reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

nasze sierpniowe maluszki (rozwój, opieka..itp) :)

evelina - to u mojej córeczki jest identyczny objaw i tez kikut odpadł w 4 dniu.
Przedwczoraj była u mnie położna i powiedziała mi że mam dokładnie wymywać 2 razy dziennie te strupki krwi tak żeby pepuszek był czysty aby własnie nie zostawała tam zaschnieta krew i że mam sie nie bac bo napewno nic złego się nie dzieje. Kazała tez po przemyciu wkropic z 1 lub 2 kropelki i o dziwno nie 70% spirytysu tylko zwykłego czystego bo ona twierdzi ze wiekszosc lekarzy proponuje stosowanie 70% spirytusu dlatego zeby uchronic przed poparzeniem skóry w razie wylania sie na brzuszek.
 
reklama
Jak już tu jestem to spytam was czy waszym maluszkom łuszczy sie naskórek bo mojej małej od 3 dni złuszcza sie na klatce piersiowej i w zgieciach rąk i nóg niewiem czy to normalny objaw czy mała ma przesuszoną skórę ? Dodam że oliwkuję jej te miejsca ale zabradzo nie widac poprawy.
 
Edyta,mojej córci skóra też sie łuszczy w wielu miejscach,lekarz powiedzial,ze to normalne i wiele noworodków tak ma,przejdzie niebawem,ja też smaruje ją oliwką
 
Jeśli mogę coś poradzić, na te łuszczące skórki waszych maluszków - spróbujcie dodać do kąpieli płynu Oilatum (do kupienia w aptece). Oliwka jest skutecznym "nawilżaczem" tylko wtedy, kiedy smarujecie mokre ciałko. Na osuszoną ręcznikiem skórę działa wręcz odwrotnie. Natomiast Oilatum świetnie natłuści skórę i pokryje ochronną powłoczką. Pozdrawiam!
 
Hej dziewczynki :-)
U nas na razie kikut pępka nie odpadł ale tak go maltretuje ze mu już niewiele zostało do odpadnięcia ;-)

Co do suchej skórki..... mój Maciuś ma od urodzenia baaaardzo suchą skórke :-( w szpitalu smarowali go parafiną ale to niewiele dało. Jak wychodziłam z nim do domku to dosłownie wyglądał jak jaszczurka tak mu sie łuszczyła skórka :wściekła/y: odchodziła płatami na całym ciele. Zakupiliśmy z mężem płyn do kąpieli oilatum i dosłownie z godziny na godzine widać poprawe! :-) położna środowiskowa, która nas odwiedziła potwierdziła opinię pediatry żeby poza oilatum już nic nie używać! :tak: my zastosowalkiśmy sie do tej rady i używamy tylko oilatum do kąpieli i mały ma teraz śliczną skórke :-D wszystko sie unormowało dosłownie w 2-3 dni :tak::-):happy:
 
Dzieki Edytka za odpowiedz.
Co do luszczenia sie naskorka, to Oliver zrzuca skore jak waz. Ja uzywam do smarowania olivki z migdalow wlasnie na mokre cialko i pomaga super. Pediatra powiedzial mi, ze tak maja noworodki.
Ja dzisiaj padnieta, bo maly bardzo zle spal w nocy. Mecza go gazy. Rano zrobll tako kupe, ze nie wiem gdzie sie mu o miesci.
 
CO do skóry to u noworodków, zwłaszcza wcześniej urodzonych to normalne.Uli też mocno się łuszczyła, kąpię ją w Oilatum tylko i teraz jest już super.

W pępku pod strupkiem zrobił jej się ziarniak (ropa się zebrała) byliśmy na lapisowaniu w piątek i teraz jest już prawie wygojone. jeszcze kontrola jutro.

Mała żre jak koń, non-stop by na cycku wisiała, no i są efekty: w dwa tygodnie przybrała 700g! Tłuściutka się już nieźle zrobiła.
A w nocy też potrafi jeść co chwilę, ale nie zawsze, czasami spi po 4 h.
 
dziewczyny,martwie sie bo moj maly strasznie malo je,tylko by spal i spal :(
ciezko go dobudzic na jedzonko,w klinice jadl co 3 godziny ale tez byl budzony,teraz w domu dramt bo on nie chce sie budzic wcale :no:
za to jak czuje pod nosem butle w herbatka hippa to jak sie przyssa to na amen.tak sobie mylsle,ze to moze przez te upaly ,ze bardziej chce pic a o jedzeniu zapomina ..
jak jest u Was?
 
reklama
dziewczyny,martwie sie bo moj maly strasznie malo je,tylko by spal i spal :(
ciezko go dobudzic na jedzonko,w klinice jadl co 3 godziny ale tez byl budzony,teraz w domu dramt bo on nie chce sie budzic wcale :no:
za to jak czuje pod nosem butle w herbatka hippa to jak sie przyssa to na amen.tak sobie mylsle,ze to moze przez te upaly ,ze bardziej chce pic a o jedzeniu zapomina ..
jak jest u Was?
 
Do góry