reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze samopoczucie, nasze dolegliwości

emiliam82

Entuzjast(k)a
Dołączył(a)
17 Maj 2008
Postów
606
Miasto
Derby/ UK
Witam wszystkie mamusie. Pozwoliłam sobie założyć taki wątek, abyśmy dzieląc się doświadczeniami i nie tylko mogły sobie wzajemnie pomóc. Napewno wiele z nas jest w ciąży poraz pierwszy i czesto zadaje sobie pytanie czy wszystko w porządku, czy to normalne itd.
Jestem w 7 tc , czuje kłucie w podbrzuszu i po bokach, nie wiem czy to normalne. Często kłuje mnie jak jestem wyprostona lub leże na wznak.Czasami także boli mnie brzuch i nie wiem czego to jest wynik. Mam także problemy żołądkowe, tzn.wzdęcia.
Może któraś z was będzie umiała mi pomóc, bądź czuje się podobnie i wie od czego to jest zależne. Nie mieszkam w Polsce więc do ginekologa też nie mogę pomaszerować. Natomiast wizytę u położnej mam na 27 czerwca, niestety tak jest w anglii. Nie jestem w stanie tego zmienić. Boję się, bo to moja pierwsza ciąża i czuje taką bezsilność. Z góry dziękuje za odpowiedzi.
 
reklama
To moja 2 ciążą, na dodatek niecały rok po końcu poprzedniej, ale też się gubię. Nie pamietam już czy bolało w ten sposób, czy ciągnęo tak czy inaczej :-/. A samopoczucie mam dziś koszmarne.

Brzuch boli od rozciągania się wszystkiego w środku. Mnie dziś też boli.
 
Ja niestety wysiadam juz psychicznie. Atopowe zapalenie skóry dalo mi tak popalic, ze mialam wyjscie-smarowac sie mascia ze sterydem, albo isc do szpitala i dostawac antybiotyki i sterydy.Bylam cala czerwona na twarzy, dekoldzie, piersiach, rekach i brzuchu i do tego zaczynalo sie zakażenie skóry-na skórze mialam bąbelki z ropą w srodku- koszmar. Lekarz przepisal mi hydrokortyzon w masci 1% i jestem juz prawie zdrowa. Niestety od wczoraj mam zapalenie ucha.Objawy ciążowe to przy tym pikus. Jestem tym wszystkim tak opslabiona, ze ledwo moge wstac z łóżka. Mam nadzieje, ze bedzie juz tylko lepiej.
 
Będzie lepiej, teraz organizm jest słaby, nagle mu się sytuacja zmieniła, pojawiła się nowość, musi się przywyczaić.
Bardzo Ci współczuje.

A u mnie z objawów poza ciążowcyh to ból zęba, no mam dość tej parszywej 8, nie miała kiedy zrobić się taka nadwrażliwa, tylko teraz :wściekła/y:. Stosuję pastę i jest troche lepiej, ale jak tylko się zapomnę i wypiję cos gorącego, to mam kilka godzin przerąbanych. Do chorób dla mnie najgorszych, obok wysypki i rozstroju żołądka dokładam ból zęba.
 
Hej!
To skoro możemy się pożalić to jeszcze dodam od siebie - od soboty coś na kształt zapalenia mięśnia przy żuchwie. Nie mogę otworzyć szczęki do końca ani obrócić głowy w lewo. Od wczoraj męczy mnie też ból głowy i wymioty. A wejście na drugie piętro do domku kończy się małym kołataniem serca. Wzięłam dziś zwolnienie do końca tygodnia, ale poprosiłam bez adnotacji o ciąży. A niech stracę te 20%, ale nie chcę by babiszony mnie obgadywały, że sobie wakacje przez dziecko robię. Co prawda u nas już 4 panie (o których wiem) są w ciąży i nie wrócą od września. Tak więc dyrekcja będzie mieć nie lada problem :baffled:
 
A u mnie z objawów poza ciążowcyh to ból zęba, no mam dość tej parszywej 8, nie miała kiedy zrobić się taka nadwrażliwa, tylko teraz :wściekła/y:. Stosuję pastę i jest troche lepiej, ale jak tylko się zapomnę i wypiję cos gorącego, to mam kilka godzin przerąbanych. Do chorób dla mnie najgorszych, obok wysypki i rozstroju żołądka dokładam ból zęba.
Nie chcę Cię straszyć, ale ja przez ósemkę miałam 1/3 ciąży przerąbaną. W 26 t.c. wylądowałam w szpitalu ze skurczami. Dzień później nie mogłam otworzyć szczęki. 2 razy antybiotyk. Przez tydzień mogłam tylko pić. Schudłam 2 kg. Do końca ciąży, do 38 t.c. na podtrzymaniu. Miałam infekcję wewnątrzmaciczną przez tego cholernego zęba.
 
U mnie ząb jest pod kontrolą, problemy zaczęły się przed ciążą, a jak zafasolkowałam to ona znów się odezwała. No i okazało się, że odsłoniła się szyjka, która jest nadwrażliwa. Myję teraz specjalna pastą i jest troche lepiej. A dodatkowo to wszystkie zeby w tym samym czasie stały się troszkę nadwrażliwe, ale ona najbardziej :-/. Jak po porodzie się nie uspokoi to się jej pozbędę, jak rosła blokowała mi szczękę,potem okazała się krzywa na maxa i jako jedyna miała porządką dziurę (nawet się ułamała). Jak się jej u mnie w szczęce nie podoba to fora ze dwora! Nikt nie powiedział, że musze mieć 32 zęby.
 
reklama
Też tak sobie obiecywałam i jeszcze się jej nie pozbyłam:no:


ja sie swoich na szczęście pozbyłam, ale to były dwa tygodnie z życia wyjęte (jeden przy jednym zębie i drugi przy drugim). Po usunięciu drugiego wylądowałam w szpitalu i nie miałam czucia w po prawej stronie ust, brody i policzka przez pół roku, bo pan doktor uszkodził mi nerwy i usunął ząbek z kawałkiem żuchwy:)

Ale na szczęście nie muszę sie już tera męczyć:)

A co do objawów ciążowych, to nadal bym tylko spała, spała i spała.
 
Do góry