reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze samopoczucie, nasze dolegliwości

reklama
Z tygodniami to z tego co pamiętam (a nie chce mi się teraz sprawdzać) to ginekolog podaje że to 8 (czyli 8 i 1, 2, 3 itd dni) a kalendarzyk, ze zaczęłaś 9 (no bo skończyłaś już 8 pełnych i lecisz do dkonczenia 9 pełnych, to jak z latami, w urodziny masz ujuż 26 lat za sobą, czyli je konczysz i zaczynasz 27 rok zycia :-) ).
 
tak wlasnie lekarz liczy tygodnie ciazy. ja jestem teraz w 8 tyg.
No popatrz, termin masz na tydzień później, a obie jesteśmy w ósmym @@ już nic nie rozumiem z tego lekarskiego liczenia

Swoją drogą, nie uważacie, że naturalniej i chyba nawet bardziej po polsku byłoby mówić "skończyłam ósmy tydzień", bo "jestem w ósmym" to brzmi jak "jestem w trakcie ósmego", a faktycznie znaczy "jestem w trakcie dziewiątego"? Dla mnie tak by było logicznie, stąd na początku nie mogłam się połapać :) Zwłaszcza, że kalkulatorki internetowe właśnie tak liczą :)

Przy okazji przeczytałam sobie cały wątek o ustalaniu, jak liczyć miesiąc i aż się zdziwiłam, że tak mało wątpliwości pojawia się z rzeczą bardziej podstawową - jak liczyć tydzień :) Ale teraz już wiem - lekarze liczą skończone tygodnie, a my i Internet zazwyczaj trwające. I wszystko jasne :)
 
Dziewczyny ja tez nie moge dojsc z tymi tygodniami. Miesiaczke mialam 11.04, owu 28-29.04. Termin mam wg USG na 21.01, a wg miesiaczki( lekarza) na 18.01. Ja sobie wyliczylam na 22.01, bo zawsze owu mialam kilka dni pozniej, niz standardowe cykle. W kazdym razie na dzisiejszej wizycie w karcie ciązy lekarz wpisal mi 8t5d, wg USG mam 7t6d. Wg mnie jutro zaczynam 8 tydzien ( wg USG) i tak kazdemu mowie.....
Strasznie pokrecilam :-D
 
Ja tez juz nic nie wiem z tymi tygodniami ciazy..
Ja ostatnią @ miałam 14.04 a owu ok.30.04-01.05 i ostatnio jak byłam u gin to powiedziała mi ze jestem teraz by było 6 tygodniu!!a wg OM mam juz prawie 8 tydzień.. Zgodnie z kalkulatorem TP mam na 21.01 ale mysle ze po USG wszystko sie wyjasni i na pewno ta date z USG bede brała pod uwagę bo miałam nieregularne cykle 30-38 dniowe..
Czekam cierpliwie na 14.06 bo wtedy mam pierwsze usg:tak:
Cieszę sie ze jest nas coaraz więcej Styczniówek!!
Ja zawsze chciałam byc styczniówką!! staralismy sie z mezem pol roku :tak:
 
Dziewczyny próbowałam się juz dowiedzieć, ale nikt mi nie odpisał. Co można uznać za plamienie? Czy ciemnożółtą wydzielinę uznajemy już za plamienie i powinnam poinformować lekarza, czy nie? Jutro mam usg, poprzednio lekarz nic nie widział, jestem 4 tygodnie po poczęciu i w siódmym tygodniu ciąży, ciekawe czy będzie widać.
 
Dziewczyny próbowałam się juz dowiedzieć, ale nikt mi nie odpisał. Co można uznać za plamienie? Czy ciemnożółtą wydzielinę uznajemy już za plamienie i powinnam poinformować lekarza, czy nie? Jutro mam usg, poprzednio lekarz nic nie widział, jestem 4 tygodnie po poczęciu i w siódmym tygodniu ciąży, ciekawe czy będzie widać.
Ciemnożółta to raczej nie plamienie, tylko upławy, ale zawsze trzeba powiedzieć lekarzowi, bo nie wiadomo, co to i skąd się wzięło.

Co do USG to ja miałam w 7 tygodniu i było już widać zarodek (2 cm) i mocno słychać serduszko :)
 
Dziewczyny jak ja wam zazdroszcze że nie macie mdłości i wymiotów!
Ja już kolejny poranek spędzam w łazience. Wymiotuje wszystko co tylko zjema nawet jak nie zjem to wymiotuje!
Nie mam przez to apetytu, bo kto by chciał coś zjeść a za chwile wszystko zwrócić :baffled:
A jak popołudniu przejdzie czasami to jestem tak głodna, że co godzine mnie ssie w żoładku i musze coś zjeść.
Tylko schudłam przez to wszystko!:no:
 
reklama
Klaudia, nei martw się! To całkiem normalne. I dużo kobiet chudnie na początku ciaży, to nie odbije się na dziecku :) Poczekaj, za jakiś miesiąc będziesz wcinać wszystko (znaczy, fazami ;) co Ci się nawinie pod rękę.
 
Do góry