reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

nasze sierpniowe maluszki (rozwój, opieka..itp) :)

My idziemy dzisiaj po południu, od 15.30 są drzwi otwarte. Wiki juz od dłuzszego czasu wszsytkim mówi, że idzie do przedszkola bo siusia na ubikację i się sama ubiera.:tak: Mam tylko nadzieje, że nas przyjmą:baffled:
Wczoraj mój mąż wziął ją jeszcze raz na spacer po południu (w zasadzie to pod wieczór). Wrócili o 18.30, a chwile po 19 Wiki zasnęła przy kolacji, oglądając dobranocki:szok: Jeszcze mi się nie zdarzyło, aby tak wcześnie zasnęła.:baffled: Nie mogliśmy jej dobudzić, bo się przekręcała i dalej spała. Przebrałam ja więc w piżamkę, umyłam buźke gąbką i położyłam do jej łóżka. Spała do 7 rano:-D
 
reklama
hej Babki :-)

Antylopka no i jak się małej podobało przedszkole??

Kurcze najważniejsze to aby dziecko zaakceptowało no nie? ale powiem Wam, że zawsze to rodzice bardziej przeżywają niż dzieci hmm my już Maćka daliśmy do drugiego przedszkola bo w tym co był do tej pory to jakoś tak mało dzieci było a teraz super!! Mały nie chce do domu wychodzić :szok::szok::szok: tak mu się podoba :-):-) no i teraz nie wiemy czy zmieniać na publiczne czy nie faktem jest że będzie taniej ale czy lepiej dla Maćka?? Papiery złożymy a co będzie później to czas pokaże.

krostki na policzkach Maciuś też ma i nawet ostatnio w poniedziałek jak byliśmy na kontroli bo mały chory to pytałam o to właśnie ale no cóż p.doktor stwierdziła, że może to być od cytrusów, kakao, mleka, pomidorów no i chyba to tyle a w ogóle to najlepiej sprawdzić u alergologa ale skierowania nie dała bo stwierdziła, że nie jest naszym lekarzem :baffled::baffled:

Ewelia co do gierek komputerowych to ja Maćkowi nie włączam kompa. myślę, że ma jeszcze czasu a czasu do tego wynalazku hmm nawet nie umiłaby nic zrobić, ale skoro piszesz, że to może być sposób na "małomówce" to chyba spróbuję, bo mój mały praktycznie nic nie mówi oprócz mama, tata, am i to:-:)-(

mrozik co u Ciebie ?? jeszcze dwupak??
 
Ja jeszcze nie urodziłam, ale już niedługo, na dniach.....:sorry2:
Właśnie siedzę i wcinam Fantazję z czekoladowymi gwiazdkami.

Fajnie ze Waszym dzieciakom spodobały sie te przedszkola. Mam nadzieję ze Filipek też będzie zadowolony. Ale on strasznie sie do ludzi przywiazuje i bardzo lubi żłobkowe ciocie :sorry2:. Będzie miął 2 miesiace przerwy, bo nasz żłobek akurat w lipcu ma przerwę wakacyjna, a nie będę go juz w sierpnu dawała, bo potem z dnia na dzień musiał by ze żłobka do przedszkola przejść i myślę że to by było nie za dobre dla niego.
 
aniulka - Wikunii się bardzo podobało:tak:, a ja byłam mile zaskoczona, bo panie przedszkolanki chętnie ją oprowadzały, pokazywały co gdzie jest, jakie atrackje, gdzie pianino, a gdzie akwarium...:tak: fajnie, że im sie chciało.:-D Potem Wiki poszła się troche pobawic do dzieci, a ja poszłam złozyc dokumenty. Cieszyłabym się, jakby sie doatała do tgeo właśnie przedszkola.
mrozik - dogadzaj sobie póki możesz, mam nadzieje, że później tez bedziesz mogła jeść co lubisz;-)
 
Ja tez powoli myślę o przedszkolu, ale tylko na kilka godzin dziennie, zobaczymy w wakacje, chciałabym, by Kubus miał więcej kontaktu z rówieśnikami i podszkolił język :tak:
mrozik a jak się czujesz wogóle??? Zaczelo się juz "cos" dziać??? Trzymam kciuki, aby poszło szybciutko i bezboleśnie:tak:
aneta ile Tobie zostało???


