu :(
 
Rusałko co do kawy wyczytałam (mam takie specjalne wydanie claudii dotyczące tylko ciąży)
że jeśli nie masz nadciśnienia możesz wypić filiżankę kawy z mleczkiem. specjaliści
twierdzą że wypijanie powyżej czterech kaw na dobe podnosi ryzyko wystąpienia przedwczesnego porodu
i niskiego cięźaru noworodka.
co do tenisa wyczytałam że mogą mamy które wcześniej uprawiały te sporty (np. były zawodniczkami)
w wersji rekreacyjnej bez dużego wysiłku z wyjątkiem ostatniego trymestru ale oto pewnie
i tak zapytałabym też lekarza bo wydaje mi się że to kwestia indywidualna.
jeśli chodzi o rower to piszą żeby nie jeździć więcej niż 15-20 minut przez pierwsze dwa trymestry
o sprzątaniu natomiast piszą:
jeśli myjesz podłogę używaj szczotki na odpowiednio długim kiju aby sie nie schylać
gdy podnosisz coś z podłogi pamiętaj by przykucnąć na szeroko rozstawionych nogach (nie pochylaj się do przodu i nie
zginaj kręgosłupa)
podczas sprzątania rurę odkurzacza trzymaj tak aby plecy były wyprostowane
nie przenoś ciężkich przedmiotów
nie myj okien nie wieszaj firanek nie układaj rzeczy na najwyższych półkach -może to sprzyjać pojawieniu się
pezwdwczesnych skurczów
niestety Rusałko na temat farbowania włosów nie znalazłam żadnej wzmianki
 
reklama
Ja sobie tez kilka dni temu przejrzalam domowa apteczke i nie mam ani jedneko leku, ktory bylby dozwolony dla kobiet w ciazy. Jedyne pozytywne w tym, ze nie czesto choruje i mam taki charakter, ze raczej przeczekam a lykam jedynie w ostatecznosci. A co do reszty to mysle, ze prawidlowa ciaza tak naprawde niewiele zmienia a wymaga jedynie pewnej ostroznosci.
 
Do góry