reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze super mądre dzieci - chwalimy się osiągnięciami!

my jestesmy butelkowe i tez ulewamy.nie zawsze,ale kilka razy juz sie zdarzylo.przewaznie wieczorem-np.mala zje 100ml,posiedzi,popatrzy sie,minie od kilku minut do godziny i wszystko wraca.i ciuchy sa do prania,czasem matki ciuchy tez :-( ale wyczytalam,ze jesli dziecko nawet raz na dobe codziennie ulewa,to mozna to olac,bo nic sie zlego nie dzieje.problem pojawia sie,gdy ulewa po kazdym karmieniu.lekarka powiedziala,ze przy sztucznym na tym etapie rozwoju norma to 100ml na kg masy ciala,wiec przez ostatnie 4 dni notowalam.no,raz zjadla tylko 480ml (czyli malo),ale np.wczoraj az 580.no,zjadla wiecej,ale ulala,a te 580 sie "przyjely".miara najadania sie jest przyrost wagi,u nas on wystepuje,dlatego nie martwie sie tym ulewaniem.ono mnie tylko dlatego wkurza,ze musze prac :-D
 
reklama
Piotrek też ulewa ale niedużo a na wadze przybiera pięknie, więc się nie przejmuję. Ostatnio leżąc na mnie podniósł głowę, ulał mi w dekolt a potem włożył w to głowę :-D
A zachłystuje się zawsze przy karmieniu na siedząco ale w tej pozycji jemy tylko poza domem. Najczęściej karmię go na leżąco i jest nam obojgu wygodnie i mały się nie krztusi.
 
Mojemu Olkowi zawsze po odbiciu troche sie uleje ale bardzo malutko, wiec sie nie przejmuje tym, a spi zazwyczaj od 21 do 3 pozniej budzi ok 6 i juz spi na raty.
 
u nas podobnie jak u gosi - na leżąco spokój mimo braku odbicia, ale w kołyskowej jest bardziej niespokojnie i zachłystywanie i ulewanie, ulewanie mniejsze lub większe jest w zasadzie po każdym karmieniu - od razu albo nawet do godziny po - tyle, że Szymon to straszny mlekopij z dużą potrzebą ssania, jak sie porządnie przeje to zdarza mu się nawet taki gwałtowny rzyg - tak jak to zrobił dzisiaj
 
moja Dominisia juz coraz mniej ulewa,ale jeszcze sie i zdarza

mowisz Betko ze na kilogram masy przypada 100ml-moja ostatnio zaczeła juz jesc prawie 2 razy wiecejwiec teraz jej wychodzi koło 560-580ml-tez sobie notuje ile wypija i godz, karmienia:tak:
 
to Kacper zupełnie odwortnie co do kołyski - bardzo lubi tak być trzymany, nie wiem czemu, ale wyetd przestaje wariowac.moze masaz brzunia ma miejsce przy okazji i dlatego. co do ulewania to moze 2 czy 3 razy mu sie zadarzyło i to przewaznie wode lub herbatke, ktora pił.
 
ja tez zapisuje ile Jasio je i o ktorej (niestety nadal co 3 - 4 godziny :-() - zjada przecietnie 120 ml, co daje imponujaca ilosc okolo 800ml na dobe :szok:
 
myszko to rzeczywiscie imponujace-moja dominika od kilku dni dopiero zaczeła jesc po 120ml,a jaka jest duza roznica w wieku miedzy nimi:tak:
 
To mamy zarloka jakiegos :szok: Ale jak on zje mniej i nawet jak wyglada na takiego ktory ma dosyc, to za jakies pol godzinki dojada :szok:

no, ale Aletka kiedys napisala ze miesieczne dziecko je jakos tak 90 - 140ml za kazdym razem, wiec w sumie to jest chyba norma...
Ale powiem Wam, ze butelki z Aventu juz za chwile beda za male - maja 125ml :laugh2:
 
reklama
ja zapisywalam przez 3-4 dni,zeby sprawdzic,czy jej nie przekarmiam. Marianka czasem ma zryw nawet taki,ze wciaga 150 na ra
:-D juz dawno uzywamy aventow 260 :-p
 
Do góry