reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

nasze sierpniowe maluszki (rozwój, opieka..itp) :)

Czesc Dziewczyny !
Mrozik Gratulacje !!

Przyznaję się bez bica, że ostatnio tylko czytam, bo wieczorem jestem juz tak padnięta, ze nawet nie mam siły pisać. Mam teraz w pracy gorący okres rozliczeń i mimo, że pracuję do 15, to juz w samo poludnie mam wszystkiego dość, a potem w domku, moje kochane malenstwo przechodzi okres przywiązania do mamusinej spódnicy, wiec nic nie mogę zrobić bez niego. Nawet teraz pisze jedną ręką, bo przy drugiej wisi Krzyś :sorry2:

Co do drzemek, to Krzyś lubi spać, czasem 3 -3 i pół godziny w dzień potrafi pociągnąć, wieczorem idzie tak 21- 21,30 . Z jedzeniem tez nie mam problemu, bo jeść to on lubi :tak:
Niestety nadal bardzo mało mówi, najgorsze, że nie chce powtarzać, ani piosenek, ani wierszyków, ani wyliczanek, nic... zero współpracy w tym kierunku. Pewnego dnia zmartwiłam sie, ze moze ma jakies problemy ze sluchem, ale jak cichutko szepnełam pytanie czy chce cukierka, to od razu powiedział, że chce :) więc to raczej sprawa charakteru :dry:

No i pieluchy, wstyd sie przyznać, ale jeszcze korzystamy, nie codziennie, ale mamy chwile słabości :zawstydzona/y:

Naszczęscie udalo mi się urwać trochę czasu dla siebie i o do 1 marca brykam 2 razy w tygodniu na aquaaerobik, super sprawa!


No to tyle u Nas:-D pozdrawiamy :-)
 
reklama
katrins ale masz fajnie z tym aerobikeim! Mnie się w taką pogodę nie chce nawet na stacjonarnym rowerze pojeździć a co dopiero wyjść!

Ewelia łóżeczko słodkie tylko małe nie? My jak się już zdecydujemy to na takie 2m. żeby dodatkowych kosztów za kilka lat nie było.

Ale ja się Was chciałam zapytać a w szczególności Antylopki o płaskostopie. Poczytałam trochę w necie i wiem że to jeszcze za wcześnie ale widzę że Kuba bardzo stopy do środka wykrzywia i chciałabym kształtować poprawne nawyki. Chciałam zapytać jak to jest jak Wasze dzieci siedzą na podłodze? Bo mój Kuba niestety najczęściej na kolanach z nogami pod pupą... po turecku nawet nie chce spróbować!!! Zwracam mu tylko uwagę żeby nie siedział z nogami podwiniętymi pod pupę ale pupa na podłodze, wiem że to źle. A Wasze dzieciaczki jak siadają? Aha, na żadne ćwiczenia typu "chodzimy na paluszkach" Kuba nie daje się namówić!!!!!! Albo łapiemy w kąpieli pianę paluszkami!!!! NIC nie chce robić!!!!:no: A kiedy dziecko może nosić te buciki ortopedyczne z firmy daniel?W sensie żeby nie przedobrzyć! BUCIKI ORTOPEDYCZNE - DANIEL - ROZMIAR 17,5cm/26 (951688967) - Aukcje internetowe Allegro
 
Kozica - ja nie mam pojecia kiedy i jak sie stosuje te buciki co wkleilas. Ja Zuzi zawsze staram sie kupowac buty z profilowana podeszwa no i jak tylko w miare cieplo to duzo lata na bosaka po dworzu. Zuzia nie ma problemu z nogami ale mysle ze nozka naszych dzieciaczkow sie jeszcze ksztaltuje i chyba mozna to jeszcze podciagnac pod fizjologiczne plaskostopie. A czytalam zeby dziecku rozsypac na podlodze np guziki i zeby po tym chodzil na boso oczywiscie, no musisz cos kombinowac. A moze na Kube zadziala np cos takiego ze ty podniesiesz stopa z podlogi chusteczke, i bedziesz udawac ze nie mozesz zlapac czy cos takiego, moze tez bedzie chcial sprobowac. Mojej Zuzi tez by nie namowil do cwiczen ale jak jej tylko raz pokazac jakąś głupote to od razu powtarza.

Łózeczko wlasciwie chcialabym drewniane tylko w takim rozmiarze (chociaz moze sie skusze na to kolorowe) bo mamy bardzo maly pokoik wiec pozniej kupie lozko pietrowe.

A no i musze sie pochwalic ze moje dziecko ma swoja ulubiona gre - w chowanego. Ale jak ona sie umie wspaniale schowac to szok, do szafy wlezie, albo pod lozeczko albo ostatnio sie polozyla w lozeczku i przykryla kocem ze naprawde musialam jej dlugo szukac, potem zaczela sie smiac to zauwazylam ze sie koc rusza. A jak ona szuka to liczy "raz, trzy, szesc" i potem chodzi po pokojach i mowi " hmmm mama gdzie??" i nawet jak mnie widzi to udaje ze nie widzi. Hehe, ale jaka zabawa, normalnie wieki sie w chowanego nie bawilam
 
