reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze samopoczucie, nasze dolegliwości

ja tez sie 8 pozbylam. Stomatolog powiedzial mi ze te zeby wogole nie spelniaja swojej roli tylko przeszkadzaja, szybko sie psuja bo trudne jest je wyczyscic. Ja przed zafasolkowaniem bylam na kontroli to jest ok z zabkami. Jak wejde w 2 trymestr to sie przejde skontrolowac jeszcze raz.

A mnie dzisiaj dopadly okropne mdlosci z wymiotami. A wczoraj bylo tak super. Ale sniadanko sobie zjadlam.

U nas taki skwar ze z domu najchetniej by sie nie wychodzilo. Do tego ta alergia okropna.
 
reklama
ja sie swoich na szczęście pozbyłam, ale to były dwa tygodnie z życia wyjęte (jeden przy jednym zębie i drugi przy drugim). Po usunięciu drugiego wylądowałam w szpitalu i nie miałam czucia w po prawej stronie ust, brody i policzka przez pół roku, bo pan doktor uszkodził mi nerwy i usunął ząbek z kawałkiem żuchwy:)

Ale na szczęście nie muszę sie już tera męczyć:)

A co do objawów ciążowych, to nadal bym tylko spała, spała i spała.

Nie strasz :-p.
Moje 8 były całe przez jakieś 8 lat, potem trzeba było je podłatać, ale nawet nie wiem czy wszystkie. Pozostałe są ładnie ułożone, uzywam ich przy gryzieniu i zawsze przydadzą soę do podczepienie za nie sztucznej szczęki :-p. Ale ta jedna to sie wyrodziła, najbardziej krzywy ząb, jedyny bolacy i połamany. A usuwać nie chcę za bardzo, bo u mnie w rodzinie 8 uwielbiaja przyrastać do żuchwy, i trzeba je dłutkiem stukpuk.
 
Ja niestety wysiadam juz psychicznie. Atopowe zapalenie skóry dalo mi tak popalic, ze mialam wyjscie-smarowac sie mascia ze sterydem, albo isc do szpitala i dostawac antybiotyki i sterydy.Bylam cala czerwona na twarzy, dekoldzie, piersiach, rekach i brzuchu i do tego zaczynalo sie zakażenie skóry-na skórze mialam bąbelki z ropą w srodku- koszmar. Lekarz przepisal mi hydrokortyzon w masci 1% i jestem juz prawie zdrowa. Niestety od wczoraj mam zapalenie ucha.Objawy ciążowe to przy tym pikus. Jestem tym wszystkim tak opslabiona, ze ledwo moge wstac z łóżka. Mam nadzieje, ze bedzie juz tylko lepiej.

Celinka83 ja też jestem alergikiem, mam to samo co Ty, powiedz mi w czym się myjesz. Ja od dłuższego czasu myję się oilatum lub balneum intensiv natomist twarz myję AA żel do mycia twarzy do tego spryskuje twarz wodą termalną vichy, natomiast smaruje się Lipobazą i "odpukać" jak narazie nie mam problemu. Mam jedynie problemy z dłońmi, ale raz na jakiś czas smaruje maścią Locoid Lipocrem- może być używana w ciąży. Napisz mi jak się teraz czujesz.
Co do zapalenia ucha weź namocz wacik w olejku kamforowym i włóż do ucha. Mnie pomogło. Byłam jaiś czas, chora dopadły mnie zatoki i zapalenie ucha. A skończyło się na kaszlu, już mnie dobija ten kaszel i denerwuje:wściekła/y:
 
Witam:-)
Jestem nową forumowiczką :-))
Wczoraj dowiedziałam się, że moja fasolka ma 7 tygodni:-)
Mdłości jak na razie omijają mnie z daleka, jedyne co mnie drażni to częste bóle w jajnikach :-(
 
Ostatnia edycja:
Witam Cię Asiunia27, twoje jajniki bardzo ciężko teraz pracują. Więc maja prawo boleć, nie martw się tym. To jak najbardziej normalne. Pozdrawiam
 
U mnie z objawów: bóle w podbrzuszu i pierwsze zachcianki (sałatka grecka z fetą lub coś z mozzarellą, ogórki małosolne i lody Magnum- to ostatnie miałam też w 1 ciąży;-)) Wymiotów, ani mdłości na razie brak.

Co do ósemek to ja mam cholerne kłopoty. Dolne wyszły normalnie, ale górne są nadal w dziąsłach i tak raz na kilka miesięcy wychodzą boląc strasznie. Byłam u dentysty, ta pow,że muszę mieć zabieg usunięcia ich, bo same już nie wyjdą, a napierają na całą szczękę i zęby są ściśnięte.Koszmar!!!!:baffled::crazy:
 
A ja miałam mdłości przez ostatnie 2 tygodnie a teraz ustąpiły!
Kasiunka sałatka grecka - uwielbiałam jakies tydzien temu teraz nie moge patrzec!
Miałam tez bole podbrzusza ale juz nie mam odkad biore Luteine!
Ale powiedzcie mogą tak te mdłosci ustapic?? Martwie sie ..to moja 1 ciaza:tak:
Jestem ok w 5-6 tyg. Usg bede miała 14.06
 
Nie strasz :-p.
Moje 8 były całe przez jakieś 8 lat, potem trzeba było je podłatać, ale nawet nie wiem czy wszystkie. Pozostałe są ładnie ułożone, uzywam ich przy gryzieniu i zawsze przydadzą soę do podczepienie za nie sztucznej szczęki :-p. Ale ta jedna to sie wyrodziła, najbardziej krzywy ząb, jedyny bolacy i połamany. A usuwać nie chcę za bardzo, bo u mnie w rodzinie 8 uwielbiaja przyrastać do żuchwy, i trzeba je dłutkiem stukpuk.

Bardzo przepraszam, nie chciałam straszyć:)

A ja dziś w paskudnym nastroju, krwawiłam troszkę, w sumie odrobinkę, ale popanikować zawsze można, ech
 
Emiliam do tej pory myłam ciało Emolium, kilka dni temu kupilam sobie zel Atopra. Twarz myje Cetaphilem. W ciało wcieram balsam LaRoche Lipikar- dosyc drogi, ale swietny i wydajny, do twarzy krem Avene Cold Cream. Oprocz tego wszytkie emolienty typu Lipobaza, no i dermatolog przepisal mi 1% maść z hydrokortyzonem.No i kąpiel w Oilatum.

Jeszcze od 2 dni mam gorączke... na razie maksymalnie mialam 38st., wiec nie panikuje. Zapalenie ucha chyba zaczyna przechodzic,wiec mam nadzieje, ze goraczka tez ustapi. Do tej pory przy zapaleniach ucha mialam nawet 40st. gorączki.
 
reklama
Witam kobietki!
Co można używać na ukąszenie robactwa? Czytałam ulotkę Fenistilu i tam jak byk pisze, że nie wolno w ciąży. Staram się nie drapać, ale to tak swędzi... Coś poradzicie?
 
Do góry