reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

nasze sierpniowe maluszki (rozwój, opieka..itp) :)

dziewczyny,martwie sie bo moj maly strasznie malo je,tylko by spal i spal :(
ciezko go dobudzic na jedzonko,w klinice jadl co 3 godziny ale tez byl budzony,teraz w domu dramt bo on nie chce sie budzic wcale :no:
za to jak czuje pod nosem butle w herbatka hippa to jak sie przyssa to na amen.tak sobie mylsle,ze to moze przez te upaly ,ze bardziej chce pic a o jedzeniu zapomina ..
jak jest u Was?
 
reklama
Monia a czemu ty dajesz herbatke hippa małemu? bo są upały? przecież jeśli karmisz piersią to twój pokarm w zupełności mu wystarczy! :tak:
Mój Maciuś też na początku tylko spał nawet po 6h i musiałam go wybudzać na karmienie ale od 2 dni mu sie to zmieniło i jadłby non stop i bardzo mało śpi. Takze nie denerwuj sie i poczekaj cierpliwie moze sie to zmieni :-)
 
rybkamonia - Raabit ma racje herbatke podaje sie dziecku w ostatecznosci np gdy boli brzuszek pamietaj że kazde dodatkowe dokarmianie powoduje też ze tobie moze produkowac sie mniej pokarmu a i mały jak widzisz juz sie przyzwyczaił do herbatki. Moja mała tez śpi bardzo duzo w ciagu dnia ma nieraz z 2 godziny czówania a tak potrafi spac nawet do 4-5 h ale jak już się budzi potrafi opróznic obydwie piersi. Nieraz ja wybudzam gdy czuje ze mam przepełnione persi ciezko tez ja wybudzic ale w koncu sie udaje :)
Przystawiaj małego jak najczęsciej do piersi i zrezygnuj z herbatki:)
 
Rybkamonia dziękuje za wiadomość na priv ale nie rozumiem dlaczego zgłosiłaś moją wypowiedź skierowaną do ciebie administratorowi BB jako naruszenie regulaminu? :szok::wściekła/y: troche to nie w porządku! :-( bo przez ciebie dostałam ostrzeżenie a nawet nie wiem za co? :baffled:

W każdym razie chicałam tylko dodać do mojej poprzedniej wypowiedzi, że nam w szkole rodzenia mówili, że jeśli dziecko ma problemy z kolkami, bólem brzuszka czy zaparciami to mama powinna napić sie takiej herbatki (np. hipp) a nie podawać jej dziecku. Zresztą to samo pisała kiedyś Naur, że piła herbatke hipp ułatwiającą trawienie ale nie podawało jej Julce. Każda z nas robi jednak to co uważa za stosowne.

Ja sama mam problemy z pokarmem, bo mam go bardzo mało i Maciek jest dokarmiany Bebiko1 HA ale pediatra mówiła żeby niczym innym go nie dopajać i ja sie do tego stosuje.
 
raabit,uważaj na bebiko,słyszałam,ze bardzo tuczy,nie wiem czy to prawda.Poza tym pani doktor,do której chodze z moją córcią za każdym razem na wizycie mowi,ze jesli dziecko jest dokarmiane sztucznym pokarmem,to trzeba go dodatkowo dopajać.Jesli karmi sie tylko naturalnie,to dopajać nie trzeba.
Jeśli raabit zależy Ci na pokarmie,to polecam herbatke na laktacje hipp,pozdrawiam
 
Syska dziękuje za odpowiedż :tak: wiem, że jak sie karmi tylko sztucznym to należy maluszka dopajać. Ja jednak karmie swoim pokarmem i dokarmiam sztucznym i mi mówiła lekarka ze w tej sytuacji nie ma sensu już niczego dodatkowego podawać:tak:

Na laktacji baaaaaaardzo mi zależy dlatego pije "środek mlekopędny" Herbapol. W kilku aptekach dowiedziałam sie ze jest o niebo lepszy niż te wszystkie herabtki laktacyjne np hipp. Faktycznie zauważyłam znaczną poprawe w ilości mojego mleka :tak: położna srodowiskowa tez polecała mi ten środek :-)

Dziewczyny czy wasze pociechy też mają czkawke po jedzeniu? :baffled:
 
Rybka Raabit ma zupełną rację. Nie dopajaj maluszka, bo to niepotrzebne gdy karmi się cyckiem, tylko czesciej przystawiaj. A ze spaniem, to musisz wybudzać, max co 4h, najlepiej przewijaj przed karmieniem i zostaw malca gołego na chwilkę albo go rozbierz i ubierz, to dobrze wybudza.

Raabit oczywiście że miewa czkawki, zazwyczaj jak sie przeje a potem odbeknie i uleje to sobie poczka. To normalne. :-)
A próbowałaś zwiększać laktację odciągaczem? żeby cycki czesciej wydoić?

My już po kontroli pępka, zagojony, tylko jest mała przepuklina, ale Julka też miała i to nie jest problem.
 
Raabit moja mała też ma czkawke i to czasami bardzo długą po jedzeniu ale zazwyczaj tak jak pisze Naur po odbiciu. Pytałam położnej mowiła ze to nic groźnego poprostu to reakcja układu pokarmowego ktory jeszcze nie jest dostatecznie rozwiniety. W razie bardzo meczacej czkawki kazała dostawic do piersi no w twoim przypadku musiałabys podac małemu butelkę ale tylko z odrobiną pokarmu bo czasami wystarczą dwa , trzy pociagniecia i czkawka mija :-)
 
Naur to dobrze że z tą czkawką jest normalne bo mój mały ma ją bardzo często po jedzeniu i trwa dosyć długo :tak:
Co do laktacji to oczywiście używam laktatora zeby pobudzić laktacje :-) wybrałam ręczny avent isis i jestem z niego bardzo zadowolona :-D Myśle że problem laktacyjny mam przez to że bardzo późno dostałam małego po cc bo nikt nie był zainteresowany żeby mi go od razu dać (może dlatego że urodziłam o 1.25 w nocy?)
Potem znowu był dokarmiony sztucznym mlekiem więc ja już w szpitalu miałam mało pokarmu :-( no trudno walcze jednak o każdą kropelke i widze, że efekty są :-)
 
reklama
ja potwierdzam wypowiedzi dzwiewczyn ze nie powinno sie dopajac jak sie karmi piersia.to samo powiedziala pani pediatra,bo podajac dziecku herbatke rowniez zapycha sie mu brzuszek i pozniej nie chce jesc bo nie czuje glodu.
 
Do góry