katrins - popieram każdą formę aktywności fizycznej! Mega poprawa nastroju, co??
kozica - płaskostopie to dopiero około 4-5 roku życia, można zacząć "szukać":confused:. Natomiast z tego co piszesz, to bardziej bym sie bała o koślawość kolan.:baffled: Jeżeli już siada na nogach - to właśnie w klęku, stopy razem i pięty pod pupą. Nie pupa pomiedz stopami - to jest najgorsze:no:
Co do bucików ortopedycznych, to jeżeli on będzie źle siadał to na nic się zda. Osobiście to bym skonsultowała buciki ortopedyczne z lekarzem, a sama to po prostu kupuj zawsze dobre buty, o dobrej szerokości, o stabilnej pięcie (nie musi być twarda, tylko aby piętka nie uciekała gdzieś na boki) i MUSZĄ się zginać w 1/3 od przodu (podeszwa). najlepiej, niech zawsze w sklepie troche pobiega w tych butach, bo wtedy najłatwiej zauwazyć, czy nic mu nie przeszkadza.
ewelia - my też sie bawimy w chowanego.:tak: Wiki liczy do 10 i podgląda ZAWSZE:nerd: gdzie sie idzie. Potem odwrotnie i zaczyna sie problem - trzeba ją znależć. ostatnio weszła pod nasze łózko sypialniane i to na sam koniec, że jak spojrzałam tak tylko z brzegu, to jej nie zauważyłam. W końcu juz nie miałam pomyśłów gdzie ona jest i nagle słyszę - Mamusia, jaka Ty jesteś gapcia, nie możesz znaleśc Niuni, hehehe:-D Musiałam sie położyc na podłodze, żeby ją ujrzeć pod tym łózkiem na samym końcu:cool:
 
Ostatnia edycja:
Antylopka to masz kurze powycierane ;-)
A co do tego siadania to właśnie Kuba siada z nogami pod pupą ale wszędzie piszą że to nie jest dobre.....Ja wiem że teraz to jest jeszcze płaskostopie fizjologiczne. A co do butów to Kuba w sklepie ledwo je przymierzy już każe sobie zdejmować!!! O bieganiu czy przejściu mowy nie ma!!!!
Kupiliśmy nowe papcie do przedszkola (pani w sklepie mówi że da paragon żeby w domu sobie jeszcze przymierzyć i jakby co to wymienić. Myślicie że Kuba je w domu chce założyć!!! NIE i koniec! Kilka razy go już pytałam czy przymierzy papcie (tylko na chwilkę bo takie fajne i zobaczymy jak się w nich fajnie biega itp. itd...) i NIC!!!!
 
Kozica - no ja tez własnie slyszalam ze nie wolno siadac z pupa miedzy nogami tylko na nogach, wiec Kubus intuicyjnie chyba siada prawidlowo
 
Kozica - no ja tez własnie slyszalam ze nie wolno siadac z pupa miedzy nogami tylko na nogach, wiec Kubus intuicyjnie chyba siada prawidlowo

dokładnie:tak:
Kozica - Moja Wiki tez często biega na boso po domu, choc mnie to wkurza, bo zima zawsze jest nawnoszone na korytarzu i potem na całe skarpetki czarne, jak przebiegnie po takim błocie:baffled: Ale dla nóżek to jest zdrowe.
Spróbuj zobaczyc jak stanie jak ma nóżki - odstęp między kolankami, stopami i czy stoi prosto. Jak zobaczysz, że wyglada to ok (czyli proste nogi) to ok.:tak: Jeśli okarze się, że kolana ma złączone (lub blisko) na na wysokości stawó skokowych nóżki sa oddalone od siebie, to wtedy nie jest ok.:no: Lub tez odwrotnie - kolana oddalona, stopy razem - to też źle.:no: Nie podejrzewam, że aby miał taka wadę, ale sprawdź dla spokoju. Może w wannie, albo jak będzie czyms zajęty i w spokoju chwilę stoi, żeby mogła porównać.
możesz też sprawdzić po podeszwach butów i wkładkach - jeżeli sie wycieraja równomiernie, to ok, jeśli tylko brzegi przysrodkowe - to juz taka wstepna oznaka w kierunku płaskostopia.
 
dzięki Antylopka właśnie martwi mnie to że kostki są jakby tak do środka przechylone, kolana łączy normalnie ale te kostki.... na podeszwach butów jest normalnie wytarte (równomiernie), nie ma też wykrzywionych butów czy papci. Może przesadzam ale ostatnio mnie to zaczęło zastanawiać.
 
my mamy problem z lewa stopą, wlasnie troche sie koslawi,( kostaka do srodka) dostałam skierowanie do poradni rehabilitacyjnej, zeby tam mlodego obejrzeli, choc Pani doktor powiedziala, ze na razie nie ma co liczyc, ze mlody bedzie współpracowal na rehgabilitacji, ale przynajmniej go obejrza, no i odniosłam sukces, bo bede czekala tylko do 20 kwietnia na wizyte :) a zazwyczaj kolejki sa wieksze :)
 
reklama
katrins, kozica - w większości przypadków w tym wieku to nic poważnego i dzieci ze zmienionymi nawykami siadania czy w innych bucikach bez wysiłku wyrównują wadę.:tak: Nie ma się co denerwaować. Przy okazji można zapytać lekarza, jak jest sensowany i będzie coś nie tak, to skieruje do specjalisty (jak w przypadku katrins).:tak: W przedszkolach są zajęcia korekcyjne, ale często dla dzieci starszych niż 3-latki własnie ze wględu na mocny rozwój jeszcze w tym wieku i trudnośc z okresleniem czy to juz wada, czy jeszcze nie.:confused:
kozica - lepiej sprawdzać jak sie nie jest pewnym niz czekac aż bedzie za późno:tak:
 
Do góry