Słuchajcie, a gdzie reszta mamusiek???????????????????????????? Tak sobie weszłam na wątek z datami urodzin...sporo nas było...co z Wami kobitki????????????????
 
Nata - no własnie chyba z 8 dziewczyn to co najwyzej sie udziela. Szkoda...
A dziać to sie dzieje - bo rozwarcie juz jest, szyjki nie ma prawie wcale, wiec idzie do przodu ;). W sumie to juz 39 zaczynamy więc długo nam sie udało, zważywszy że tabletki już kawał czasu brałam żeby zatrzymać przedwczesne skurcze :). No ale co dziwne czuję sie coraz lepiej. Mam więcej siły, energii - chyba organizm do porodu sie zbiera ;)
 
Mrozik-No to widzę że lada chwila będzie was czworo,zazdroszczę Ci trochę bo mi już ciężko jak nie wiem co.

Nata-Ja mam jeszcze przed sobą 1,5miesiąca.

Byłam złożyć dokumenty do przedszkola no i zostałam namówiona żebym od kwietnia dała Alę na kilka godzin tak na próbę czy sobie poradzi.Przez pierwszy tydzień na jakieś 2 godzinki a potem zobaczymy.Obawiam się trochę bo na 22kwietnia mam termin i nie wiem czy to dla Ali nie za dużo,jednak chcę spróbować może się uda a jak nie to zawsze możemy się wycofać.

Mam jeszcze takie pytanko?Ile kosztują u was przedszkola?
 
Ostatnia edycja:
Aneta - nie wiem czemu, ale ja cały czas myślałam, że będziecie z mrozik równo rodzić, czego teraz już Wam nie życzę:sorry2:
Z przedszkolem na dwie godzinki może byc fajnie - jeśli Ali się spodoba, to myślę, że będziesz miała trochę łatwiej w domu, a ona będzie dowartościowana starsza siostra - i samodzielna:tak:A jeśli jej się nie spodoba, to ja zabierzesz i bedzie Tobie pomagać - podawac pieluszki, kremiki, śpiewać maluszkowi... i tez bedzie zadowolona.
Co do kosztów przedszkola to dokładnie nie wiem - w okolicach 300-360 zł w zależności na jakie zajęcia dodatkowe dziecko uczęszcza. Mi zależy, aby Wikunia chodziła na rytmikę, a na język na pewno jej jeszcze nie poślę. Jak wywieszą liste i bede wiedzieć czy i gdzie się dostała, to wtedy sie zagłębię w szczegóły.
mrozik- daj znac jak się zacznie, będziemy wszystkie trzymac kciuki.
Nata - jeszcze niedawno odzywały sie luxik, Kira, katrins (teraz na pewno się odezwie i napisze że czyta, tylko nie ma czasu pisać:baffled:)wiki, a teraz one tez zamilkły...:zawstydzona/y:
 
reklama
Witajcie sieprniowe mamusie,
ja dawno nie pisałam, ale postaram sie przeczytać mniej więcej co u Was, na razie umieniałam już po ostatniej stronie :-)

Anetko, Mrozik, gratulacje z powodu ciąży i życzę łatwego porodu i wszystkiego dobrego dla waszych rodzinek we czworo :-) Bedzie się działo :tak:

Ja już jestem mamą dwóch córeczek : sierpniowej Diminiki jak wiecie, i Wiktorii z lipca 2009, także we czwórkę jesteśmy już równo 8 m-cy. Jest super, cieszę się bardzo z moich córeczek. Pracy też masa i zupełnie inaczej niż z jednym dzieckiem, nie można się nudzić :-D U nas był bunt starszej, przez pierwszy miesiąc życia Wiktorii, Dominika pokazywałam palcem łożeczko i mówiła "dzidzia tu, a mamusia z Dominiką" :-D.
Ktoś tu się zastanawiał nad przedszkolem, więc ja baardzo polecam, nasza Dominika już chodzi od miesiąca (niepubliczne koszt 600 zl), wreszcie ma się gdzie wyżyć, ma masę zajęć i przeżyć, co nie oszukujmy się przy dwójce dzieci nie da się jej zapewnić tylu atrakcji. Niestety są i minusy (od tygodnia mamy pomór w domu, bo przyniosła z przedszkola zapalenie oskrzeli i migdałków), no ale przecież nawet na podwórku by się zaraziła na placu zabaw.
Idę poczytać co tam u Was.
 
Do góry